A ​tizedik zsidó 0 csillagozás

Tóth Mária: A tizedik zsidó

A kötet novellái hol a gyermekkor emlékeit elevenítik fel, hol az időskor kalandjait mesélik el. Alaphangulatuk vidám, humoros, olykor groteszk, önironikus. A legnagyobb tragédiákban is felsejlik a remény, hogy mindennek, a szenvedésnek is van értelme. De ami leginkább jellemző rájuk: a szerző olyan világból küldi tudósításait, amelyet rajta kívül ma már nagyon kevesen ismernek ilyen behatóan. Behatóan és ilyen szeretetteljesen.

Mentor, Marosvásárhely, 2013

Fatma

Az írók azok, akik megajándékoznak bennünket az irodalommal. Ezek az emberek zsenik, tehetségesek, okosak, fel kell néznünk rájuk, kisfiam.

65. oldal (Az írók barátja)

Kapcsolódó szócikkek: író · irodalom · olvasás
Fatma

Tudta, hogy alig van kegyetlenebb élethelyzet a várakozásnál. Látta az aradi színházban a Godotra várva című színdarabot, amit az a fapofájú ír pasas, a Beckett nevű írt. Abban a drámában végső soron nem történik semmi, csak elfolyik az idő, mint a víz a Maroson.

21. oldal (Fahalász)

Fatma

Ahogyan teltek az évek, az uram életszükséglet lett számomra, mert nála mindig nekem lett igazam.

13. oldal (A tizedik zsidó)

tournesolo

Egyedül lenni Isten képes, meg talán az állatok s jómagam.

tournesolo

A kínaiak szerint az életben nem az fontos hogy siessél, hanem hogy ne álljál le.

tournesolo

S a többi szombaton kiderült, hogy a szocializmus nem volt krízishelyzet, mert ők leálltak az Ószövetségnél.

tournesolo

Az irónia az mindig sértő, a humor soha, abban csak jól elrejtett okosság csillog.

Említett könyvek