Puszimanók 2 csillagozás

Mesék a szép álmokért
Tóth Anikó Dóra: Puszimanók

Mindenkinek saját puszimanója van. Igen, neked is. Sejtelmed sem volt róla? Pedig van, méghozzá nem is akármilyen!

Ő az, aki minden este lecsúszdázik hozzád egy holdsugáron, és addig puszilgatja a szemhéjad, amíg az le nem csukódik. Sőt, akkor sem hagy magadra, ha elaludtál. Kinyitja neked Álomország egyik kapuját és vigyáz rád, amíg fel nem ébredsz.

Szívesen megismernéd közelebbről? Akkor rád vár ez a mesekönyv!

56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150032184 · Illusztrálta: Nemes Takách Kata

cintiblogol

Tóth Anikó Dóra: Puszimanók Mesék a szép álmokért

Kellemes kikapcsolódást nyújtott, egy teljes, szerethető és vidám történet, hiánytalanul. Jó szívvel ajánlom minden kisgyerekes szülőnek, de igazából mindenkinek. Sajnálom, hogy ilyen rövid a történet, szívesen olvasnék még a puszimanókról.

Teljes értékelés:

Cetti94 P

Tóth Anikó Dóra: Puszimanók Mesék a szép álmokért

"Tóth Anikó Dóra első meséjével, a Puszimanókkal egy új világ kapui nyíltak ki előttem, amely egy eddig ismeretlen oldalról közelíti meg az álmok világát. A mese egyik főszereplője Olívia, aki nem tud elaludni. Anyukája elkezd neki mesélni a puszimanókról, ami hatásosnak tűnik. Ha nem tudunk elaludni, arra már ezer meg egy féle megoldás létezik, a gyerekek számára viszont garantált a siker, ha tudják, hogy van egy puszimanójuk. Ebben a kötetben megismerhetjük a puszimanókat, és megtudjuk, hogy egészen apró kis lényekről van szó, akiket nem szabad összekeverni a tündérekkel!

Egy nagyon aranyos történetben volt részem a Puszimanók társaságában, csak azt sajnáltam, hogy nagyon hamar véget ért. Nem csak a mese szövegvilága magával ragadó, hanem az illusztrációk is csodálatosak. Külön tetszik az, hogy a rajzok hűen kapcsolódnak a szövegkörnyezethez, így vizuálisan is közelebb hozzák az olvasót ehhez a nem mindennapi történethez."

„Kíváncsi vagy, hogyan néznek ki a puszimanók, hol laknak, milyen ruhát hordanak, mit esznek? Tudni szeretnéd azt is, milyen összeköttetés van közted és a saját puszimanód között, és mi minden közös bennetek? Esetleg az álmok keletkezése, forrása érdekel? Vagy mindezek egyszerre? Van egy jó hírem, ugyanis ezeket mind megtudhatod, ha elolvasod a Puszimanókat!”

Bővebben: https://szellemicsemegek.blog.hu/2018/12/05/toth_aniko_…

Cetti94 P

– Amikor elalszol, a puszimanóknak meg kell pörgetnie egy óriási kereket, amin ezernyi rajz sorakozik szépen egymás mellett. Például egy kiskutya, egy mosolygós fejecske, egy falevél vagy egy csúszda.

22. oldal, 4. fejezet - A rossz álmok jönnek, mennek