Férfisors ​2.0 0 csillagozás

A férfiak ellen hangolt társadalom
Toplak Zoltán: Férfisors 2.0

Patriarchátusban ​élünk." „A férfiak az élet kedvezményezettjei.” "Férfinak lenni kiváltságok birtoklását jelenti." „A nők elnyomottak, vérrel és verítékkel kell megküzdeniük azért, hogy a kívánságaik valamit is számítsanak.”
Íme, korunk téveszméiből néhány. Valójában a férfiak túlnyomó többsége mindig is nagyra tartotta a nőket, és igényeik sokat számítottak. A család központi erőforrásaként, szervező alakjaként mindig is tiszteletet vívtak ki maguknak. Ma pedig senki sem vonja kétségbe a potenciált, ami alkotó, dolgozó, pénzt kereső emberként bennük rejlik.
Tipikus tévedés, hogy a férfiakat a valóban kiváltságos és hatalommal bíró férfielithez tartózókként kezeli a társadalom, a nőket pedig a kriminológiába illő pár ezreléknyi férfi párjaként.
A szélsőséges feministák és az ő igazságaikat, féligazságaikat és hamisságaikat terjesztők lassan, de biztosan hangolják a férfiak, és főleg a heteroszexuális, fehér férfiak ellen a társadalmat.
Ezt a témát járja… (tovább)

>!
Magánkiadás, Magyarország, 2020
62 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150081670

Enciklopédia 7


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Népszerű idézetek

Szelén>!

Egyébként még az önálló, domináns férfiaknak is kell segítség: méghozzá olyan formában, hogy hagyjuk őket önmaguknak lenni, bízzunk bennük! Az a feminizmus hazugsága, hogy férfi, ha domináns, akkor egyben nőgyűlölő és elnyomó is. A legtöbb valóban domináns férfi azonban érzi, tudja, hogy a hatalom felelősséget, és az ezzel járó munkát is jelenti.

27. oldal Férfigyűlölet

Toplak Zoltán: Férfisors 2.0 A férfiak ellen hangolt társadalom

Kapcsolódó szócikkek: felelősség · férfiak · hatalom
Szelén>!

Azt gondolom, nem kell taglalni, hogy a nemi szerepekre való felkészítés a szülők feladata, és az állami oktatásnak nem szabad semmilyen kényszerítést alkalmaznia ezügyben. Alakítsa mindenki a saját nemi szerepét a saját belátása szerint, nevelje ennek megfelelően a gyermekét, és a társadalom belső erejéből változzon az általa kívánt irányba. Külső kényszernek itt helye nincs.

23. oldal Isztambuli Egyezmény

Toplak Zoltán: Férfisors 2.0 A férfiak ellen hangolt társadalom

Kapcsolódó szócikkek: nemi szerepek
Szelén>!

Még a fiúk/kisfiúk is, akiket a nemi szerepeikre való felkészítés során gyakran a saját édesanyjuk (!) is nőelnyomásra szocializál! Hiszen megtanítja nekik, hogy figyelmes, gondoskodó, erős és vállalkozószellemű legyen, és hogy a családról való fizikai gondoskodás az ő dolga lesz.
A feminizmus [szélsőséges feminizmus] szerint a férfi munkája, férfias áldozathozatala révén pedig maga alá veti a nőt, a társát. Agyrémnek hangzik? Az is.

6. oldal Elterjedt hazugságok

Toplak Zoltán: Férfisors 2.0 A férfiak ellen hangolt társadalom

Kapcsolódó szócikkek: nemi szerepek
Szelén>!

Kezdetben volt igazsága az akkori feministáknak, valóban több életterület is el volt zárva a nők elől, míg a férfiak elől nem – csak hát a felelősség java része is a férfiak vállát terhelte. A honvédelem, a háborúkban való részvétel, illetve családfőként akár a feleségük bűnéért is börtönbe kerülhettek az asszonyuk helyett. Erről nem beszélnek a feministák.

7. oldal Elterjedt hazugságok

Toplak Zoltán: Férfisors 2.0 A férfiak ellen hangolt társadalom

Kapcsolódó szócikkek: feminizmus
Szelén>!

Következő hatalmi ág: gazdaság. Minden megbízható statisztika szerint a férfiak keresik meg a GDP valamivel több mint felét, és a nők költik el több mint kérharmadát ennek a pénznek.
A reklámok legtöbbször a nőket veszik célba, mert a kereskedelem tudja, hogy a pénz felett elsősorban ők rendelkeznek. A nők nagyon gyakran birtokolják a férfiak erőforrásait is. Nem állítom, hogy önös célokra használják fel (bár van ilyen is), legtöbben a családjuk szükségleteinek kielégítésére fordítják ezen erőforrásokat – és a családjuk része a férjük/párjuk is. De ők döntenek, vagyis a hatalom az ő kezükben összpontosul.

13. oldal Férfierőszak

Toplak Zoltán: Férfisors 2.0 A férfiak ellen hangolt társadalom

Kapcsolódó szócikkek: gazdaság · pénz

Hasonló könyvek címkék alapján

Sally Hines: Mi a gender?
Lundy Bancroft: Mi jár a bántalmazó fejében?
Robin Norwood: Nők, akik túlságosan szeretnek
Angela Murinai: 10 okom a haragra
Kiss Viktor: Kívül/Belül
Rosalind Miles: Az idő leányai
Csapó Ida (szerk.): Feminista almanach 2005
Szil Péter: Miért bántalmaz? Miért bántalmazhat? I.
Anne Dickson: A teljes jogú nő
Jess Hill: Mert kihozod belőlem az állatot