Tóth Emese (szerk.)

Egy ​zsák mák 12 csillagozás

Mondókáskönyv
Tóth Emese (szerk.): Egy zsák mák

A magyar mondókakincs gyöngyszemeit tartalmazó kötet a legkisebbekhez és a már olvasni tanulókhoz szól. Az óvodás és kisiskolás gyerekek ritmusérzékét és vizuális fantáziáját a mondókák keltik életre, a kottákkal kísért énekek pedig a kicsiket és szüleiket dalra csábítják. A népköltések rímeit, ringatóit és magyar szerzők – Móra Ferenc, Mikszáth Kálmán, Gárdonyi Géza, Pósa Lajos, Benedek Elek, Kosztolányi Dezső, Gyulai Pál – verseit, verses meséit Rippl Renáta elbűvölő illusztrációi kísérik.

Ventus Libro, Budapest, 2012
64 oldal · ISBN: 9789639926936 · Illusztrálta: Rippl Renáta

dianna76 P>!
Tóth Emese (szerk.): Egy zsák mák

Kedves mondókás, verses könyv. Volt jópár általam is kedvelt vers, ezeket szívesen olvastam újra. Az eddig ismeretlenek nem mind tetszettek. Az illusztrációk viszont kárpótoltak ezért. Nagyon szépek! Jó, hogy egy-egy dalnál kotta is olvasható. De vajon miért nem mindnél?
Összességében szerintem ez egy színvonalas kiadás.

Ventus Libro, Budapest, 2012
64 oldal · ISBN: 9789639926936 · Illusztrálta: Rippl Renáta
Trudiz >!
Tóth Emese (szerk.): Egy zsák mák

50 kedvelt, illetve leginkább kedvenc mondóka, versike várja megszólaltatását kis olvasói által. A megzenésítettek mellett kották segítik, mutatják a biztos hangokat.
Kedves, kellő, igényes illusztrációk színesítik a lapokat.

oltidori I>!
Tóth Emese (szerk.): Egy zsák mák

Akad ennél jobb válogatás, de a fontos „alapművek” benne vannak, kedves kis kötet.

rodicaindia>!
Tóth Emese (szerk.): Egy zsák mák

Teljesen jó mondokaskonyv, igaz nekünk ez már az x -dik, de minden alap benne van, sőt kottak is adottak, a mellecsomagolt gitárral könnyű lejátszani a dallamokat.

tthktln>!
Tóth Emese (szerk.): Egy zsák mák

Nagyon jó kis válogatás ez. Praktikus kézikönyv lesz, azt hiszem. Egyetlen bánatom, hogy nem értem, a dalok miért nincsenek ritmusjelöléssel ellátva. Én még ilyen kottákat az életben nem láttam…