Lindbergh (Lindbergh 1.) 87 csillagozás

Egy repülő egér kalandos története
Torben Kuhlmann: Lindbergh

Merészség egy kisegértől – nagy lépés a repülés történetében.

A kalandokkal teli, gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt szóló mesét Ifjabb Charles Augustus Lindbergh, amerikai pilóta hőstette ihlette, aki 25 évesen a Spirit of St. Louis nevet viselő, egymotoros repülőgépével közbenső leszállás nélkül, egyedül repülte át az Atlanti-óceánt.

A könyv 2014-ben megnyerte a legszebb gyermekkönyv díját Németországban.

Eredeti cím: Lindbergh (német)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

Partvonal, Budapest, 2014
96 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155283581 · Fordította: Várnai Péter · Illusztrálta: Torben Kuhlmann

KönyvParfé>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Gyönyörű ez a könyv. Akarom, hogy a polcomon legyen!
És akarok egy repülőt és egy kisegeret is.
Vagy egy repülő kisegeret!

sztimi53>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Ez a könyv gyönyörű szép! A sztori maga annyira nem különleges, de az is aranyos, pláne a csattanót olvasva, viszont annyira lenyűgöztek a képek, hogy vissza-visszalapoztam, és újra megnéztem őket. Az egér cukorfalat benne, a baglyok rémisztőek, az egész részletes és kidolgozott, a gépeket is nagyon értékeltem benne. Olyan festményszerű élményt ad. A végén van egy kis összefoglaló az első repülésekről, szóval még ismeretterjesztő is. A záróakkordból pedig megtudtam, hogy ez a szerző fiatalember diplomamunkája. Bárcsak mindenki úgy hagyná el az iskolát, hogy valami ilyesmi hagy örökül. Imádom.

Juci P>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Torben Kuhlmann sürgősen rajzoljon még mesekönyveket! Az sem baj, ha a mesék megírását másra hagyja. Van egy páros oldal, amin csak bőröndök vannak, azt úgy egy percig néztem. Szerintem a világon senki nem rajzolt még ilyen szép bőröndöket, és akkor a többiről még nem is beszéltem!

Oriente>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Gyönyörűen festett képek, egyszerűségében felemelő kis történettel kombinálva. A részletgazdag rajzok felett percekig mélázhat az ember, az olvasás befejeztével pedig nincs olyan gyerek (felnőtt), aki ne akarna többet tudni az első repülőgépekről és a repülés történetéről. Külön tetszett, hogy az illusztrációk hol tablószerűek, hol szabályos, képeslapszerű panelek, hol egyfajta képregénytechnikát alkalmaznak, miközben a stílus és színvilág egy pillanatra sem esik ki az alaptónusból.

Gyerekkorom egyik meghatározó mesekönyve jutott egyébként eszembe, mert sok szempontból hasonlít egymásra a két kötet. Ez a szintén gyönyörűen festett, manós könyv holland nyelven volt családunk birtokában (magyarul csak 10 éve jelent meg). Különleges alkalmakkor az ölembe vehettem, és „olvasgathattam”. Érthető okokból a szövegből egy mukkot sem értettem, mégis órákig hozzám se lehetett szólni ilyenkor, és a mai napig világosan emlékszem az egész „történetre” a fejemben. :)
Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy van az a műfaj, ahol a szöveg akár el is hagyható, és a történetet megkapjuk teljes komplexitásában. A Lindbergh végén egyébként kiderül, hogy ez a grafikus-szerző diplomamunkája volt. Hát le a kalappal! Reméljük, Torben a szakmában marad!

szallosas P>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Fantasztikus!!! Csak a felét olvastam el a gyerekeknek esti mese gyanánt, mert annyira sok idő eltelt a képek nézegetése közben, hogy megbeszéltük majd holnap folytatjuk…
Ki kellett csempésznem a gyerekszobàból, hogy be tudjam fejezni.

bagie P>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

A leggyönyörűbb könyvek egyike amelyik valaha a kezemben volt.
Már az Armstrong olvasása után vágytam a sorozat ezen kötetére is, és nem okozott csalódást: a repülni vágyó kisegér csodálatos és meseszép kalandjai méltó emléket állítanak Charles Lindbergh pilótának.
Kíváncsian várom, hogy Kuhlmann még két megjelent kötete is megjelenik-e magyarul.

ppeva P>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

„Hangoskönyv”-ként olvastam: F. lányom olvasta fel Brunonak, V. lányomnak és nekem. Bruno F. ölében ült, nézte a képeket, és minden oldal végén felmutatták vagy körbeadták a könyvet, hogy megnézhessük mi is. Nagyon tetszett, aranyos a szöveg, gyönyörűek a képek, utána még mindenki egyenként végiglapozgatta a könyvet, újra megcsodáltuk a képeket.
Érdekes, hogy Brunonak (6 és fél éves) is tetszett ugyan a könyv, de mi felnőttek sokkal jobban el voltunk ragadtatva tőle, mint ő.

worsi P>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Örülnék, ha az én szakdolgozataimnak tizedennyi értelme lenne… A legjobb diplomamunka, amit valaha is olvastam.

pat P>!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

Természetesen ez is ötletes és cuki és kreatív és részletgazdag és érdekes és izgalmas, de azért az Armstrong, az minden tekintetben zseniálisabb. És sokkal hihetőbb is, ami azért, valljuk be, furcsa. :)

Uzsonna >!

Torben Kuhlmann: Lindbergh Egy repülő egér kalandos története

A történet egyszerű, a rajzok repítik a magasságokba a könyvet. Érdemes böngészgetni, nézegetni a repülés szerelmeseinek, akik szeretik a cuki kisegereket és bátran vegyék kezükbe azok is, akiknek fóbiájuk van a repüléstől és az egerektől.
Még ilyen diplomamunkákat!

Citrompor P>!

Sok évvel ezelőtt az egyik hatalmas városban élt egy kíváncsi egér. Gyakran hosszú hónapokat töltött könyvtárak homályos termeiben megbújva, hogy titokban az emberek könyveit olvassa.

Kapcsolódó szócikkek: egér · könyvtár

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra