A ​teória 7 csillagozás

Török-Szabó Balázs: A teória

A világ végtelen (de legalábbis közelít a végtelenhez), benne minden mindennel összefügg, minden eleme hat az összes többire, ráadásul folyamatosan változik. Egy ekkora, állandó mozgásban lévő rendszert átlátni, megérteni és leírni valószínűleg lehetetlen de talán képesek lehetünk érzékeltetni a mozgását, az összefüggéseit, a ránk gyakorolt hatását. A teória erre tesz kísérletet.

Mi a tudat? Létezik-e idő? Mi az ember? Hogyan viszonyul egymáshoz ez a három?

Valóság-e az, amit érzékelek?

Mi a figyelem, mi a döntés, mit jelent tudatosnak lenni?

Mi a testtudat? Vajon mi használjuk az agyunkat, vagy az használ minket? Érzések-e azok, amiket érzéseknek hiszünk, vagy csupán indulatok?

Véget ért-e a fejlődésünk azzal, hogy felnőttünk, és kialakult az éntudatunk?
Vagy esetleg van tovább?

A könyv mely évtizedes tapasztalások, megfigyelések és kutatások eredményeit foglalja össze ezekre, és más hasonlóan zavarba ejtő kérdésekre keresi a válasz.

L'Harmattan, Budapest, 2017
Könyvpont, Budapest, 2015

bodnaar>!
Török-Szabó Balázs: A teória

Ezt kellene kötelező olvasmánnyá tenni, nem az Egri csillagokat. Persze általános iskolásként mindegy is lenne, mert nagyjából ugyanannyit tudnánk felfogni belőlük. Kiváló könyv, ajánlom mindazoknak, akik önismerettel foglalkoznak, és hatékony útmutatót keresnek.

László_Zakariás>!

A mindennapokban problémának megélt élethelyzetek egyetlenegy dologra vezethetők vissza: ez nem más, mint az egyén eltávolodása a valóságtól, azaz az önkényes valóságfelfogás.

13. oldal, 1.2. fejezet: Mi a tudat? (Könyvpont, 2015)