Randi ​a Török kávéházban 14 csillagozás

Tornai Helga: Randi a Török kávéházban

Milyen borzasztó, hogy Juci néni vénlányosan öltözködik, amikor ő lehetne az iskola legbombázóbb tanárnője! Nem is csoda, ha a férfi kollégák pillantásra sem méltatják őt. Ezért aztán Éva és barátnői számára nem kis meglepetést okoz, hogy Juci néni kettős életet él. Az iskolában vénkisasszonyos, hétvégén pedig kisminkelve, dögös cuccokban dobostortázik törzsasztalánál a Török kávéházban. Tetszeni akar valakinek? Vagy csupán török vőlegénye emlékére öltözik ki ilyenkor? A kíváncsi lányok felfedik a titkot, és még férjhez is adják Juci nénit egy laza és jóképű törökimádóhoz.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek Móra

Móra, Budapest, 2005
158 oldal · ISBN: 963118076X · Illusztrálta: Zsoldos Vera

picurka13>!

Elolvasva: 2010. 02. 17
Régebben nagyon sok pöttyös és csíkos könyvet olvastam, és erről a mai napig nem tudok leszokni. Igaz egyre ritkábban jutok hozzá olyanokhoz, amit nem olvastam, de próbálkozom.
Ez egy olyan könyvecske, ami Éva történetét írja le, hogy hogyan akarnak az általános iskolai magyartanárnőjüknek Juci néninek pasit keresni. Iskolai barátságok, cukrászda mind jelen van. Fűszerezve van még iskolai fogalmazásokkal, és a vége meglepetésekkel teli. Igazi gyöngyszem volt a számomra, mint magyar tanárnak, igaz az eleje nem kötött le annyira, de vége kárpótolt érte.

napsugar213>!
Tornai Helga: Randi a Török kávéházban

Aranyos egy könyv volt . Gyorsan lehetett vele haladni. És tényleg ajánlom a 7.-8. osztályosoknak .

csak_egy_könyvmoly>!
Tornai Helga: Randi a Török kávéházban

Nagyon jó könyv, szellemes, humoros írásokkal. Vicces és érdekes történet, természetesen happy end-del!

Parlandorka IP>!
Tornai Helga: Randi a Török kávéházban

Hát, ez jó nagy csalódás. Az írónő mások pöttyös könyvét, a „Szerelem made in Italy” címűt nagyon szerettem, és kíváncsian vártam ezt a történetet is, de hát ez meg se közelíti.
Egy nyolcadikos lány naplója. Történnek benne érdekes dolgok, de mégis az egész vontatott és unalmas.

fannimannii>!
Tornai Helga: Randi a Török kávéházban

Kedves kis történet. Azt hiszem inkább nosztalgiázni vágyó felnőtteknek, mintsem 7-8. osztályosoknak ajánlanám. :)
U.i.: Én is b-s voltam, és ezeket a rivalizálásokat nagyon átéreztem és szerettem.