Modern ​mézeskalácsok 2 csillagozás

Tószegi Judit: Modern mézeskalácsok

A mézeskalács az ízek, illatok, formák különleges találkozása. A könyvben szereplő darabokat úgy állítottuk össze, hogy minél több hagyományos technikát, díszítési módot hordozzanak, ugyanakkor ezekre alapozva és ezeket továbbvezetve mutatunk be új modern mintákat, ötleteket és a mézeskalácsban rejlő további lehetőségeket.
Fogjunk hozzá bátran, és a kötetben szereplő részletes leírások alapján süssünk mézeskalácsot szeretteink vagy magunk örömére. Kívánjuk, hogy egy-egy minta megvalósítása újabb ötletet adjon, és a mézeskalácssütés ne csak karácsony környékén jusson eszünkbe. Hisz az év bármely ünnepére, legyen az húsvét, anyák vagy apák napja, kedves ajándék lehet a mézeskalács egyedi formával, díszítéssel.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Új Színes Ötletek Cser

Cser, Budapest, 2015

lenne P>!
Tószegi Judit: Modern mézeskalácsok

Végre egy jó mézeskalács recept! Igaz,hogy 1 kg liszthez fél kg méz kell, de megérte! Kemény, édes, és dekoratív. A hűtőben állt a tészta négy napig, és karácsony másnapjára készültem el, ennek ellenére, nem keseredtem el és a tészta se ment tönkre. Három formát próbáltam ki, a többi kicsit alaposabb rákészülést igényelne, de megcsinálom,ha addig élek is, biza!
(értékelés megírása után rájöttem, hogy még a tészta egynegyede a radiátoron maradt, áááá)