Mézeskalácsok 4 csillagozás

Tószegi Judit: Mézeskalácsok

A ​mézeskalács az ízek, illatok, formák különleges találkozása. Több ezer éves hagyományra tekint vissza, de csupán pár száz éve fűződik karácsonyi szokásainkhoz. Történetében kalandozva az ókorban állatábrázolásokat és jeles eseményeket megörökítő mintákat találunk. Az aquincumi ásatások során előkerült formák bizonyítják, hogy hazánk területén már Kr. u. II. században ismert volt a mézeskalács-mesterség. A középkori Európában fejedelmi ajándéknak számított. A magyar néphagyomány az életpálya jelképeit sütötte ki belőle. Kultúránk a tükrös szívből kiindulva máig megőrizte a mézeskalács a szeretetet kifejező tartalmát. Gazdag örökségét követve alakíthatjuk ki saját formáinkat, továbbörökítve ezt a hagyományt! A könyvben szereplő darabokat úgy állítottuk össze, hogy minél több hagyományos technikát, díszítési módot foglaljanak magukban. Ezekre alapozva és ezeket továbbvezetve mutatunk be új mintákat, a mézeskalácsban rejlő további lehetőségeket. A mézeskalácssütés hangulatos… (tovább)

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Fortélyok Cser · Színes ötletek Cser

Cser, Budapest, 2009

ptagi P>!
Tószegi Judit: Mézeskalácsok

Lomtalanítás során a kezembe került – na ja…. néha kicsit rendet kéne tartani.
Szóval belelapoztam, bár még abszolút nem aktuális így október elején. És mi tagadás, újra mézeskalács-szerelembe estem. Pedig tavaly, amikor utolsó pillanatban is még tojáshabos voltam fülig, már-már megfogadtam, hogy az idén talán kihagyom…. Hát saaaajnos ez után a füzetecske után nem lehet :)
Mitöbb, azon gondolkodom, hogy minden bátorságomat, és a füzetben lévő sablonokat is összeszedve az idén házikót is építek. Bezony ám!