Lomblevelű ​díszfák, díszcserjék kézikönyve 1 csillagozás

Tóth Imre: Lomblevelű díszfák, díszcserjék kézikönyve

Kiadványunk elsősorban a kertészmérnök alapszak hallgatói számára készült, akik ebből a jegyzetből ismerhetik meg a Szabadföldi dísznövénytermesztés tantárgy keretében elsajátítandó díszfákat és díszcserjéket. A tárgyban megjelent első jegyzet 2008-ban jelentősen átdolgozott formájának ez a második kiadása. A jegyzet anyaga a díszfaiskolák választékának csak egy részét, az eddig leginkább bevált fajokat és fajtáikat tárgyalja. A kertészmérnök hallgatókon kívül a Tájépítészeti Kar alapszakos hallgatói számára is ajánljuk.

Tarkavirág, Budapest, 2012

Hanon13>!
Tóth Imre: Lomblevelű díszfák, díszcserjék kézikönyve

Ha (!!!) valakinek sikerül nem csak elolvasni (mint nekem), hanem fejből meg is jegyeznie ennyi információt, az…valószínűleg professzor lesz egy napon. Hiába ismertem az itt található fajok nagy részét, ezek csupán az alapfajok, hisz fajtákat alig tanítanak nekünk, mondván mire végzünk már más lesz a trend, más fajták kerülnek majd a kereskedelembe. Ebben is már van pár fajta amit itthon nem lehet kapni,de szerencsére még aktuálisnak mondható.
Aki csak érdeklődik a díszfák iránt annak ez a kötet kiváló lesz. Hiába írja hogy a kertészmérnök alapszakos hallgatóknak ajánlott, én is csak msot ültem le az elejétől elolvasni, miközben ezen tárgyaim már rég megvannak.
Egyetlen hátránya van csupán. Kevés benne a kép. Ami pedig benne van csak 15-20-30 oldalanként 1-1 kis nyeszlett oldal, amin több faj vagy fajta levele, esetleg virága látható. Amik számomra fontosak voltak azt egyszerűen muszály volt az interneten is megnézni, nem elég csak elolvasni hogy „rózsaszín virágaival díszit”. Ezt sajnos látni kell.
Ezen kívül viszont 5*

Kay Maguire: Gyümölcstermesztés
Lechner Judit: Fűszeres-virágos kalendárium
Ticsénszky Marianna: Virág a házban és a ház körül
Palocsay Rudolf – Veress István – Antal Dániel – Mózes Pál: Az almástermésűek és csonthéjasok termesztése és nemesítése
Christopher Grey-Wilson – Linden Hawthorne: Sziklakerti növények
A metszés zsebkönyve
Kocsisné Molnár Gitta: Kertészkedés mindenkinek
Alexander Bartosiewitz – Marek Siewniak: Öreg fák, díszfák ápolása
Bödecs Lászlóné – Tomcsányi Pál – Majoros László: 88 színes oldal a gyümölcsfajtákról
Csaba Emese (szerk.): 1001 tennivaló a kertben