Kőműves László (szerk.) · Vankó Zsuzsa (szerk.) · Tóth Ágnes (szerk.)

„Felettébb ​tiszta a Te beszéded” 1 csillagozás

(Zsolt. 119:14) / Bibliai gondolatok minden napra
Tóth Ágnes – Kőműves László – Vankó Zsuzsa (szerk.): „Felettébb tiszta a Te beszéded”

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Bibliaiskolák Közössége, Budapest, 1994
514 oldal · Illusztrálta: Füleky Adrienn

bmgrapes I>!

Minden napra egy bibliai idézet és hozzávaló elmélkedés különböző könyvekből, ennek megfelelően kicsit szétszórt – vagy helyesebben szólva –, változó a könyv stílusa, gondolatvilága. Egyes idézett könyvek annyira felkeltették az érdeklődésemet, hogy megpróbálom őket beszerezni, mások viszont nem tetszettek. Ilyen például Nevelés című könyv, melynek Helyes fegyelmezés című fejezetéből különösen jó gondolatokat idéztek a szerzők.
Mint más hasonló könyveknél, itt is fontos szabály az „egy napra csak egy idézet” betartása, mert csak így lehet jól átelmélkedni a magvas gondolatokat.
Vallásos embereknek ajánlom.

bmgrapes I>!

A tálentumainkat – bármilyen keveset kaptunk volna is – fel kell használni.

feb. 13.

bmgrapes I>!

Óvakodnunk kell attól, hogy az igazságot háttérbe szorítsák a békesség kedvéért….megalkuvással, elvek feladásával igazi béke sohasem biztosítható.

máj.13.

bmgrapes I>!

A próbák idején fog kitűnni, hogy ki tette élete szabályává Isten igéjét. Nyáron nem ütközik ki a különbség az örökzöld és a többi fa között. De amikor eljön a tél és a fagy, akkor az örökzöld változatlanul zöld marad, a többi fa pedig lehullatja leveleit.

nov.30.

bmgrapes I>!

Az akaratot vezetni és fejleszteni kell, nem pedig letörni vagy elnyomni.

nov.15.

bmgrapes I>!

Sokan – leginkább az érzékeny lelkek – nem fejlődnek a részvétlen bírálgatás körében.

nov. 17.