Barátaink ​Európában 4 csillagozás

Tótfalusi István: Barátaink Európában

Arccal Európa felé! – mondanánk, ha a háború utáni évek jelszavai ma is divatban lennének. Utunk Európába vezet, mondjuk ma inkább. Azaz vissza Európába, ahonnan vagy fél évszázada kirekesztett minket a történelem balszerencsés fordulata. De milyen ez az Európa, amely felé igyekszünk? Ismerjük-e mind a negyvennyolc államát, azok arculatát, történelmét, népét, nap életét, városait, műveltségét? Ilyesmikről ír a könyv felső tagozatos iskolásoknak. Bőven, adatgazdagon, de azért érdekesen, olvasmányosan. Nem csak Európa múltját, kialakulását kíséri végig, külön ír minden országról; bemutatja azokat a népeket is, a lappoktól és baszkoktól az abházokig, akiknek nincsen önálló államuk, mégis hozzátartoznak Európához. Végül megismerjük az Egyesült Európa gondolatát valamint a közelmúlt meg a jelen törekvéseit, szervezeteit és intézményeit, amelyek ezért munkálkodnak. A kötetet Sajdik Ferenc informatív s egyben jó kedélyű rajzai illusztrálják.

Eredeti megjelenés éve: 1996

Móra, Budapest, 1996
96 oldal · ISBN: 9631173380 · Illusztrálta: Sajdik Ferenc

Gedi>!
Tótfalusi István: Barátaink Európában

Először csak a vicces képek, meg a zászlók, fővárosok érdekeltek. Ezeket azóta is tudom. Aztán a szövegeket is elolvastam. Nagyon jó kis könyv, imádtam.