Bevezetés ​a meteorológiába 0 csillagozás

Tóth Ágoston: Bevezetés a meteorológiába

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szent István könyvek Szent István Társulat

Szent István Társulat, Budapest, 1929
204 oldal

Fisu P>!

Kérem az olvasót, ne tegye le ezt a könyvet, miután nem nagyon vonzó címét elolvasta. Nem száraz és elvont tudományt talál benne. Nem fog megakadni a lapjai közt képleteken, sem számtáblákon. Műszavat is csak annyit lát, amennyi elkerülhetetlenül szükséges. Címének megfelelően bevezetés akar ez a könyv lenni; tájékozódó az érdeklődőnek, alapvető ismeretgyűjtemény a kezdőnek, indulást megkönnyítő kalauz a tudományos út legelején állónak és útmutatótábla a továbbhaladni akarónak. Kerülni igyekeztem a kezdetben fölöslegeset, a nekiindulást megnehezítőt, az elkedvetlenítőt, viszont készakarva tárgyalok nem egyszer a laikus számára érdekesebb témát.
El nem múló hálával emlékezem meg e helyen is dr. Marczell György aligazgató és dr. Réthly Antal egyet. m. tanár, főmeteorológus urakról, akik könyvem kéziratát átolvasták és értékes tanácsaikkal, becses útbaigazításaikkal támogattak. A könyvben látható képek kliséinek ingyen átengedéséért a Meteorológiai Intézetet és dr. Réthly Antal urat illeti a köszönet és hála.
Baja, 1928. május 31-én. A szerző