Gatyát ​fel! (Malac és Liba 3.) 57 csillagozás

Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Gatyát fel! Meg persze zoknit, pulcsit, sapkát is kell venni, ha itt az ősz, vagy megérkezett a tél. Különben könnyen megfázunk, és ki szeret betegeskedni? Malac és Liba biztosan nem. Öltözködjetek és gyógyuljatok szeleburdi hőseinkkel, mellékhatásként nevetőgörcs várható.
Tóth Krisztina a gyerekeknek és szüleiknek egyaránt kedves történetei bővelkednek a humorban, melyekkel igazi közös, családi élmény lesz a meseolvasás.
Hajba László részletgazdag, bűbájos rajzain elevenedik meg Malac és Liba.

A sorozatban már megjelent:

56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038887 · Illusztrálta: Hajba László

Liba · Malac

Tarja_Kauppinen IP>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Egyszerű, de korrekt „mese” (részben segítő könyv inkább) Malacról és Libáról, akik egy tanyán élnek, ami továbbra is nagy erénye a sorozatnak, mert a mai gyerekek többsége számára a tanyasi élet már szinte idegen, legfeljebb néhány kirándulásra korlátozódik. Jó, hogy közelebb hozza ezt az életformát a könyv.

Két történet van benne, az első az öltözködésről szól, és inkább humoros, míg a második a betegségről, és inkább hasznos. Megtudjuk belőle, mi a teendő, ha valaki rosszul érzi magát, belázasodik, és hőseink reakciója is a szokásos: nem szívesen veszik be a kellemetlen ízű gyógyszert.

Rendben levő könyv két „mindennapi” témáról, hiszen az önálló öltözködést minden gyereknek meg kell tanulni, és óhatatlanul is betegek leszünk néha.

"Képzeld csak el, Liba pajtás,
ezt a csizmát magadon!
Hasra vágódsz benne rögtön,
és majd úgy csípnek nyakon!"

Bár ez a rész a sorozat harmadik kötete, de még mindig érzem azt a gyermeki izgalmat, hogy vajon most milyen kalandokba keveredik Malac és Liba.
Most is két történetet találunk a könyvben. Az első egy rögtönzött „divatbemutatónak” is tökéletesen megfelelő ruha próbáról szól, melyben kiderül, hogy az emberi alsó tökéletes fejfedőnek és a zokninak is egész érdekes funkciót találnak ki.
A második már picit komolyabb, hiszen a két jó barát betegeskedéséről szól a történet.

A kötet fő erőssége továbbra is a páratlan humor, a kedvesség és a rendkívül cuki ábrázolásmód.
Kedvenc!♥

Manó Könyvek, Budapest, 2020
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634038887 · Illusztrálta: Hajba László
csgabi P>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Hogy én mennyire, milyen nagyon és rendkívüli módon imádom Malac és Liba történeteit! :-D A két történet most is zseniális, meg hát az illusztráció!!! Komolyan, az élmény felét – ha nem többet – a rajzok adják olvasás közben. :-)

Kiss_Julianna >!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Ez fantasztikus történet. könnyesre nevettem a szemem! Alsógatya mint sapka!! A két fülnek is van hol kibújnia. A kapucni pulóver, a mit fordítva vesz fel Malac. A kapucniba lehet tenni kukoricát, így etetőként is szolgál. A betegségben is összetart Liba, és Malac. Gazdáik ápolják. De a baromfi udvar lakói is meglátogatják őket.
Most jelent meg a következő, negyedik rész. Azt is megveszem.

katen>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Lehetetlen, egyszerűen ki van zárva, hogy a fején sapkaként dinós alsógatyát (a két lyukon kifér a két füle!), valamint fordítva felvett kapucnis dzsekit (ha nappal felhajtja a kapucnit, lehet aludni, lehajtva pedig ételtárolóként is funkcionál!) viselő malacnál cukibbat és viccesebbet valaha kitermel a magyar gyerekirodalom. Elértük a csúcsot, kész, lehet hazamenni és Malac és libát olvasni a gyereknek, aztán napokig nevetni az ihletett gyermek rögtönzött divatbemutatóin.
Kár hogy értékeléshez nem lehet képet csatolni.

Gelso>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Aranyos kis történetkék a butuska, konnektororrú kismalacról és libabarátjáról; azazhogy a befolyásolhatóság le- vagy inkább lenemküzdhetőségéről. Lucif Liba kísérti Malacot, Malac pedig – bár sejti, hogy nem jól cselekszenek, kíváncsisága, a különféle ruhák állati nézőpontból praktikus használata elvarázsolja, elszédíti, és végül nem mond ellent, hanem „belemegy a buliba”; Liba annyira szeretne emberi göncökben parádézni, hogy akármi is kerül szárnyai közé, az valamire jó: akár bármire: ez erre, az meg amarra jó… de közben mindebből egy mókás, farsangi bált idéző ruhaparádé kerekedik. A divatbemutatót követően, minden elsimul és minden visszakerül a nagy zöld táskába, annak eljuttatva, akinek eredetileg szánták….
A Gatyát fel! egy aranyos történet a kíváncsiságról és az esendőségről.
A másik történet pedig, a Gyógyuljunk együtt! szomorkásabb, nagyon képes empátiát kivetíteni az olvasóira – és éreztetni a betegségből adódó kiszolgáltatottságot, félelemérzetet, elesettséget. És mindezek mellett segítségnyújtásra, odafigyelésre és gondoskodásra sarkall.

kratas P>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Aranyos mesék voltak és a rajzok is kedvesek, a röftön pedig nagyon jót nevettem :)

ziara>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Én már nem vagyok benne a gyermekkönyves zsűriben, de figyelemmel kísérem a fejleményeket, a kihozott listákat. Ezt a könyvet is a tavalyi lista első tízében fedeztem fel. Mivel Adélka már kinőtt ezekből, így nem is olvastuk még ezt a sorozatot. Ez volt az első, de nem gondolom, hogy ez baj lenne. Annyira helyes kis történet mindkettő, és a rajzok is imádni valók. A kis versikékről már ne is beszéljünk…

Sippancs P>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

Eddig ez volt a sorozat legviccesebb része. Malac és a zöld kapucnis dzseki… ááá, még mindig nevetek. :D

Mariann_Czenema P>!
Tóth Krisztina: Gatyát fel!

A felöltözős rész valszeg telitalálat, gyereknél, kamasznál, felnőttnél is; a nátha meg (sajnos) pont aktuális.

Citrompor>!

Semmilyen szagot se érzek,
hiába a finom moslék,
én ma ebédet se kérek,
nem is tudnék enni most még.

Inkább tovább szunyókálok,
bekuckózva Liba mellett,
a sok puha libatolltól
itt a vackon jó meleg lett.

Gyógyuljunk együtt! - Malac és Liba megbetegszik

Kapcsolódó szócikkek: liba · Malac · szag

Zöld táskában mennyi holmi,
felöltözünk csinosan!
Kéne egy-két inget lopni:
nem látják meg biztosan!

Gelso>!

Malac egy kapucnis dzsekit próbálgatott. Igazság szerint a kapucni tetszett meg neki. A kabátot úgy vette fel, hogy a cipzár a hátán záródott, és a kapucnit az arcára húzta.
– Nézd csak, Liba, milyen nagyszerű! Felhúznád a cipzárt? Ebben napközben is lehet aludni. Felhajtom, és röf-röf-röftön teljesen sötét lesz! Ha meg lehajtom, világos! Liba értetlenkedve bámult.
[…]
Ha meg ébren vagyok, ételtárolónak is használhatom! Csak le kell hajolnom, és itt van előttem az ennivaló, mint egy tálban. Ha evés után aludni akarok, akkor csak kinyalom és aztán felhúzom az arcomra, így, ni!

Kapcsolódó szócikkek: cipzár, villámzár · Malac

Képzeld csak el, Liba pajtás,
ezt a csizmát magadon!
Hasra vágódsz benne rögtön,
és majd úgy csípnek nyakon!

Nikolett0907 P>!

Liba izgatottan kocogtatta csőrével az ól ajtaját.

Kapcsolódó szócikkek: Liba
Zhatria>!

Kockás gatya, dínós gatya,
nem hűl ki a Malac agya,
új sapkáról zeng az ének,
van helye a két fülének!

Sapka-sál, sapka-sál,
elkerül a fagyhalál!

Fejre gatya, szuper ötlet,
le se veszi Malac többet,
nagy hidegben kell a sapka,
csak az orkán le ne kapja!

Sapka-sál, sapka-sál,
elkerül a fagyhalál.

clarisssa P>!

Gyere, butus, egy kanál csak,
beveszed, és alhatsz újra,
hamar csillapul a lázad,
az alvás a legjobb kúra.

Gyógyuljunk együtt!

Malac és Liba sorozat · Összehasonlítás