Falatka ​királysága 7 csillagozás

Török Sándor: Falatka királysága Török Sándor: Falatka királysága

„Egy kisfiúról kell beszélnem, aki máról holnapra királyfi lett. Vagy talán… Lehet, hogy nem is annyira máról holnapra, hanem éppen tegnapról mára, tudjátok, milyen nehéz az ilyesmiről beszélni: mindenesetre egy szép reggelen erre ébredt. A dolog úgy történt, hogy amint az álmodozásból előringatózott – vagyis fölébredt-, azt mondta magának: én királyfi vagyok. És az volt.” Hát lehet, hogy egy rendes, mindennnapi kisfiú máról holnapra királyfi lesz?! Méghozzá úgy, hogy tulajdonképpen senki sem veszi észre?! Még a mamája sem?! Pedig már régen gyémántos ragyogású aranykorona volt Falatka fején, még olyankor is, amikor fogat mosott, reggelizett és tett-vett… Szólni persze senkinek sem szólt, ilyesmiről nem beszél az ember… legfeljebb később, amikor már kicsit nagyobb, és jön egy kislány, akivel megoszthatja királyságának minden gondját-baját és örömét is. Aki elovassa ezt a könyvet, talán ráismer más királyfiakra is, más Falatkákra, más Évikre, más „bolgár levegőfiúkra”.

Eredeti megjelenés éve: 1976

Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Klasszikusok fiataloknak Ciceró

>!
Ciceró, Budapest, 2013
108 oldal · ISBN: 9789635398171 · Illusztrálta: Kalmár László
>!
Móra, Budapest, 1984
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631136493 · Illusztrálta: Würtz Ádám
>!
Móra, Budapest, 1976
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 963110625x · Illusztrálta: Würtz Ádám

Kedvencelte 1

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Cs_N_Kinga P>!
Török Sándor: Falatka királysága

Ez egy kis része egy kisfiú életének. Az iskolakezdést (és úttörőnek is kezd, már ilyen nincs ugye) dolgozza fel az író. De ez csak egy továbbgondolt valamilyen ötlet. Igazából kapunk egy kedves, aranyos, segítőkész, kicsit szétszórt kisfiút, akinek jó sok fantáziája van. Így kitalál rengeteg játékot (még egy képzelt barát is akad). De a végén minden letisztul és a változás is bekövetkezik. Egyszer simán olvasható könyvecske, gyermeklelkű felnőtteknek illet iskolás gyerkőcöknek tudom ajánlani

Kicsibogár>!
Török Sándor: Falatka királysága

Annak ellenére csodálatos, hogy néhol eléggé vontatott. De gyönyörű mesekönyv, kicsiknek és nagyoknak.Egyre biztosabb vagyok benne, hogy Török Sándor olyan tudást hozott magával fentről, amit sokan szeretnénk tudni és érezni.

Morn>!
Török Sándor: Falatka királysága

A gép előtt történő tudományos cikkolvasgatás és értelmezés között jólesett valami gyermekien egyszerűt és ártatlant olvasni. Igaz, hogy már nehezebben fog meg egy-egy új mese (mert hát ragaszkodik az ember a kiskölökkori kedvencekhez), de ez nem igazán akarta hogy szeressem. Nem volt nyögvenyelős az olvasása, de inkább csak arra volt jó, hogy felnőttként az ember visszagondoljon a saját fantáziadús, játékos gyerekkorára és jókat derüljön a gyerekszáj megszólalásain.


Népszerű idézetek

Stendhal>!

Példaképpen mondom ezt el, tudok egy kisfiút, akit egyszer egy kedélyes felnőtt, egy bizonyos bácsi nagyon megijesztett. Nem rosszból, jóból. Viccelt. Mulattatni akarta a kisfiút, aki még baba volt, és nem tudott beszélni. A bácsi közel hajolt hozzá, megfeszítette az ajakát, fél arcát kidomborította, bedugta a mutatóujját a szájába, és hirtelen kihúzta… így pöffentett egy nagyot. Mint amikor üvegből dugót rántanak ki. A kisfiú ettől megijedt, és sírni kezdett.
Valami másfél esztendő múlva, mikor már jól totyogott, és tudott beszélni is, csöngettek náluk. Rohant ki, ahogyan szoktak rohanni a kisgyerekek a csengőre, és ott állt a hajdan riadalmasat pöffentő bácsi. A kisfiú így kiáltott rá: „Ronda bácsi, mars ki innen!” – és bevágta az ajtót.

8. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Fésűs Éva: Az ezüst hegedű
Zalka Csenge Virág: A kalóz királylány
Fazekas Anna: Öreg néne őzikéje
Csukás István: Pom Pom meséi – Az ásító szörnyeteg
Lázár Ervin: Öregapó madarai
Simon István: Mirza
Tóth Krisztina: Világpuszi
Dobos Edit: Tündérmanók meséi
Benedek Elek: A vitéz szabólegény
Nagy Natália: A Nap születésnapja