Csodálatos ​Magyarország 11 csillagozás

Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország

Kevesen tudják, hogy kis hazánk, Magyarország is bővelkedik természeti csodákban. Ez a könyv a legnevezetesebbeket mutatja be a hazai csodálatos tájak közül. Elsősorban felső tagozatos diákoknak készült a könyv, de természetesen a középiskolásoknak is hasznos lehet.

Tóth, Budapest, 2009
96 oldal
Tóth, Debrecen, 2005

Emmi_Lotta I>!
Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország

Nagyon szép és informatív album.

Fél csillagot a hibák miatt vonok le: a beszámozott fotók feloldása sokszor hiányzik, azaz nem derül ki, hogy mit is ábrázol a kép.

Tóth, Debrecen, 2005
Selly I>!
Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország

A számozások itt-ott nem nagyon függtek össze a magyarázatokkal, ráadásul eléggé elvesztek a szövegben. Zavart, hogy a mondatokon belül vagy azok közé voltak beékelve a számok, mert megakasztottak az olvasásban – akaratlanul is egyből a számozásnak megfelelő képre néztem, aztán meg nem volt olyan jó egy félmondattal folytatni.

Ettől függetlenül érdekes információk vannak benne. Már több, a könyvben szereplő helyszínt volt szerencsém meglátogatni, a felsoroltak közül pedig több nevezetességet is láttam. Jó ötleteket adott a további kirándulásokhoz.

Xinti>!
Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Csodálatos Magyarország

Gyönyörűen illusztrált, hasznos kiadás. Sok magyarországi úti célt sikerült kitalálnom általa. :)