Várjuk ​a karácsonyt! (Malac és Liba 5.) 72 csillagozás

Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Ti is várjátok a karácsonyt? Mert Malac és Liba nagyon, és kifejezetten élvezik az adventi készülődést. Nincs izgalmasabb a találgatásnál, hogy vajon mi szerezne örömet a másiknak, és nincs szebb a saját kézzel készített meglepetésnél. Vajon a két barát mit eszel ki, mivel lepi meg egymást? Tartsatok velük, nézzétek meg, hogyan köszönt be a tél, hogyan érkezik a hó! Készítsetek ti is kalendáriumot, vagy akár madáretetőt, de ne felejtsétek el elolvasni a sünis mesét sem!

Tóth Krisztina gyerekeknek és szüleiknek egyaránt kedves történetei bővelkednek a humorban, melyekkel igazi közös, családi élmény lesz a meseolvasás. Hajba László részletgazdag, bűbájos rajzain elevenedik meg Malac és Liba.

Manó Könyvek, Budapest, 2023
Manó Könyvek, Budapest, 2022
Manó Könyvek, Budapest, 2021

Gáborka · Gáborka anyukája · Liba · Malac

Kiss_Julianna>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Most is elvarázsolt Malac, és Liba története. Jókat kuncogtam olvasás közben. A kilapított süni, a madár etetés, mind tanulságos, mindennapi történet. A másik az Adventi várakozás, egymásnak örömet szerezni a titokban készített neglepetésekkel. Igazi karácsonyra való hangolódás a kisebb gyerekekkel.

PTJulia P>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Ismét sokat nevettünk olvasás kapcsán, főleg az első mese, szegény Süni miatt. A második mese is kedves, és a versek/dalok is illenek a történetekhez. Az illusztrációk pedig itt is méltó párjai a szövegnek. Sőt! A karácsonyfaizzós Malacot nem lehet überelni.

Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

mese: 4/5*, rajz: 5* – és a Bugatti-hűtőrács-orrú Malacért, no meg a sapkás-sálas Libáért különdíj Hajba Lászlónak :)

Joó_Katalin_Kata >!

Videóm a teljes Malac és Liba könyvsorozatról:

Tóth Krisztina Malac és Liba sorozata a bizonyíték arra, hogy lehet egy mese a szépirodalom része, éke, eleje és vége. Egy olyan sorozat, ami érdemes a gyűjtésre. Hajba László illusztrálja az összes kötetet, Malac és Liba pedig kilép a sorok közül, mert az író tényleges élettel és dobogó szívvel ruházta fel őket.

A Kuckózzunk be! mesében Malac és Liba életébe beköszönt a tél és életükben először találkoznak a téli álom jelenségével Süni szemszögéből, illetve a madáretetés fontosságával. S habár Malac rögtön féltékeny lesz, hogy a kukorica nem csak neki jut, Gáborka megnyugtatja, hogy náluk Malac sose fog éhezni, ahogy a többi állat sem.

Az Adventi készülődés című mesében Malac és Liba az adventi naptárral ismerkedik, amit nem tudnak hova tenni, hiszen Malac rögtön ki szeretné nyitni az összes nap mögött megbúvó meglepetést, a hátralevő időben pedig enne. Liba annyira igaz barátja volt Malacnak, hogy az éjszaka közepén személyre szabott adventi naptárat készített Malacnak. Érdemes elolvasni, hogy megtudd milyen módon.
Joó Katalin

Hullott levél, etető,
jön a rigó, begye nő,
Süni meg az avarban
álmodja, hogy tavasz van.

Ebédemet megettem,
szuszogok a melegben,
az etetőn cinke leng,
de jó nekünk idebent.
Tóth Krisztina

bagie P>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Még mindig imádom *.* – csak remélni tudom, hogy Malac és Liba átél még jópár cuki és tanulságos kalandot!

csucsorka IP>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Eleinte elégedetlenkedtem, pedig ez a kötet ugyanazt tudja, mint a többiek:
befűt a szívbe, megnevettet, az illusztrációk pedig a balatoni csavargós rész után talán ebben a legszebbek. (Mondjuk a Gatyát fel! ruhás állatait is imádtam, nehéz választani.)

Ráadásul a karácsonyi történet teljesen ártatlanul hívja fel a figyelmet arra, hogy a „szemét” mi mindenre hasznosítható, mielőtt végképp (szelektív) kukába kéne dobni, meg persze, ahogy az egy valamire való karácsonyi történettől elvárható, arra is, hogy a szívvel-lélekkel készített ajándék minden drágaságnál többet ér. :)

Nincs mit tenni, télen-nyáron haláli páros ez a Malac és Liba;
engem pedig továbbra is elszédít, hogy Tóth Krisztina erre is képes.

Sippancs P>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Malacnak ezúttal is sikerült megnevettetnie. Az a szálka, aztán meg a kilapított Süni! :)
A karácsonyos rész is cuki volt, de az első történet nekem jobban tetszett.

Mariann_Czenema P>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Ó, hát ez eszméletlenül cukeráj volt, kszönöm az ajánlást @csucsorka !
Szeretem az ilyen dupla mesés gyermekkönyveket, amik már simán elolvashatók ovisnak is, de közben az iskolás-gimis testvér és a felolvasó szülő/nagyszülő is jókat derülhet.
Különösen a versbetétek jók és az illusztráció zseniális ;)

Andulka >!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Ez a rész is nagyon cuki volt. Ezúttal is két történetet tartalmaz a könyv. Az első részben már készülünk a hideg évszakra, nagyon vicces volt a kilapított süni esete. Itt is sok érdekes dolgot megtudhatnak a gyerekek: süni téli álma, madáretetés. A második mesében a karácsonyra készülünk. Itt az ajándékozás, a meglepetés a kézzel készített ajándékok, újrahasznosítás kerül a középpontba. A rajzok nagyon aranyosak és viccesek. Ajánlom!

BertaPalikSzilvi P>!
Tóth Krisztina: Várjuk a karácsonyt!

Ez a mesekönyv egy kellemes meglepetés volt.
Nem ismertük ezt a sorozatot, de ezután kíváncsi vagyok a többi megjelent kötetre is.
Az illusztrációk elképesztően részletgazdagok és bájosak.
A két történet egyszerre humoros, oktató, tanulságos és kedves.
Az első történetben megismerkedünk a téli álmot alvó sünivel, megtudjuk miért alszik télen, hogy miért fontos etetni a hidegben a madarakat.
A második történet pedig az Adventi készülődés időszakáról, az Adventi naptárról, az ajándékozás öröméről, a titokban készített meglepetésekről szól.
A mesékben szereplő kis versek különösen tetszettek.
Ez a könyv egy kései Karácsonyi ajándék volt a gyerekeimnek, de így is nagyon élvezték.

hobor_ria>!

bekuckózunk az ólba.

Hullott levél, etető
jön a rigó, begye nő,
Süni meg az avarban
álmodja, hogy tavasz van.

Kek P>!

– Adventi naptár – mondta Gáborka anyukája.
– Az micsoda? – kérdezte Malac, és most már ő is közelebb lépett.
[…]
– Tudjátok, karácsony előtt az emberek elkezdenek készülődni az ünnepre. Mindenki ráhangolódik az örömre. Ebben a naptárban 24 apró kis doboz van. December elejétől Gáborka mindennap kinyit majd egyet. Így várjuk az ünnep közeledtét.
– Miért nem nyitja ki az összeset?! – érdeklődött Liba.
– Azért – felelte Gáborka anyukája –, mert jó érzés várakozni valami ünnepi, különleges eseményre. Az időt viszont nem lehet siettetni. Mindennap valami apró öröm ér minket. De ha az összes meglepetést egyszerre bontanánk ki, az elrontaná a játékot.

Kapcsolódó szócikkek: adventi naptár · Gáborka anyukája · Liba · Malac

[…] Röf-röf, falevél,
bizony, Liba, jön a tél!

(Malac)

Kapcsolódó szócikkek: tél
Kek P>!

– Akkor mégse halt meg? – hüppögött Malac.
– Dehogy halt meg – csóválta a fejét Gáborka. – Amikor ébren van, a süni szíve kétszázat is ver percenként. Amikor viszont ilyen mélyen alszik, a szíve percenként csak tizenkettőt ver. Olyan, mintha alig élne. De tavasszal, ha kisüt a nap, visszatér majd belé az energia. Fokozatosan felébred, eszik, iszik, elindul körbeszimatolni az udvart.

Kapcsolódó szócikkek: sündisznó

[…] Áttelelünk dalolva,
bekuckózunk az ólba.

(Liba)

Kek P>!

Azon törte a fejét, hogy miből is fabrikálhatna karácsonyfadíszeket. Hogy örülne Liba, ha ők is feldíszíthetnék a kertben a kis fenyőfát!

Kapcsolódó szócikkek: Malac
Kek P>!

Szépek lesznek, én már látom,
örülni fog a barátom!

Kek P>!

– Meglepetésem van a számodra. Adventi meglepetésem!

Kapcsolódó szócikkek: Liba
Izolda P>!

Az udvarban mindenki izgatottan várta az estét. Gáborka Libával hógolyózott, amíg az anyukája odabent fözött. Gáborka apukája a belső szobában az ajándékokat csomagolta. Libának is volt csomagja: egy piros szalagot kapott a nyakába. Malacról sem felejtkeztek ám meg: neki pedig puha, szalmával tömött párnát varrtak.

Malac és Liba sorozat · Összehasonlítás