A ​Szélördög 2 csillagozás

Tóth László (szerk.): A Szélördög

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hetedhét Magyarország

Móra, Budapest, 1991
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631165337 · Illusztrálta: Somorjai Kiss Tibor

Amrita I
Tóth László (szerk.): A Szélördög

A legnagyobb jóindulattal is közepes könyv, közepesen csúnya illusztrációkkal, és rengeteg közismert mese nem túl eredeti variációival. (Gyanakszom, hogy ha papíron, kinyomtatva állít az ember össze mesekönyvet, nem mindig sikerül a minőségre törekedni, és ha ugyanennek az illetőnek ezt mondjuk fel kéne olvasni, a hallgatóság a negyedénél hangosan horkolni kezdene vagy egy-két szemfüles gyerkőc bekiabálná, hogy "Én ezt már ismerem!").
Az ilyen típusú könyvek miatt voltam meggyőződve róla gyerekként, hogy én nem szeretem a magyar meséket (pedig de). Az már a személyes, szubjektív ízlésem is, hogy alapvetően unom az ördögös, szegény emberes meséket, a csalimeséket meg különösen nem szeretem.
Amiért mégis kapott két és fél csillagot, az a Jézus és a pulikutyák, meg Az öreg király fiatal felesége és a lovag. Utóbbi egy nagyon eredeti variációja a rengeteg legenda alapját képező szerelmi háromszögnek (pl Arthur, Sir Lancelot, Ginevra), ez esetben a „csalfa asszony” a pozitív hős. :P Nekem tetszett. És megmentette nálam a könyvet. :P :)) A pulikutyás meg nagyon helyes történet.
A többi mese viszont nem fogott meg valamiért, se világukban, se történetükben, se stílusukban.

Amrita I

Végül a tengeri ember már csak annyit kért, hogy legalább a tündér fél lábát hadd láthassa, s már azért is visszaadja az aranyszőrű paripát.