Péntek ​a Szigeten 68 csillagozás

Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Szerelem ​és szex a tanárnővel – a sokat vitatott, milliós példányszámban eladott nemzetközi bestseller

A tizenhat éves T.J.Callahannek semmi kedve bárhova is elutazni. Rákbetegsége visszafejlődőben, és nem vágyik másra, mint visszakapni a régi életét. De a szülei ragaszkodnak hozzá, hogy nyáron behozza az iskolai lemaradását, és megtanulja mindazt, amit a betegsége miatt mulasztott.

A harmincéves angoltanárnő, Anna Emerson, akit felmorzsoltak a hideg chicagói telek és egy céltalan kapcsolat, kapva kap az alkalmon, hogy megtörje a mindennapok egyhangúságát. Elvállalja, hogy a nyarat egy trópusi szigeten töltse és T.J.-t tanítsa.

Anna és T.J. felszállnak egy magánrepülőgépre, és elindulnak a Callahan család nyaralójába, de amikor a Maldív-szigetcsoport ezerkétszáz szigete fölött repülnek, bekövetkezik az elképzelhetetlen: lezuhannak a cápáktól nyüzsgő vízbe. Sikerül kivergődniük a partra, de hamarosan rádöbbennek, hogy egy lakatlan szigeten… (tovább)

Kötelék címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2011

Művelt Nép, Budapest, 2019
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156022271 · Fordította: Dörnyei Julianna Katalin
Művelt Nép, Budapest, 2019

Brigi89>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Nagyon érdekes volt a könyv alaptörténete. Végre nem egy sablonos sztori.
Anna és T.J. egy lakatlan szigeten kötöttek ki, miután lezuhant a repülőgépük. Anna lett volna T.J. tanára a nyáron, miután felépült a rákos megbetegedéséből. Ekkor Anna 30, T.J. pedig 16 éves volt.
Nagyon sok mindenen mentek keresztül az évek során. Cápatámadás, medúzák, sárgaláz, fertőzések, és végül egy szökőár. Együtt túléltek mindent, és végül egymásba is szerettek.
Én nem ítéltem el a kapcsolatukat, az a 14 év korkülönbség nem annyira vészes. Ha a nő lett volna fiatalabb ennyi évvel, senkinek a szeme se rebbent volna.
Az epilógus nagyon kellett a könyv végére :)

mellons>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Azt hittem nehezebb ügy lesz ez a könyv, tekintve, hogy Anna harminc éves, ráadásul tanár, T.J pedig mindössze tizenhat, amikor elindul a történet. Nyilván több szempontból is tabudöntögető. Alapjáraton nem lenne sok 14 év korkülönbség két felnőtt fél között, de a tanár-diák viszony és hogy a fiú még ennyire fiatal már más kérdéskörbe sorolja a dolgot. Persze, szépen kivárják a minimum felnőttkort, mire intimitásba fordul a kapcsolatuk. Azonban még mindig ott a tényező, hogy egymásra vannak utalva tök egyedül a szigeten. Nincs túl sok más választási lehetőség, és nyilván, ha nincs a zuhanás és ott rekedés, ez a helyzet sosem alakult volna ki. Szóval az egész nem mindennapi.
Másrészt mégis nagyon érthetővé is válik, elvégre Anna tulajdonképpen nem is szakított a párjával, mikor a lakatlan kis szigetre kerülnek a tanítványával, és nyilván kibírt volna három évet szex nélkül, ezért aligha ez motiválta. Sőt, sokáig nem is akart semmibe belemenni, hiszen tisztában volt vele, hogyha ahogy vágytak rá, valaha hazakerülnek majd, senki nem nézné jó szemmel, ami történt. Az érzelmeket viszont nem az észérvek uralják, ráadásul meg kell mondjam, T.J-t nem is igazán lehetett fiatal fiúnak nézni. Az elejétől fogva nagyszerűen viselkedett. Kezdve ott, hogy már a beleset idején ő menti meg a helyzetet, és juttatja partra magukat. Egész végig nem éreztem úgy, hogy Anna lenne a felnőttesebb. Sőt, T.J sokkal találékonyabb, okosabban áll hozzá a dolgokhoz, és inkább ő a kezdeményező. Alkalmazkodó és ügyes srác, aki inkább egyenesen kimondja a dolgokat, és kellően eszes, érzelmileg érett.
spoiler Cseppet sem kíméli őket a kilátástalan helyzetük. De egymásra mindig számíthatnak, és tényleg jó párost alkotnak.
Nyilván megvan a maga bája a történetnek. Ahogy összebarátkoznak, megnyílnak egymásnak. Ahogy T.J felnőtté válik. Ahogy elkezdenek vonzódni. Pontosabban T.J az elejétől vonzódik Annához, aki fiatalos, szép nő, és aki nem gyerekként gondol a srácra. Lévén, hogy talán felnőttebb és nyíltabb beszélgetést folytat vele, mint egykor Johnnal, a párjával sikerült volna, ez nem is csoda. Rettenetesen egymásra vannak utalva, és ez nyilván nagyon erős ragaszkodást vált ki. Ugyanakkor ezeket az érzelmeket sem szabad lebecsülni.
Aztán olyan hirtelen mentették meg őket, hogy szinte fel sem fogtam. spoiler Néha lassan telnek az események a könyvben, máskor meg olyan gyorsan, hogy két oldalon keresztül hirtelen már terápián vagyunk.
Igazából megint csak Anna volt az, aki nem tudott alkalmazkodni az élethez, nem T.J. A fiú tudta, mit akar, és őszinte is volt. Anna félelmei természetesen jogosak, mégis örülök, hogy rájött, jobb nem előre félni attól, ami talán meg sem történik, mintsem most boldognak lenni. Tetszett, hogy végül Chicagóban is megteremtették a maguk szigetét, és megtalálták a helyüket, családjukat.
Semmilyen szempontból sem egy mindennapi élethelyzet az övék, érdekes volt végigkövetni mi lesz velük. Engem nem untatott a szigeten töltött idő, mindkét szempontból átélhetjük, és bár kétségtelen, hogy T.J-t jobban kedveltem, Anna is jó főhős. Miután hazakerülnek, a többi karakterrel is jó volt „találkozni”, és megértettem az akkori problémájukat is. Noha sok szempontból minden könnyen megoldódik, mégis tetszett.

Sz_Léda_22>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

A könyv első fele nem nyerte el a tetszésemet, szerintem sok felesleges sztorizás volt benne. Második rész viszont nagyon is tetszett, és izgatott voltam végig, hogy alakulnak a dolgok. Bevallom a végét meg is könnyeztem. Egy dolgot nem értettem csak, annyi idő után, hogy tarthatott még ki a sampon és a tusfürdő….. :-D

Nympha17 IP>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

"Imádtam! *-*Egyszerűen beszippantott a történet. Rettentően izgultam a szereplőkért, és ha egy pillanatra félre tettem a könyvet, muszáj volt ismét kézbe vennem, hogy megnyugtassam a lelkemet, hogy minden rendben van velük.
Még 2019 novemberében olvastam el ezt a könyvet, ráadásul egy nap alatt, amire rég volt példa nálam. Szabadnapom volt, reggel nyolckor álltam neki és este kilencre már ki is olvastam. Pedig egyáltalán nem így álltam neki a könyvnek. Csak valami rövidet, könnyen felfoghatót kerestem – a decemberi nagy hajtás előtt nem akartam egy fél téglába bele kezdeni –, a fülszöveget éppen csak átfutottam. Arra koncentráltam, hogy valami romantikusat tartok a kezemben, ráadásul nem túl vastagot, és biztosan nem fogja megfeküdni a gyomrom. Elhittem, ami a borítón szerepelt, ez a „Szerelem és szex a tanárnővel” szöveg egy egyszerű pornó könyv ígéretét hordozta magában. És mekkorát kellett csalódnom! Mindezt teljesen pozitív értelemben!
Az egész történet sokkal komolyabb és izgalmasabb egy egyszerű fülledt erotikus regénynél."

AracsiLaura>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Kellemes csalódás a könyv. Abszolút nem számítottam arra, hogy ilyen élménnyel, és gyorsasággal fogom olvasni. Nem egy sablonos, nem egy hétköznapi sztori.
Tetszik a helyszín, és mivel szakítás után voltam, a könyv vége kicsit lendületet adott, hogy néha nem a „mi” időnk van, de akiket egymásnak teremtettek együtt lesznek:) Egy könnyed, de annál többet adó könyv, örülök neki, hogy egy jó akció keretein belül megszereztem, és ezzel a könyvvel bővült a tudásom, a könyvek adta élmény :)

Bookaholic77>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Nagyon tetszett♥ Anna és T.J. kapcsolata, valamint a történetük, igazán különleges volt! Korkülönbség és a körülmények dacára is igazán tökéletes páros lett belőlük!
Akárhányszor olvasom is újra, még mindig nagyon szeretem magát a történetet és a főszereplőket is!! Picit a Kék lagúna: Az ébredés címre hasonlít off, nyilván a korkülönbséget leszámítva! Egy szívmelengető, romantikus történet! Szeretem!

Könyveslány P>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

spoiler Ez a könyv pont olyan rózsaszín, mint a címlapon szereplő ruha. A szigeten töltött idő nehézségeiből kb. semmit nem lehet érzékelni spoiler. A második rész ebből a szempontból már izgalmasabb, de pont ahogy a szigeten töltött napok többségén, ezek jelentős részén is nagyvonalúan átsiklik az író. Könnyed nyári olvasmány.

Krizaღ>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Amikor először elolvastam az ismertetőt azt hittem, hogy ez nem lesz az én könyvem. Aztán egyik péntek este elkezdtem olvasni és azon kaptam magam, hogy teljesen magával ragadott és már hajnali fél 1 van…
Tetszett a történet, a két főszereplő, és tetszett a váltott nézőpont is. Könnyed és gyors olvasmány volt, ami kellemes kikapcsolódást nyújtott. Kellemes csalódás volt ez a könyv.

SandraMarseille>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Nem volt rossz. Kellemes kikapcsolódás. Kicsit bugyuta, általában nem is szeretem a robinzonád történeteket, de ezt többnyire szívesen olvastam. Az író eltúlozta a csodával határos megmenekülések számát a leszorultabb helyzetekből. spoiler

coffebookworm>!
Tracey Garvis Graves: Péntek a Szigeten

Kellemesen csalódtam ebben a könyvben. Nagyon kellemes, egyszerű és érzelmes történet volt.

Bookaholic77 >!

Több időt töltöttem el azzal, hogy visszafordítsam a szigeti napsütés hatását, mint amennyit be szeretnék vallani.

Én csak húszéves vagyok.
– Soha nem néztelek le a korod miatt, ezt te is tudod.
Felemelte a kezeit.
– Épp most tetted!

Bookaholic77 >!

Amikor azt feltételeztem, hogy bonyolulttá válik a kapcsolatunk, nagyon enyhén fogalmaztam.