Csillogó ​szemek 3 csillagozás

Tóth Ágnes: Csillogó szemek

Csillogó ​szemek! Erre figyeltem fel, amikor először találkoztam Tóth Ágnessel, Pécsen. A szemében bujkáló csillogásra. Csak pár hónap telt el az első találkozónk óta, és lám, most itt a kezemben Ági könyve, ezzel a címmel.

Ágnesben sok minden meglepő számomra, és szerintem azok számára is, akik személyesen ismerhetik. A mindig segíteni akaró személyisége, a meleget, nyugalmat, szeretetet sugárzó hangja nem mindennapos. Van benne valami, ami megfogja azokat az embereket, akik ismerik. Olyan emberi tulajdonságok ezek, amelyek a könyvéből is visszaköszönnek. Én költő vagyok, nem író, ezért kicsit félve vettem a kezembe legújabb könyvét, de megnyugodtam, kiderült számomra, hogy ez a könyv is egy költemény. Nem azért költemény, mert Ágnes néhány versét is közzétette az írásban. Sokkal inkább azért, mert a líra, az emberi érzések, a szorongások, a jobbra vágyó akaratok lírai nyelvén fogalmazza meg Ági a nem mindennapos történetet. Nőként éli végig velünk egy férfi tépelődését,… (tovább)

Magánkiadás, Pécs, 2016

KNW I>!
Tóth Ágnes: Csillogó szemek

A főhős, az általános iskolai tanár Máté egy tragédia után próbálja magát összekaparni, amikor váratlan hírt kap. Valami olyasmit, ami alapjaiban változtatja meg nemcsak az életét, hanem a jövőjét is.
Elfogult leszek, de imádom ezt a történetet. Már akkor odavoltam érte, amikor még csak számítógépen olvastam :)
Külön tetszik, hogy az író milyen hitelesen férfias kisregényt alkotott. Nincsenek felesleges körök és szenvelgések, azt kapjuk, amit látunk!

Flaci1955>!
Tóth Ágnes: Csillogó szemek

Nagyon jó és érdekes mivel a szerző a főhős érzelmi és lelki világát verseken keresztül is
bemutatja.Aki szereti a szép érzelmekkel teli verseket annak szívből ajánlom.

Tóth Ágnes: Csillogó szemek

Kedves, meghitt történet arról, hogy ha bezárul egy ajtó, kinyílik egy másik… hogy a rossz után jó is következhet. Különlegesség a családi kötelékekről, az újbóli egymásra találásról, a megérdemelt szeretetről és békességről.

Magdileona>!

Fiatalon talán könnyebben tudja venni az akadályokat az ember. Abban viszont hiszek, hogy a család mindennél fontosabb. Hogy akivel élsz, akit társadnak választasz, azt tudd elfogadni, úgy ahogy megismerted. Fontos, hogy ne akarjuk saját igényünkre átformálni. Talán ez a legnehezebb megoldandó feladat az emberi kapcsolatokban.
Amit szüleimtől örököltem, azt nem lehet pénzzel megváltani.

Magdileona>!

Amit szüleimtől örököltem, azt nem lehet pénzzel megváltani. Szeretetteljes családi légkörben nőttem fel. Voltak viták, de mindent meg tudtak beszélni.