Armstrong (Lindbergh 2.) 66 csillagozás

Egy egér kalandos utazása a Holdra
Torben Kuhlmann: Armstrong

Kis lépés egy egérnek – hatalmas ugrás az emberiségnek.

Vajon a gömbölyű és lyukakkal teli Hold egy óriási sajt, vagy csupán egy hatalmas kőgolyó? A gyönyörűen illusztrált, izgalmas történet főhőse, a kalandvágyó kisegér erre a kérdésre keresi a választ.

A repülő kisegér kalandjait elmesélő Lindberghet a megjelenése óta több mint húsz nyelvre lefordították, világszerte gyermekek és felnőttek kedvenc képeskönyve lett. Legújabb könyvében Torben Kuhlmann, a mese szerzője és illusztrátora a bátor kisegér űrutazásával Neil Armstrong és az Apollo–11 legénysége előtt tiszteleg, akik elsőként jutottak el a Holdra.

Partvonal, Budapest, 2016
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155283932 · Fordította: Várnai Péter · Illusztrálta: Torben Kuhlmann

Hold

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

A szerzőről érdekes tény, hogy ennek a könyvsorozatnak az első része, a Lindbergh a diplomamunkája volt a hamburgi Alkalmazott Tudományok Főiskoláján, ahol illusztrációt és médiagrafikát tanult. És természetesen elfogadták a diplomamunkáját, amit nem is csodálok, mert annyira gyönyörű illusztrációkat alkotott a könyvben, hogy ebben aztán tényleg órákig is lehet gyönyörködni.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2018/02/harom-szuper-gyerm…

Bíró_Júlia>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Gyönyörűséges és szeretnivaló. Sőt, szeretnivaló, mert gyönyörűséges.
A történet, ha csak azt nézzük, mi van leírva, eléggé sovány, valahogy mindig ott váltunk egyik fejezetről a másikra, ahol kellene valami egy-két szónyi magyarázat, mert a célközönség alighanem beszúr pár „miért?”-et. Másfelől a képek nemcsak gyönyörűek és részletesek, de akad bennük egy csomó vicces vagy izgalmas apróság, amikre gyerkőc és/vagy a mesemondó rá tud mutatni, amin kuncogni lehet, picit beszélgetni róla, egérméretű múzeumoktól a kísérletek kalandos kimeneteléig. Ettől alighanem lassabban, ráérősebben mesélhető, mint általában gondolnánk.
Viszont nem árt előtte készülni egy kicsit a rakétákból, a tömegvonzásból vagy abból, mi is történik egy űrből visszatérő egérrakétával, mikor bekerül a légkörbe. (Picurok érdeklődési köre függvényében bővíthető lista.) Nem sokat, csak egy-két tartalék mondatnyit „miért?”-enként.

pat P>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Hát ez valami egészen csodálatos és elbűvölő és cuki és vicces és kalandos és azok a rajzok, azzal a millió apró, jópofa, szellemes, kreatív és hangulatos részlettel, hát kell a Linbergh is, de rögtön.

dontpanic P>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

A Lindbergh jobban tetszett, vagy talán csak jobban hatott az újdonság varázsa.
Nem éreztem, hogy ez a kötet bármiben nyújt újat vagy mást, mint az, ettől függetlenül persze ugyanúgy gyönyörű és kedves.
Külön tetszett, ahogy egységet alkotnak a képek és a szöveg – nem minden volt leírva, volt amit a képek meséltek el, olyat is, ami szerves része volt a történetnek. Gondolom, ha az ember gyerekkel olvassa, ez külön fejleszti a kreativitást, bevonja a kicsiket is a történetbe. Nekem, felnőtt fejjel, csak simán tetszett, hogy ilyen „kísérleti” módszert alkalmaz. :)) (Igazából fogalmam sincs, mennyire elterjedt ez a mesekönyvek esetében.)

Tinte I>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Nagyon szép könyv, amit a gyerekek szívesen forgatnak. Főleg a kisebbik, 5 éves fiamat fogta meg, az óvodába is bevitte, hogy ebből olvassanak fel nekik elalváskor. A másik részét is megvettük, az is gyönyörű. A végén található információk pedig nagyon hasznosak.

Teetee>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Ezt a könyvet természetesen valaki másnak kellett volna megvennem, barátnőm kislányának, vagy egy másik barátnőm unokahugának, lett volna miből választani, mert hát 35 évesen egy holdra repülő egérről szóló meséskönyvet ki vesz már meg magának, ez milyen lúzerség meg bénaság már, méghogy szürke kis űrutazóban gyönyörködni, meg elalélni a cuki űrruhától és űrkabintól, meg elolvadni a még cukibb űrhajózási egérjegyzetek láttán…
Szóval izé. Akkor most nem is írok többet.

zamil>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Ez egy gyönyörű könyv, jó kézbe venni, jó elidőzni a rajzokon elveszni a részletekbe.
Egy bajom van csak vele, kevés a történet, a szöveg, a mese, és így nekem hiányérzetem van, főleg, ha az árát nézzük.
Viszont ettől függetlenül a gyerekek polcán a helye.

Kokuszka>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

Igazán megörültem, mikor a Líra akció keretén belül sikerült beszereznem ezt a kis gyöngyszemet. Szívhez szóló történet, gyönyörűséges illusztrációkkal. Akár percekig is el tudnék gyönyörködni bennük, anélkül, hogy haladnék a történettel, de ez így tökéletesen megfelel nekem. A kisfiamnak is nagyon tetszett a történet, biztosan fogunk még beszélgetni róla. Egy élmény volt, biztosan többször újra fogjuk olvasni a gyerekekkel… vagy én egyedül.

ithil>!

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

@Spaceman_Spiff ajánlotta figyelmembe ezt a roppant helyes könyvet, amit azon melegében kölcsön is kértem. Van egy lányom ugyanis, aki rajong az űrért, a bolygókért, a csillagászatért. Mondanom se kell, telitalálat volt a könyv.

Amíg főtt a vasárnapi ebéd, mi a kanapéra kucorodva végigolvastuk Armstrong, a Holdra szálló kisegér történetét. A kötet meseszép illusztrációkat tartalmaz, a történet pedig okos és bájos egyszerre. A rövid szövegek helyett sok esetben a képek mesélnek, ami kiváló lehetőséget ad arra, hogy mindenkorú hallgatóságunknak a személyiségéhez és érettségéhez szabjuk az elbeszélést. Nálunk kifejezetten bejött, hogy a részleteket is jól végig lehetett bogarászni, együtt kitalálni, mi is történt a kisegérrel.

Családi együttolvasáshoz igazán jó kis könyv ez. :)

Torben Kuhlmann: Armstrong Egy egér kalandos utazása a Holdra

A rajzai miatt hoztam ki ezt a könyvet a gyerekkönyvtárból, mert az űrutazás története, bevallom, engem különösebben nem hoz izgalomba, de azonnal beleszerelmesedtem. Nemcsak a rajzokba (meseszépek!), de a történetbe is, humorába. Nincs túlírva, nincs túlrajzolva. Épp annyi, amennyi kell, ami elég és mégis érdekfeszítő. Vagy szöveg, vagy rajz – önmagában egyik se lenne elegendő –, de a rajzokat muszáj aprólékosan megszemlélni, mert plusz infók, humormorzsák vannak beléjük kódolva, amire a szöveg önmagában nem tér ki. Látszik, hogy e könyv esetében rajzoló és író egy és ugyanaz. És minő véletlen: épp július 21-én kezdtem el olvasni, tudatlanul is adózva e jeles dátum évfordulójának, hogy aztán az utolsó csillagos oldal ajánlásához érve éjjel 2-kor teljesen meghatódjam, mert nem tudtam, hogy ez a könyv ennyire személyesen nekem szól. Ennyi világít a csillagos űr sötétjében: – Kristinának

Bea_Könyvutca P>!

– Tanulj az emberektől! Igazán nagy koponyák is akadnak közöttük.

Citrompor>!

– Eszes és dörzsölt egerek számára semmi sem jelent problémát – örvendezett a kisegér.

Kapcsolódó szócikkek: egér
Bea_Könyvutca P>!

Az egerek a sajtnál szebb dolgot elképzelni sem tudnak, ami lehet fűszeres vagy enyhén ízesített, krémes vagy kemény és lyukas.

Citrompor>!

A kis egérmancs elforgatta a hatalmas csillagászati távcső picike élességbeállító kerekét, és az aprócska, szürke szőrcsomó belenézett az üveglencsékkel teli vascsőbe.

Kapcsolódó szócikkek: egér · távcső
Bea_Könyvutca P>!

Az egereknek a sajt a mindenük, ezért aztán számukra egészen egyértelmű volt, hogy a Hold egy óriási sajt. Mi más is lehetne?

Kapcsolódó szócikkek: Hold · sajt
Kek P>!

És az emberek? A többségükhöz el sem jutott az egérvilágot izgalomban tartó, nagy esemény híre.
     Néhány embernek azonban vadul kattogott az agya, miközben az egérléptékű rakétatervrajzok fölött ültek. És bennük is megfogalmazódott egy vakmerő gondolat…

Így történt, hogy 1969. július 21-én a Holdra lépett az első ember. Mi volt az, amit ott talált? Azt csak nagyon-nagyon kevesen tudják.

Kapcsolódó szócikkek: holdraszállás

Kristinának

Kek P>!

– Az ott nekem szól – cincogta a kisegér.
Valaki krétával szárnyas egeret rajzolt a falra, alá pedig egy nyilat festett. Az egérke követte a jelzést, amíg végül egy egérlyuk előtt találta magát.

Kek P>!

– Én leszek az első egér a Holdon! – kiáltotta lelkesen a kisegér.

Kapcsolódó szócikkek: Hold