Állatok ​a tubusból 23 csillagozás

Alföldi Róbert válogatása
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

A Csimota könyvkiadó szeretettel ajánlja "Állatok a tubusból című festészeti albumát minden olyan 2-6 éves kisgyereknek és szüleiknek, akik szeretik a színes képeket, szeretnek állatokat és érdekes tárgyakat felfedezni egy új világban. A XX. századi magyar festők művei mellett ritmusos gyermekversek gazdagítják a könyvet Lackfi János, Tóth Krisztina és Varró Dániel tollából. Az izgalmasabbnál izgalmasabb képeket Alföldi Róbert válogatta.Reméljük könyvünk sok örömet nyújt majd a csimotáknak!

Eredeti megjelenés éve: 2003

Csimota, Budapest, 2003

Gelso>!

Kellemes meglepetés volt.
Első találkozásom egy ilyenfajta kezdeményezéssel – aki tud még ilyenről, szóljon, ajánljon, mert nagyon jó böngészős és tanulós és festményekkel ismerkedős közös program ez a gyerekekkel.
Az Állatok Világnapja alkalmából gondoltam, hogy elolvassuk az állatos verseket – a tubusból – ui. a verseket festmények kísérik – melyeken végül meg kell lehet találni az állatot, melyet a vers említ. A összeválogatott festmények nagyon jó ízlésre vallanak – van benne ismert, de inkább kevésbé ismertek – mind tehetséges magyar festő ecsetéből, van köztük szép és kevésbé. Nekem ismerkedés volt ez az olvasás a festőkkel, a gyerekeknek állatkeresgélés a festményeken. Harmadik szerephez jutott az olvasás, de kb. színvonalban is ott állnak a versek a 3. helyen. Azt hiszem, Lackfi versei tetszettek leginkább, bár a szokott módon döccennek néha a rímek, de mégis; hosszabbak is a másik két költő verseinél. Tóth Krisztina versei állnak érthetőségüket tekintve legközelebb a gyerekekhez, ezek a legegyszerűbbek. Varró Dani versei hozták a megszokott varródani-stílust, a ezek voltak legjátékosabbak, ezek utaltak leginkább a festményen való játékos böngészésre.
A számomra legszebb képek:
Jeges Ernő: Majális Rómában
Schönberger Armand: Aktok kutyával
Gyenes Gitta: Garni szálló
Márffy Ödön: Ticharich Zdenka és Csinszka
Rippl-Rónai József: Kerti jelenet gróf Somsicsek kertjében de amúgy mind tetszett vmiért… úgyhogy nincs is sok értelme ennek a felsorolásnak… @korkata Olvassunk Tóth Krisztinától c. kihívásához.

Fapicula>!

Értem én a koncepciót,
jópofa is lenne,
csak hát a versek,
elég bugyuták benne.

clarisssa P>!
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

Félve vettem kezembe ezt a kötetet, arra gondolva: na, már megint ugyanaz, már megint állatokról írtak kortárs költők döcögős gyerekverseket… Azonban nagyon kellemeset csalódtam! A képválogatás érdekes volt, színes, változatos stílusú, a versek pedig minden erőlködés nélkül passzoltak hozzájuk. Felnőttként is élveztük, a gyerkőc pedig érdeklődve hallgatta a képekhez tartozó verseket, no meg lelkesen keresgélte rajtuk a néha jobban, néha kevésbé elrejtőző állatokat.

Kyupirappa>!
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

Érdekes alapkoncepció, hogy régi festményeket mutatunk a gyerekeknek, versekkel, majd arra buzdítjuk, keressen meg egy kijelölt dolgot (többnyire állatot), nagyon tetszett. Festményeknél is szerencsére gyerekbarát volt a válogatás, nem meztelen képeket spoiler és vérben fürdőző embereket gyűjtöttek össze :)

Csimota, Budapest, 2003
Juci P>!
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

A képválogatás nagyon tetszik, tényleg nem az unásig ismert festmények kerültek be, és elég jó minőségben is reprodukálták őket. A versek viszont izzadságszagúak, és szöveggondozás valószínűleg nem volt.

mamszi>!
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

Másfél éves korában kapta a kisfiam. Már akkor elbűvölték a képek és a versek.
Minden vers végén egy kérdés; pl. hol a kecske? – meg kell találni az állatokat – nem is mindig könnyű. :d Teli jó kis kortárs versekkel. :p

DJutti>!
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

Teljesen másra számítottam, de ötletes ez az elképzelés, miszerint a festményeken kell a versekben említett állatokat felfedezni.

hetcsillagkozt>!
Tóth Krisztina – Lackfi János – Varró Dániel: Állatok a tubusból

Egy kiállításmegnyitóra várva, egy dizájn bolt polcáról levéve olvastam el. A versek sokszor aranyosak, néha viszont kicsit erőltetettek voltak, a koncepció egyébként jó, hogy ismertessük meg a gyerekekkel az ilyen képeket is, az ilyen alatt pedig azt értem, hogy nagyon változatos stílusú festményekről van szó. Az az ötlet is nagyon jó, hogy minden vers végén ott van a játék, meg kell keresni az állatokat. (kerestem is buzgón, nem mindig volt könnyű…)
A képek között volt egy-kettő viszont, ami nem illett egy gyerekkönyvbe, a kibuggyanó mellű, csábosan néző hölgyek között mondjuk megkeresheti a gyerek a kutyát, ami tény, hogy aranyos, a kép többi része viszont nem neki való szerintem…