Kiút ​az allergiából 5 csillagozás

Étel- és légzőszervi allergiák, ételintoleranciák, táplálkozás, életmód
Tóth Gábor: Kiút az allergiából

Az ​ételallergiák és ételintoleranciák tárgyköre a korszerű orvostudomány legnagyobb talányai közé tartozik. Sok esetben a folyamatok tünetmentesen, „csendesen” zajlanak a szervezetben, különösen az ételintoleranciák esetében.
Nem orvosi vagy dietétikai szakkönyvet tart a kezében a kedves olvasó. A kötet az egészségtudatos táplálkozás és életvitel, valamint a reformszemlélet oldaláról közelíti a témákat, néven nevezve az okokat, egyben felvonultatva az újabb szakirodalmi adatokat.
Az ételek okozta allergiák és intoleranciák mellett természetesen a légzőszervi és keresztallergiák, valamint más, kapcsolódó területek (pl. a nikkel, a latex, a napfény stb.) is helyet kaptak a kötetben. Az egészségvédő táplálkozás és a légzőszervi, illetve ételallergiák összefüggései sok érdekességet és újdonságot tartogathatnak az olvasók számára, amelyeket számtalan konkrét tanács egészít ki.
Ma már érdemes első kézből is tájékozódni az életünket közvetlenül befolyásoló, megrontó… (tovább)

Pilis-Vet, Pilisvörösvár, 2018

Leah P>!
Tóth Gábor: Kiút az allergiából

Tóth Gábor: Kiút az allergiából Étel- és légzőszervi allergiák, ételintoleranciák, táplálkozás, életmód

Ha csak egy könyvet akarsz elolvasni az allergiákról, akkor ez legyen az 2022-ben. (Mert közben változhat a tudomány. )

búzakalász>!
Tóth Gábor: Kiút az allergiából

Informatív könyv egyszerű és érthető nyelven. Tetszett a sok kicsi alfejezet, ha valaki tényleg csak egy-egy részre lenne kíváncsi (habár szerintem az alapinfók nélkül csak nagyon-nagyon felszínes lesz a tudása), szemezgethet. Címéből adódóan sokkal több akár esettanulmányt vagy konkrét, hasznos tippet vártam volna a könyvtől, valamilyen kapaszkodót azoknak, akik kétségbeesetten kínlódnak nap mint nap az allergiájukkal. De persze tudtam és gondoltam, hogy nem fog varázsütésre elmúlni az én allergiám sem a könyv befejeztével, csak hát akkor valahogy más címet adtam volna a könyvnek. Mindenképpen sok új és hasznos infóval gazdagodtam, remélem ezek tudatában valóban tudok magamon ha csak egy hajszálnyit is, de segíteni rosszabb napokon.