Kis ​magyar nyelvklinika 1 csillagozás

Tótfalusi István: Kis magyar nyelvklinika

„Minden rossz mondat egy törött ablak, amelyen át egy rossz gondolatra látni." (Babits Mihály)
E könyv anyaga több mint tíz éven át gyűlt. Tótfalusi István azt vallja, hogy életünk minőségét legfőképp az a helyes és pontos gondolkodás javíthatja meg, amely elválaszthatatlan a helyes és pontos nyelvhasználattól. Ennek érdekében írta meg, majd a jelen kiadás számára bővítette, javította és rendezte át a nyelvhelyességi kéziszótárat.
Mindenkinek ajánlja a használatát, aki szívügyének tartja anyanyelvünk tisztaságát. Legfőképpen mégis a diákok kezében szeretné tudni ezt a könyvet, mert bennük még nem rögződtek meg a rossz példák és nyelvi előítéletek, és remélni lehet, hogy kellő nyelvi tudatosság birtokában majd többet tudnak tenni anyanyelvünk egészségéért.

Eredeti megjelenés éve: 1999

Anno, Budapest, 1999
282 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639199702

Péter_Szombati>!
Tótfalusi István: Kis magyar nyelvklinika

Szinte hibátlan, imádom, ahogy az újsághírek, tévéhírek szövegét értelmezi és javítgatja. Különösen az anglicizmusokkal és a germanizmusokkal foglalkozó rész tetszett, de az összes többi is remek olvasmány. Aki szeretné fejleszteni a fogalmazását, annak mindenképpen ajánlom.

Valóban van szó nyelvtani szabályokról, de ez nem tankönyv, nem is kiegészítő valami tankönyvhöz, hanem nagyon is olvasmányos mű. A borítójának az összhatása (a címmel együtt) nagyon nem ezt sugallja, ezért sok olyan ember valószínűleg nem is olvassa el, akit pedig érdekelne maga a könyv…