Vademecum 12 csillagozás

Szokatlan szavak szótára
Tótfalusi István: Vademecum Tótfalusi István: Vademecum

„Vademecum (ejtsd vademékum) – régi magyarítása szerint "velemjáró könyvecske”: zsebkönyvszerű útikalauz. Vademecum, szükséges segédkönyv mindennemű utazók számára (1843-ban Pesten kiadott könyv címe). – Hasznos gyakorlati ismereteket tartalmazó könyvecske, zseblexikon. – Kisalakú, zsebben hordható könyv feljegyzések számára. Latin kifejezésből: vade mecum annyit tesz: „járj velem”. Egy XVII. századi lipcsei zsebkönyv használta először címként. Választékos, régies szó."
Tótfalusi István a szellemi kalandozók, az olvasó fiatalok számára készített útikalauzt, amelyben az általuk nem jól értett, vagy már csak egyes jelentésárnyalatokban ismert szavaknak kívánja visszaadni jelentésük teljes gazdagságát. Igaz, ez a szószedet minden létező és elképzelhető zsebet kinőtt. Ám a könyvespolcról még könnyen leemelhető és Hegedűs István rajzaival kiegészítve, nemcsak hasznos, hanem egyben igen szórakoztató olvasmány is.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Móra, Budapest, 1986
394 oldal · keménytáblás · ISBN: 963114299x
Móra, Budapest, 1983
350 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631131904 · Illusztrálta: Hegedüs István

Ingryd>!

Tótfalusi István: Vademecum Szokatlan szavak szótára

Régóta olvasom, de most végre sikerült befejezni, biztosan előkerül még. Nagyon hasznos könyv szókincsbővítéshez. :)

metahari P>!

Tótfalusi István: Vademecum Szokatlan szavak szótára

Hmm… a szokincsem kincseinek kincses kalendariuma :)

Gelso >!

Tótfalusi István: Vademecum Szokatlan szavak szótára

általánosban és gimiben is gyakran forgattam – most is felütöttem, a kalodánál nyílt ki…aztán a hipochonder, molesztál, provokál, evidens, konvenció – szoktam ilyet játszani a szavakkal – és pici történeteket kerülnek ki belőlük… nagyon hasznos könyv szókincsünk gyarapításához, régies vagy idegenül hangzó szavak jelentésének kiderítésében

Adso>!

tárgyává teszi – az egyszerűségtől és érthetőségtől irtózók nem fontolgatnak egy javaslatot, hanem megfontolás tárgyává teszik; nem tanulmányozzák, hanem tanulmányozás tárgyává teszik; gyanúnk támad, hogy talán nem is vacsoráznak, hanem elfogyasztás tárgyává teszik a vacsorájukat.

Pellengér - tárgyává teszi