Pöttöm ​Pötty és a Folyadék Szörny (Pöttöm Pötty 2.) 37 csillagozás

Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Bajban ​a világ, és megmentőre vár!

Pöttöm Pötty a bátor és dundi tündérlány visszatér, és ismét izgalmas kalandokba keveredik.

Züzüke, a gonosz manó újfent nagy bajt kever, amikor kiszabadítja a félelmetes Folyadék Szörnyet és rászabadítja a Folyadék Királyság lakóira. Pötty az egyetlen, aki legyőzheti a szörnyeteget, és megmentheti a fogságba esett királynőt.

Vele tart osztálytársa, Berkenye is, aki a legügyesebb vitorlás a tündérvilágban. De vajon sikerrel járnak? Sikerül megmenteniük a királyságot, vagy a Szörnyeteg örökre beszennyezi?

Győzd le Pöttyel együtt a Folyadék Szörnyet!

Mesekönyv az egészséges táplálkozásról!

Napjainkban hatalmas gondot jelent a szülőknek, ha rosszul eszik, válogat a gyermekük, vagy akár a fiatalkori elhízás is. Tóth Eszter író, dietetikus üde, vidám története játékos formában ad át táplálkozási ismereteket. Eközben a fiatal olvasót izgalmas kalandokba repíti, ahol a barátság a legnagyobb… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2021

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635613915 · Illusztrálta: Imelda Green

millalilla013>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Jó kis mese volt ez, hozta az első kötet színvonalát. Aranyosak voltak a karakterek, tetszett a folyadékszörny, bár felnőttebb szemmel néhol szürreálisnak tűnt, de ez tetszett:DD Energiaitalszörny, imádom:D Utálom az energiaital szagát, ezért értékeltem, hogy kinyiffan a végén:DD
Ami tetszett is meg furcsa is volt, azok a kalózok, ahol azt hiszem, valakit Kokónak hívnak és a kakaót csempészne – ez szerintem nagyon jó, nagyon érdekes volt, de nekem kicsit túlságosan hasonlított a kokainra a Kokó név meg maga a kakaó szó is:D
Összességében tetszett, nagyon szépek voltak a rajzok is. Sajnálom, hogy nem fog megjelenni a harmadik kötet, pedig szívesen elolvasnám:(

Ngie>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Nem olvasok mesekönyveket, egyáltalán nem ismerem se a magyar felhozatalt, se a külföldit, és már a klasszikust sem, mert régen voltam gyerek. Pöttöm Pötty történeteit booktuber hűségből olvastam el, szerettem volna tudni, Eszter milyen könyveket írt. Nekem a második rész kevésbé tetszett sajnos, bár maga az ötlet tök erős, hogy a táplálkozási alapok után a folyadékokról is legyen egy tanmese, de nekem valahogy kevés maradt a történet. Több helyszín, több kaland és kevésbé egyszerű megoldásoknak jobban örültem volna. A kakaó csempész kalózokat mondjuk nagyon adom, az volt a kedvenc húzásom ebben a kötetben.

atalant IP>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Pöttöm Pötty első kalandja annyira a szívemhez nőtt, hogy nekem még mindig az a kedvencem. Viszont ez a rész sem fukarkodik kalandokban és mókás elemekben (például a kakaócsempész kalózok), ráadásul egyszerre tanulhatunk belőle barátságról és egészséges folyadékfogyasztásról is. Elsőre furcsán hangzik? Meglehet, de üdítő a kombináció, és méltó folytatása az Ízek Birodalmának!

Az illusztrációk pedig még mindig bűbájosak! ;)

Nienna001 P>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Rögtön elküldtem a barátomnak a fotót az oldalról, amikor kiderült a Folyadék Szörny mibenléte, mert ő is él ezzel a szörnyű itallal. Én szerencsére már leszoktam róla, de nem csodálom, hogy ez lett a főgonosz.

timea_k>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Pöttöm Pötty kalandjai folytatódnak, ezúttal a Folyadék Királyságot kell megmenteniük a Folyadék Szörnytől, ami nem áll másból, mint energiaitalból.
Ezúttal a különböző egészséges és kevésbé egészséges italok kerülnek górcső alá, viszont furának találtam, hogy a korosztályi besorolás 4-7 év és az energiaital a szörny. Azt gondolnám, hogy ennek a korosztálynak ez még ismeretlen fogalom.

Renata_Berta>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Nekem ez volt az első könyvem a sorozatból. Így, hogy az első rész kimaradt, szerencsére élvezhető volt a történet. Nekem tudatosan kellett belerázódnom, hogy hogyan is kapcsolódunk az egészséges táplálkozáshoz, de lehet azért mert hiányzott az első rész. Persze, ahogy a történet halad erre is fény derül.
Összességében tetszett. Szokatlan volt, hogy apróbbak az illusztrációk (amik egyébként nagyon szépek) de ezt betudtam annak, hogy nem ehhez szoktam gyerekkönyveknél.
Kakaó kalózok! Zseniális.

Atara>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Szerintem az mindent elmond, hogy a könyv végére érve a gyerekeim csak annyit kérdeztek:
„Anya, van még fejezet??” :D

Úgyhogy most csak reménykedni tudok, hogy igen. Legyen még folytatás!

gizmo6 I>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Imádtam! Talán még jobban élveztem, mint az első kötetet. Nagyon örültem, hogy szó esik az energiaitalok roppant káros hatásáról. Ráadásul Berkenye karakterét nagyon megszerettem. Nagyon szép a jellemfejlődés, amit az első kötet óta bejárt. Már most várom a következő kötetet. :)

Álmok_útján>!
Tóth Eszter: Pöttöm Pötty és a Folyadék Szörny

Az írónő most is nagyon aranyosan vezet be minket az egészséges táplálkozás világába. Most a folyadékokat és azok hatásait vesszük górcső alá. Megtudhatjuk például azt mennyire finom a gyümölcslé, hogy a teát hidegen is és melegen is lehet szeretni és hogy mennyire hősítő is tud lenni a tiszta víz. Nagyon fontosnak tartom, hogy a gyerekek is tudják, hogy a sok cukros üdítő nem egészséges, és van helyette más, hasonlóan finom alternatíva is. Az elhízás nemcsak a mindennapi letet nehezíti meg, de számos betegség kialakulását is elősegíti, ezért jó, ha már fiatalon tudják a gyerekek, hogy van más lehetőség is és választhatnak. Nagy tisztelet a szerzőnek azért, mert hangot adott ennek!

Bővebben: https://ujalmok.blogspot.com/2023/01/toth-eszter-pottom…

Könyvmolyképző KU>!

– Üdvözlet! Nem tudjátok, hol találjuk Pöttöm Pöttyöt, az Ízek Birodalmának védelmezőjét?
Minden szempár Pöttyre szegeződött. A tündérlányka zavartan integetett vissza a
legénykének.
– Én vagyok Pöttöm Pötty.
A tündérfiú arca azonnal felderült.
– Végre rád találtunk! Folyadék Királyságnak szüksége van a segítségedre!

Könyvmolyképző KU>!

– A Folyadék Szörny a legrettenetesebb teremtmény az Ásvány-tengeren innen és túl! – kiáltotta Bubi. Markos legény volt, de a szörnyeteg említésére mintha ő is összezsugorodott volna. – Sok-sok évvel ezelőtt érkezett a királyságba, mi, a királyság népe jó szívvel fogadtuk, de a Folyadék Szörny gonosz teremtmény. A legborzalmasabb folyadékból áll, amit csak el tudsz képzelni: energiaitalból.

Könyvmolyképző KU>!

– Majd én veled megyek – lépett elő Berkenye, mindenkit meglepve ezzel. – Én tudok vitorlázni, a tündérnagypapám megtanított. És különben is látni akarom az Ásvány-tengert meg a kalózokat.

– Vannak itt kalózok?
– Vannak, hogy a szörny nyelné el őket – morogta Bubi. – Mindig csak a baj van velük. A legutóbb például kakaócsempészésen kaptuk őket. Borzalom!

Könyvmolyképző KU>!

– Pöttyöcske, azt hittem, ez a kaland egy kicsit izgalmasabb lesz – panaszkodott Berkenye. – És kevésbé gyomorkorgós.