Hogyan ​írjunk közönségfilmet? 10 csillagozás

Klasszikus filmdramaturgia Bartóktól Brohon át Buddháig
Tóth Róbert: Hogyan írjunk közönségfilmet? Tóth Róbert: Hogyan írjunk közönségfilmet?

Tóth Róbert 1972-ben született Orosházán. Építőmérnöki tanulmányai után újságírói és filmtörténeti szabadegyetemi előadásokat hallgat. 2001-ben elvégzi az MTV Rt. rendezőasszisztensi tanfolyamát. 2002-tŐl az ország legelső klasszikus dramaturgiát oktató iskolájának hallgatója a forgatókönyvírói alap- és haladó-, a televíziós sorozatírói-, majd a filmrendezői-, valamint a produceri kurzusokon. 2003-tól a Magyar Forgatókönyvírók és Dramaturgok Céhe titkára. 2005-től 2008-ig az említett iskola oktatási igazgatója és előadó tanára a forgatókönyvírói és filmrendezői szakokon, ahol 25 kurzusának 500 előadásán több százan vettek részt. 2006–2007-ben a Filmírás.hu szerkesztőjeként publikálja szakmai cikkeit a forgatókönyvírás témakörében.

Magánkiadás, Budapest, 2008
422 oldal · ISBN: 9789630642057

Steven_McTourgh
Tóth Róbert: Hogyan írjunk közönségfilmet?

Tóth Róbert: Hogyan írjunk közönségfilmet? Klasszikus filmdramaturgia Bartóktól Brohon át Buddháig

a legpocsékabb szakkönyv, amit olvastam életemben.
és nem is azzal van a fő probléma, amit a forgatókönyvírásról ír (az még elmegy..)
hanem, hogy minden második oldalon behozza a szubjektív véleményét filmes műfajokról, és igen amatőr módon próbálja fikázni az európai szerzői filmet, valamint a magyar alkotásokat. és ez az ember tanít, tejóég!
katasztrófa..

halivudestevez
Tóth Róbert: Hogyan írjunk közönségfilmet?

Nagyon jó könyv, ahogy olvasom mindig ihletet, támogatást merítek belőle.
Nincs baj a szubjektivitással.
Annyit kell tudni, hogy nem teljesen összefüggő részekből áll a könyv, hanem eredetileg cikksorozatok voltak, így lehet, hogy nem kerek a hatás.
Én mindenképpen ajánlom.