A ​magyar föld szentjei 2 csillagozás

Török József: A magyar föld szentjei

II. ​János Pál pápa számtalanszor hangoztatta beszédeiben, írásaiban, hogy vannak „testvéreink”, akik szentek. az ő példájuk, életük tanítása a keresztény értékrendet ma is emberközelbe hozza. A magyar föld szentjei emlékének fölelevenítése II. János Pál pápa magyarországi látogatásakor a legidőszerűbb. Ez a könyv a pápa és a magyarok találkozására íródott. Ha az idegenből jött pápa a magyar szentek példájára hivatkozik: mi magyarok is ismerjük őket.
Egy nemzet történelme akkor teljes, ha abból egyetlen kiemelkedő személyt sem zárnak ki. A magyar földön született vagy később ide került szentek az ország történelmének alakítói lettek. Az elmúlt évtizedek során hiteles bemutatásukra, megismerésükre alig nyílt lehetőség. A könyv lapjain a szentek egyéni történetén túl az ország története elevenedik meg. Elegendő Szent István királyra vagy Hunyadi János barátjára, „fogadott szentünkre”, Kapisztrán Jánosra emlékezni a források tükrében.
a szentek csupán ósdi legendák unalmas… (tovább)

Ecclesia / Korda, Kecskemét, 1997
Tulipán, Budapest, 1991

Mircsi P>!
Török József: A magyar föld szentjei

Ma kettőkor sokkszerűen ért a felismerés, hogy ma kell suliba leadom egy olvasónaplót erről. Kikalkuláltam, hogy az átlag olvasási sebességemmel, és az írási sebességemmel végezni fogok éjfélig, úgyhogy nekiültem, hogy megspóroljam az 1000 HUF késedelmi díjat. (Amúgy sikerült.)
Szóval lóhalálában vágtattam végig a könyvön, és el vagyok szomorodva, hogy nem olvassák, mert nagyon király!! Informatív, objektív, tehát nem ömlengés, hogy XY hű, de szent volt, pusztán leírja, hogy mi történt, ki mit csinált. Másrészt hihetetlenül inspiráló. Én is szeretnék úgy kilépni, mint ezek az emberek, és tudjátok, mi a közös bennük mind? Mindig uncsi vén trottyokként, meg nyanyákként gondolunk rájuk (na jó, meg durván meghalt vértanúként egyesekre), de ők mind valódi emberek voltak, és nagyon nem voltak kockák. Nem érdekelte őket, hogy ki mit gondol. Ha arra volt elhívásuk, akkor elmentek egy barlangba, és ott élték az életüket, ha arra, akkor meg megmondták az apukájuknak, aki király volt, hogy bocsi, én mégsem megyek férjhez. Ja, el vagyok jegyezve? Hát szorri.
Nagyon INSPIRÁLÓ, bár ezt már mondtam. Erzsébet története ragadott meg a legjobban, úgyhogy ha valaki tud esetleg valami jó könyvet ajánlani róla, az ne habozzon! :)

tschk>!

Amikor a püspök tudomására jutott, hogy nyomoznak utána, elmenekült a városból, de menekülés közben elfogták és a helytartó elé hurcolták. Maximus megkérdezte tőle, hogy hová akart menekülni.
– Nem menekültem, hanem Uram parancsát teljesítettem – felelt a püspök. – Nekünk ugyanis írva van: ha üldöznek titeket az egyik városban, meneküljetek a másikba!

28. oldal (Szent Quirinus)