Bukottak ​holdja 67 csillagozás

Toui Hasumi: Bukottak holdja

Egy ártatlan ifjú elveszíti otthonát Édenben, majd rejtélyes és veszélyes támogatóra talál…
Egy szegény festő modell nélkül készíti el egy hölgy portréját…
Két fejvadász éjszakánként titokzatos démonokkal veszi fel a harcot…
Ez a földöntúli történetekből álló gyűjtemény garantáltan örömet szerez majd a gyönyörű angyalok és a démonfiúk rajongóinak!

Eredeti cím: 堕天の月 (Daten no Tsuki)

Eredeti megjelenés éve: 2004

Fumax, Budapest, 2009
208 oldal · ISBN: 9789639861190 · Fordította: Kálovics Dalma

Hikari_boo
Toui Hasumi: Bukottak holdja

A rajzok nagyon szépek, igaz, a háttér nem valami kidolgozott a képeken. Azonban a gyönyörű arcokat tényleg lehet csodálni. A kötet hét kisebb-nagyobb történetet tartalmaz, mindegyik valamiképpen kapcsolódik az angyalokhoz vagy a démonokhoz. Igazság szerint a történetek nagyon rosszak. A semmiben van az elejük és a végük, a többség teljesen értelmetlen. A hét közül talán kettő van, amire azt mondom, hogy elmegy, de a többi… Olyan, mintha mindegyik csak egy kóbor gondolat vagy ötlet lett volna, de nincsenek kidolgozva. Ha folytatta volna őket a mangaka, akkor sokkal értelmesebbek lennének.

SchizoVampire P
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Ne értse senki félre, hogy csak három és fél csillagot adtam, de az előző két manga által nyújtott élményhez is hasonlítottam, mikor értékeltem.

Más stílus, más zsáner, minden más. Angyalokról és démonokról szól ez a gyűjtemény, ezért a gonoszság és némi vér is felbukkan benne, épp ezért ez nem annyira enyhe olvasmány. Persze nem is kifejezetten durva, nagyon minimális benne a gyilkosság és halál ábrázolása.
A történetek nekem kicsit furcsák voltak, olyan érzésem volt, mintha az eleje szinte mindnek máshol lenne. Hiányoltam az előzetes információkat, amitől kicsivel még jobban megérthettem volna a cselekményt. Így sem mondanám zagyvának vagy összecsapottnak, csak szerintem segített volna, ha nem ennyire in medias res módon csap bele a dolgokba.
A rajz stílus itt kevésbé tetszett, de ez egyéni ízlés kérdése. Szép és ízléses, csak nekem nem annyira jött be.

Mindössze ezért értékeltem három és félre, nem másért. Akit érdekel a téma, szerintem nyugodtan rágja át magát rajta :)

Cormorant
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Ennél határozottan jobbra számítottam. A történetek elnagyoltak, a szereplők nem voltak megfoghatóak. Minden történet olyan volt, mintha elkezdték volna és aztán ott maradt volna befejezetlenül. Nem volt vége, csak csupa első fejezet, ami után várod a folytatást. A kivitelezéssel is néhol gondok voltak, nem tetszett néha az összkép.

Rozmaring
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Kissé gyerekes történetek akarnak elmesélni olyan dolgokat, amiknek túl mély az igazi tartalma ahhoz, hogy ilyen kis rövid történetekben rendesen kibontakozzanak. Sok minden nem jött át belőle, a grafikája sem épp a legszebb, nekem kissé vázlatosnak tűnik. A karakterek kidolgozatlanok.
Szerintem ha több oldalt szánt volna a mangaka egy-egy történethez, valami sokkal jobb jött volna ki belőle, de így az összes kis történet befejezetlennek, kidolgozatlannak tűnik, valami olyan tartalommal, ami épp csak érinti a probléma felszínét.
Nem volt rossz, de valahogy még sem az igazi, hiába olvastam el többször.

Mychiyo
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Kedvelem az angyalokat, főleg a bukottakat.
A benne lévő történetek aranyosak voltak egy kis keserű utóízzel. Szívesen olvastam volna még… kár, hogy ilyen rövid volt.
A levont következtetés: kell nekem egy angyal itthonra.

vadooc
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Nagyon szeretem ezt a mangát. Csak semmi komoly történet, hanem a szórakoztatáson van a hangsúly. Nem,nem vicces, hanem egy könnyed, szemet gyönyörködtető kötet. Nálam kedvenc lett!
Itt nem találsz jól kidolgozott, összetett, bonyolult történeteket. Itt egy-egy gondolatot, érzelmet, helyzetet ábrázolnak az oldalak!

kicsiboszi
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Szépek a rajzok, és cuki is, de ezekkel a töredékekkel nem sokat tudok kezdeni. A témában ennél jobbakat is láttam már.

Bellatrissa
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Tök jó a címe, tök jó a borítója… és szörnyű a manga, szerintem. A történetek mind unalmasak, a karaktereket nem lehetett jól megismerni. A kinézetüket leszámítva nem tetszett benne semmi.

schesztiஐ P
Toui Hasumi: Bukottak holdja

Azt hiszem, ehhez nagyon el kell találni a megfelelő hangulatot, és talán nem is majd' egyszuszra ledarálni, mint én tettem, inkább csak finoman kortyolgatva, hogy az egyes apró karcok (mert igazából még novellának sem mondanám őket) le tudjanak ülepedni, érni…
Volt amelyik jobban tetszett, volt amelyik kevésbé, de olyan nagyon egyik sem ragadott meg.
A rajzok gyönyörűek. :)

Lilla_Miliko
Toui Hasumi: Bukottak holdja

A borító csodaszép, viszont a tartalommal, vagy inkább a történetek hosszával/kibontásával volt némi problémám. Szeretem az angyalos/démonos történeteket, szóval nem is ezzel volt a baj. LMBTQ-t szeretem, ez se. A rajzok tetszettek, de mégsem éreztem az igazinak. Lehet, hogy velem van a probléma, de úgy érzem, a történeteket jobban is ki lehetett volna fejteni. Igazából nagy részük csak töredékeknek tűntek.

NoemiSmile

– Különös lények az emberek. Isten legkedvesebb gyermekei, mégis állandóan harcolnak.
– … mert angyalok és démonok keverékei vagyunk.

Kapcsolódó szócikkek: angyal · démon · ember, emberiség · gyermek · harc · Isten
victoria_m997

Olyan elragadó az emberek arca, amikor eltorzítja a kétségbeesés.

Nocharity

Látni a halált maga a halál.

111. oldal, Töviskert

Kapcsolódó szócikkek: halál
Nocharity

– Olyan világba szeretnék születni, ahol nincs háború.
– (…) Remélem, hogy egyszer valóra válik a kívánságod.

194-195. oldal, Rekviem

Kapcsolódó szócikkek: háború · világ
[névtelen]

Egyszerűen felejteni akartam. Őt… Mindent.
Az egész világot.
Még akkor is, ha felejteni még súlyosabb bűn.

Nocharity

Azt hiszem, igaz, amit mondanak… hogy mindig azt akarjuk, ami nem lehet a miénk.

38. oldal, Bukottak holdja

Nocharity

Kár, hogy embernek születtél.

84. oldal, Töviskert

Kapcsolódó szócikkek: ember, emberiség
Nocharity

Ha nagyon akarunk valamit, a kívánságunk valóra válik.

185. oldal, A Pokol-domb bűvös macskája