Toulouse-Lautrec 4 csillagozás

Toulouse-Lautrec

Metropol és a Kossuth Kiadó Világhíres festők sorozatának huszonötödik kötete.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világhíres festők

Kossuth / Metropol, Budapest, 2011

Andrew_N_Bagman P
Toulouse-Lautrec

Tekintve, hogy túlnyomórészt munkáinak fényképeit tartalmazza, végigszáguldottam rajta. Éppen azért nem fért bele 1 órába az „olvasása”, mert ahol utalásokat tett az író/szerkesztő egy-egy olyan műre, ami megihlette Lautrecet, ott bizony gugliztam. Így történt, hogy belehallgattam Bruant 1-2 dalába, no és belelestem Fuller igencsak érdekes előadásába is. Körültekintő, részletes és szerintem igencsak érdekes kiadvány. Nekem nagyon tetszett, főleg, hogy teli van Toulouse alkotásinak fényképes másával. Egyetlen bajom volt vele csupán: túl rövid! Oké, több, mint 70 oldal és ezt is nagy munka lehetett így összehozni, de pazar módon mutatta be a festő művészetének fejlődését, átalakulását, az egyes korszakok jellegzetességeit. Örülök, hogy megszereztem ezt a könyvet is, mert így bármikor gyönyörködhetek néhány olyan alkotásában, ami elnyerte a tetszésem (lásd A mosónő, Van Gogh arcképe, Jane Avril egy-egy plakátja, Loie Fuller a Folies Bergére-ben, A két barátnő/Önfeledtség, vagy éppen a Fésülködő nő). Maga az „Elles”-sorozat meg nem hiába lett sokat emlegetett alkotás. Aki rövid, tömör, ám lényegre törő és érdekes áttekintését akarja megkapni Toulouse Lautrec életének és munkásságának, az feltétlen szerezze meg ezt a kötetet, mert remek! :)