Limara ​a nagyvilágban 5 csillagozás

Hetvenkét recepttel a föld körül
Tóthné Libor Mária: Limara a nagyvilágban

Különleges ​világ körüli útra indulunk.
29 ország, sok-sok kóstolás és kultúra vár ránk. Az utazást megszerveztük, az idegenvezetőnk Limara lesz, nincs más teendő, mint csatlakozni hozzánk.
Eszünk empanadát Buenos Aires utcáin, elmerülünk egy indiai bazár fűszer- és nánillatú forgatagában, és meleg, cukros tejjel kínált semlát kanalazzuk egy svéd tóparti nyaralóban.
Magunkkal visszük a kovászunkat is, itthon nem hagynánk. Útközben Limara majd segít, hogyan etessük, dédelgessük és süssünk vele, ha kedvet kapnánk.
Látni fogjuk, hogy minden országban másként néznek ki a kenyerek, a kelt tészták, mégis mindannyian rokonok. A magyar fánknak van holland, sőt kenyai, amerikai és olasz unokatestvére is. A fonott kalácsunk Izraelben sósabb és mákkal szórják meg, Finnországban viszont kardamommal és fahéjjal gazdagítják. Meg fogjuk tapasztalni, hogy a receptek átnyúlnak határokon, kontinenseken, hatással vannak egymásra és az ízlelőbimbóinkra.
72 recepttel, sok… (tovább)

Csipet, 2019
Csipet, 2015

Aniko385>!
Tóthné Libor Mária: Limara a nagyvilágban

Tóthné Libor Mária: Limara a nagyvilágban Hetvenkét recepttel a föld körül

Három év alatt megsütöttem mindent, így olvasottnak nyilvánítom. :-) Voltak nem az én ízlésvilágomnak megfelelő receptek, de a többség nagyon finom volt. Érthető leírások, szép képek. Kezdő létemre minden sikerült elsőre! :-)