44. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
54. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján
93. legjobb kortárs könyv a molyok értékelése alapján

Armstrong (Lindbergh 2.) 110 csillagozás

Egy egér kalandos utazása a Holdra
Torben Kuhlmann: Armstrong

Kis lépés egy egérnek – hatalmas ugrás az emberiségnek.

Vajon a gömbölyű és lyukakkal teli Hold egy óriási sajt, vagy csupán egy hatalmas kőgolyó? A gyönyörűen illusztrált, izgalmas történet főhőse, a kalandvágyó kisegér erre a kérdésre keresi a választ.

A repülő kisegér kalandjait elmesélő Lindberghet a megjelenése óta több mint húsz nyelvre lefordították, világszerte gyermekek és felnőttek kedvenc képeskönyve lett. Legújabb könyvében Torben Kuhlmann, a mese szerzője és illusztrátora a bátor kisegér űrutazásával Neil Armstrong és az Apollo–11 legénysége előtt tiszteleg, akik elsőként jutottak el a Holdra.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Partvonal, Budapest, 2016
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155283932 · Fordította: Várnai Péter · Illusztrálta: Torben Kuhlmann

Hold

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

A szerzőről érdekes tény, hogy ennek a könyvsorozatnak az első része, a Lindbergh a diplomamunkája volt a hamburgi Alkalmazott Tudományok Főiskoláján, ahol illusztrációt és médiagrafikát tanult. És természetesen elfogadták a diplomamunkáját, amit nem is csodálok, mert annyira gyönyörű illusztrációkat alkotott a könyvben, hogy ebben aztán tényleg órákig is lehet gyönyörködni.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2018/02/harom-szuper-gyerm…

Bíró_Júlia>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Gyönyörűséges és szeretnivaló. Sőt, szeretnivaló, mert gyönyörűséges.
A történet, ha csak azt nézzük, mi van leírva, eléggé sovány, valahogy mindig ott váltunk egyik fejezetről a másikra, ahol kellene valami egy-két szónyi magyarázat, mert a célközönség alighanem beszúr pár „miért?”-et. Másfelől a képek nemcsak gyönyörűek és részletesek, de akad bennük egy csomó vicces vagy izgalmas apróság, amikre gyerkőc és/vagy a mesemondó rá tud mutatni, amin kuncogni lehet, picit beszélgetni róla, egérméretű múzeumoktól a kísérletek kalandos kimeneteléig. Ettől alighanem lassabban, ráérősebben mesélhető, mint általában gondolnánk.
Viszont nem árt előtte készülni egy kicsit a rakétákból, a tömegvonzásból vagy abból, mi is történik egy űrből visszatérő egérrakétával, mikor bekerül a légkörbe. (Picurok érdeklődési köre függvényében bővíthető lista.) Nem sokat, csak egy-két tartalék mondatnyit „miért?”-enként.

Ibanez P>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Fantasztikus könyv! Sárgultam az irigységtől a rajzok láttán, hogy valaki ilyeneket képes alkotni. Gyönyörű, még ha nem lenne szöveg, is simán lehetne kreálni hozzá a szöveget. A rajzok pedig viccesek, olyan jó részletek vannak benne! Külön extraként nagyon tetszett a végén, a saját magáról és az egérről rajzolt közös „szelfi” :-D A sztori is jó, lehet drukkolni az egérnek, hogy túlélje a konzervdobozos utazást hehehe :-D Nekem meg lehet drukkolni, hogy beszerezzem a másik részt, mert ez polcon maradós a javából spoiler :-D

Niitaa P>!

Csodálatos mesekönyv!
Szavak nélkül is bámulatos!♥♥♥♥♥

pat P>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Hát ez valami egészen csodálatos és elbűvölő és cuki és vicces és kalandos és azok a rajzok, azzal a millió apró, jópofa, szellemes, kreatív és hangulatos részlettel, hát kell a Linbergh is, de rögtön.

dontpanic>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

A Lindbergh jobban tetszett, vagy talán csak jobban hatott az újdonság varázsa.
Nem éreztem, hogy ez a kötet bármiben nyújt újat vagy mást, mint az, ettől függetlenül persze ugyanúgy gyönyörű és kedves.
Külön tetszett, ahogy egységet alkotnak a képek és a szöveg – nem minden volt leírva, volt amit a képek meséltek el, olyat is, ami szerves része volt a történetnek. Gondolom, ha az ember gyerekkel olvassa, ez külön fejleszti a kreativitást, bevonja a kicsiket is a történetbe. Nekem, felnőtt fejjel, csak simán tetszett, hogy ilyen „kísérleti” módszert alkalmaz. :)) (Igazából fogalmam sincs, mennyire elterjedt ez a mesekönyvek esetében.)

Tinte I>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Nagyon szép könyv, amit a gyerekek szívesen forgatnak. Főleg a kisebbik, 5 éves fiamat fogta meg, az óvodába is bevitte, hogy ebből olvassanak fel nekik elalváskor. A másik részét is megvettük, az is gyönyörű. A végén található információk pedig nagyon hasznosak.

Mariann_Czenema P>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Talán még jobb is, mint a Lindbergh. Elképesztően részletgazdag képek vannak ebben is, hihetetlen kifinomultsággal tudja a magasságot, mélységet, világűrt megjeleníteni; sőt, ismét megijesztett párszor!
Talán a vége, a tényleges űrutazás, Holdfelszín tetszett a legjobban, szinte hullámzanak, mozognak, „élők” a képek, mintha nem is rajzot, hanem videót látna az olvasó.
Briliáns.

Teetee>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Ezt a könyvet természetesen valaki másnak kellett volna megvennem, barátnőm kislányának, vagy egy másik barátnőm unokahugának, lett volna miből választani, mert hát 35 évesen egy holdra repülő egérről szóló meséskönyvet ki vesz már meg magának, ez milyen lúzerség meg bénaság már, méghogy szürke kis űrutazóban gyönyörködni, meg elalélni a cuki űrruhától és űrkabintól, meg elolvadni a még cukibb űrhajózási egérjegyzetek láttán…
Szóval izé. Akkor most nem is írok többet.

Kokuszka>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Igazán megörültem, mikor a Líra akció keretén belül sikerült beszereznem ezt a kis gyöngyszemet. Szívhez szóló történet, gyönyörűséges illusztrációkkal. Akár percekig is el tudnék gyönyörködni bennük, anélkül, hogy haladnék a történettel, de ez így tökéletesen megfelel nekem. A kisfiamnak is nagyon tetszett a történet, biztosan fogunk még beszélgetni róla. Egy élmény volt, biztosan többször újra fogjuk olvasni a gyerekekkel… vagy én egyedül.

Bea_Könyvutca P>!

– Tanulj az emberektől! Igazán nagy koponyák is akadnak közöttük.

Citrompor>!

– Eszes és dörzsölt egerek számára semmi sem jelent problémát – örvendezett a kisegér.

Kapcsolódó szócikkek: egér
Bea_Könyvutca P>!

Az egerek a sajtnál szebb dolgot elképzelni sem tudnak, ami lehet fűszeres vagy enyhén ízesített, krémes vagy kemény és lyukas.

Citrompor>!

A kis egérmancs elforgatta a hatalmas csillagászati távcső picike élességbeállító kerekét, és az aprócska, szürke szőrcsomó belenézett az üveglencsékkel teli vascsőbe.

Kapcsolódó szócikkek: egér · távcső
Bea_Könyvutca P>!

Az egereknek a sajt a mindenük, ezért aztán számukra egészen egyértelmű volt, hogy a Hold egy óriási sajt. Mi más is lehetne?

Kapcsolódó szócikkek: Hold · sajt
Kek P>!

És az emberek? A többségükhöz el sem jutott az egérvilágot izgalomban tartó, nagy esemény híre.
     Néhány embernek azonban vadul kattogott az agya, miközben az egérléptékű rakétatervrajzok fölött ültek. És bennük is megfogalmazódott egy vakmerő gondolat…

Így történt, hogy 1969. július 21-én a Holdra lépett az első ember. Mi volt az, amit ott talált? Azt csak nagyon-nagyon kevesen tudják.

Kapcsolódó szócikkek: 1969 · holdraszállás

Kristinának

Kek P>!

– Az ott nekem szól – cincogta a kisegér.
Valaki krétával szárnyas egeret rajzolt a falra, alá pedig egy nyilat festett. Az egérke követte a jelzést, amíg végül egy egérlyuk előtt találta magát.

Kek P>!

– Én leszek az első egér a Holdon! – kiáltotta lelkesen a kisegér.

Kapcsolódó szócikkek: Hold