Paks ​gyerekeknek 0 csillagozás

Tóth Eszter – Vassné Volf Klaudia: Paks gyerekeknek

"Az ​új évezred szülöttei – akiknek ez a könyv szól –, kiválóan eligazodnak a digitális környezetben, de nem árt, ha nyitott szemmel járnak az őket körülölelő világban is: felfedezve szerethető, élhető kisvárosunk szépségeit.
A kötet közvetlen hangvételű, játékos, változatos feladatokkal tisztáz fogalmakat, nyújt sokoldalú ismereteket, amelyeket izgalmas illusztrációk gazdagítanak. Kisiskolások számára könnyen érthetően mutatja be a város működését, az épített örökség emlékeit, a természeti környezet értékeit.
Gyerekeken kívül családoknak is ajánlom a könyvet, mert a városi séták, a kutatást, nyomozást igénylő feladatok összehozzák a különböző generációkat, akik megosztják egymással tudásukat, tapasztalataikat, emlékeiket, időben és térben átfogó, komplex képet formálva a településről.
Az így megélt terek személyes élményekkel is gazdagodnak, a városismereti kalandokat átélő olvasó pedig észrevétlenül Paks történetének részévé válik." (Takács Éva Vizuális- és… (tovább)

116 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638979414 · Illusztrálta: Kecskés Judit, Kozma Bernadett

Stephen Brook: Prága és a Cseh Köztársaság
Cholnoky Jenő: A mindig szép Balaton
Sebestyén Ágnes – Tóth Eszter: Pécs gyerekeknek
Bernard Dumpleton – Anne Gatti – Anna Grayson – Derek Hall – Tim Healey – Tim O'Hagan – Peter Leek – John Man – Antony Mason – Geoffrey Sherlock – Keith Spence – Jill Steed: Varázslatos Föld körüli utazás
Deborah Heiligman: A fiú, aki imádta a matekot
Diószegi Vilmos: Sámánok nyomában Szibéria földjén
Brigitte Lederer – Richard Cavendish – Rosemary Burton: A világ száz csodája
Schmidt Egon: A lombkorona élővilága
Zdeněk V. Spinar: Élet az ember előtt
Charlie Bood: A természet csodái 1.