Tóth Emese (szerk.)

Stonehenge 11 csillagozás

Tóth Emese (szerk.): Stonehenge

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A történelem nagy rejtélyei Kossuth

Kossuth, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630978149 · Fordította: Medgyesy Zsófia

Jucush84 P>!
Tóth Emese (szerk.): Stonehenge

Rövid, lényegre törő, színes, olvasmányos. Aki a Stonehenge-ről szeretne emészthető formában olvasni, ez a könyv kihagyhatatlan. Sok érdekes információ, szép képek.
Az első fejezet szövegtördelése, és az ebbe beékelt plusz szövegrész kicsit nehezítette az olvasást. Ennek ellenére megérte elolvasni.

Nikike_k>!
Tóth Emese (szerk.): Stonehenge

Eddig nem is értékeltem igazán, hogy milyen zseniális eredmény az, hogy olyan régen egyáltalán létrehozták a Stonehenget. off Továbbra is tetszenek a képek a könyv szerkesztése, viszont annyit megjegyeznék, hogy az első fejezetben egy hosszabb szöveg van oldalakra bontva és még közé is beszúrtak szövegeket, ami kicsit helyenként kibillentett az olvasásból. Ajánlom azoknak akiket érdekel a téma. :)

horsegirl>!
Tóth Emese (szerk.): Stonehenge

50 oldalban sokkal jobban meg van magyarázva, ami az embereket – általában – érdekli a Stonehenge-dzsel kapcsolatban, mint Christopher Chippindale hatszor ilyen hosszú könyvében. (Nem beszélve arról, hogy ilyen dolgok is helyet kapnak ott, hogy a köveket a hangjukkal rakták oda az emberek – és még könnyűnek is állítják be… –, és hogy az Aubrey-gödrök a menstruációs ciklust ábrázolják. Wtf?)

Elek_A_Trotechnikus >!
Tóth Emese (szerk.): Stonehenge

Gyorsan olvasható lapozós könyv, szép képekkel illusztrálva.
Alapvető információkat tartalmaz csak.
Negatívuma, hogy a különböző elméleteket ismerteti újra, és újra, és újra. Akkor is, amikor azt néhány oldallal korábban cáfolta. Olyan az egész, mintha 5-6 embert felkértek volna, hogy írjon egy rövid ismertetőt a témában és minden szerkesztés nélkül az összeset közölték volna. Ezért azután ismétlésekbe és részben önellentmondásba is keveredik.