Filc, ​a zoknimuki 9 csillagozás

Tóth Zita: Filc, a zoknimuki

Te is azt hiszed, hogy árván maradt zoknid párja a mosógép feneketlen bendőjében tűnt el? Pedig a valóság ennél sokkal érdekesebb! Valahányszor nem figyelsz oda, alma nagyságú, kövér pocak préselődik át egy titkos résen, cérnavékony lábak lopakodnak csendben, kerek szemecskék csillognak a félhomályos sarkokban, és hatalmas fülek remegnek meg izgatottan a szanaszét heverő, sok értékes kincs láttán.
Egy perc sem telik belé, és huss! az apró lény már szalad is a fél zokniddal, kesztyűddel, kisautód kerekével, vagy éppen törött játékbabád egyik lábával a hóna alatt a szobád falába fúrt lakásába. Bizony, zajos manó-nagycsaládok élik lusta és falánk hétköznapjaikat az emberházak falaiban, kacatokat gyűjtenek, kacatokat esznek, és elcsent zoknikban alszanak. Ők a zoknimukik.
Közéjük tartozik Filc, a hétéves mukifióka is, aki bár nagyon szereti haspók apukáját, kissé hisztérikus anyukáját és gondtalanul vidám kistestvéreit, mégis úgy érzi, valamiért különbözik tőlük…

Athenaeum, Budapest, 2009
204 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639797871 · Illusztrálta: Tóth Anita

jadett>!
Tóth Zita: Filc, a zoknimuki

Nem gondoltam, hogy 26 évesen így fogok élvezni egy gyerekregényt, de így lett!
Ha egyszer lesz gyerekem, ez kötelező olvasmány lesz számunkra.:)

erabig>!
Tóth Zita: Filc, a zoknimuki

Nagyon ötletes a különleges lények köré szőtt történet. Szeretni valók ezek a nagy fülű teremtmények.
Jó, hogy az emberekkel kapcsolatban állnak, így egy gyerek fejében meg is fordulhat, hogy igazából itt élnek közöttünk ;-)

Athenaeum, Budapest, 2009
204 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639797871 · Illusztrálta: Tóth Anita
Faragó_Klaudia>!
Tóth Zita: Filc, a zoknimuki

Kisebbként imádtam ezt a könyvet. Anno még egy versenyen nyertem. Elolvastam és imádtam. ( Egyébként még most is, így 15 évesen. ;D)
Kedvenc szereplő: Félix, Filc
Borító: Szerintem aranyos és érezhető, hogy valami kitalált lény(ek)ről van szó.
Értékelés: 10/10 <3