Tóth József (szerk.) · Wilhelm Zoltán (szerk.)

Keleti ​horizontunk 0 csillagozás

Tanulmánykötet Bárdi László tiszteletére
Tóth József – Wilhelm Zoltán (szerk.): Keleti horizontunk Tóth József – Wilhelm Zoltán (szerk.): Keleti horizontunk

„Az orientalizmus számos tudományterület összefoglaló neve, így önmagában kínálja a napjainkban elengedhetetlen, eredményes csapatmunka lehetőségét. Hazánkban még nem született intézmény, mely multidiszciplináris alapokra helyezte volna a keletkutatást. Európában egy sereg hasonló működik. A keleti felén is. Adódik a kérdés: ma, amikor a kelettel való foglalatosság már nemcsak ábrándos filológiai ügy, hanem húsbavágó gazdasági érdek, Magyarországon miért nem kap súlyának megfelelő figyelmet?
Jelen kötetünkkel is szeretnénk tanúsítani azt, hogy a Pécsett 1999 tavaszán alapított Ázsia Központ csírája lehet a valódi, modern orientalizmus intézményének. Az ott dolgozók, illetve a Pécsi Tudományegyetem Földtudományok Doktori Iskolájának keleti témával foglalkozó néhány tagja aktuális tanulmányával enged betekintést kutatási tevékenységébe. A fő célunk ugyanakkor e könyvvel: tisztelegni Bárdi László, méltán világhírű sinológus előtt.” (A szerkesztők)

PTE / Publikon, Pécs, 2009
Publikon, Pécs, 2009