Korinthoszi ​szerelem 6 csillagozás

Tormay Cécile: Korinthoszi szerelem

Tormay Cécile szívesen és biztos kézzel nyúlt az antik témákhoz, és csodálatos, szívszorító történeteket szőtt belőlük. Ám ami a leginkább hangsúlyos ezekben az elbeszélésekben, az a nő, a nőiség meghatározó jelenléte. Mert az örök nő története a kötet, a rabszolga és az istennő, a táncosnő és a najád, a hetéra és a szűz története… – és persze az örök szerelemé.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lazi Könyvkiadó klasszikusai Lazi

Lazi, Szeged, 2010

Eszter_Tóth_12>!
Tormay Cécile: Korinthoszi szerelem

Szeretem az ókori témájú könyveket, s ezt gyűjteményt is nagyon megkedveltem. Az írónő szokásához híven gyönyörűen ír, már-már túl szépen, s volt rész, amit többször el kellett olvassam, hogy igazán át tudjam élni, meg tudjam érteni. Hisz néhol nem egyszerűen fogalmaz, nagyon választékosan ír, s vannak olyan szavak, szókapcsolatok, amikkel az átlag könyvekben nem lehet találkozni. A szerelem, a szeretet mindig jó téma, de az, hogy ennyi és ilyen sokfajta szeretetet létezik, csak e sorokat olvasva döbbentem rá. Egy élmény volt! :)

korkata>!
Tormay Cécile: Korinthoszi szerelem

Ez a könyv most nem tudott annyira megérinteni. Tormay Cécilről már sokat hallottam. A kíváncsiság vitt rá, hogy olvassak tőle. Úgy tűnik kezdésnek nem jó könyvet választottam. Szépen ír az írónő, de valahogy ez az antik téma most nem kötött le.