Mesél ​az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról és sárkányokról (Mesél az erdő 6.) 88 csillagozás

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról és sárkányokról Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról és sárkányokról

"Mi, a Sárkányok Birodalmának lakói, sohasem gondoltuk volna, hogy rajtunk kívül más élőlények is léteznek.
De megismerkedtünk a barátságos erdőlakókkal, és nagyon sokat tanultunk tőlük. Bevallom, eleinte néhányszor veszekedtünk is velük, de aztán hamar megtanultuk becsülni ezeket a kis élőlényeket.
Ma már ők a legjobb barátaink.
Reméljük, hogy – hibáink ellenére – ti is megszerettek minket, és örömmel olvassátok a kalandjainkat. "

Mesél az erdő a sárkányokról címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1991

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Juventus, Budapest, 1996
keménytáblás · ISBN: 9637791515 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Juventus, Budapest, 1994
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791418 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Ifjúsági, Budapest, 1991
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634230571 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf

gab001 P

Kicsit aggódtam a sárkányok miatt, hogy miként fognak a sorozatba illeszkedni, de az írónak ezúttal is sikerült meglepnie. Egyszerűen imádtam ezeket a lényeket is, annyira változatosak és aranyosak a rajzokon. Szerettem a megoldásokat és fájó szívvel búcsúzom ettől a sorozattól, mert csodálatos élmény volt. Legszívesebben vissza se vinném a könyvtárba.

Ifjúsági, Budapest, 1991
Felixa P

Itt is, mint az előzőekben, a rajzok bűvöltek el igazán. A történet néha, itt-ott kissé bugyuta, a szöveg megfogalmazása zagyva. Ezeket viszont kárpótolták az illusztrációk.
Sajnálom, hogy vége a sorozatnak…

Banditaa P

A sárkányok bénák, de kedvesek. Nagyon kis naiv dolog, hogy háború helyett kötélhúzást rendeznek és aztán boldog békességben élnek… Sajnálom, hogy nincs még 6 (vagy 66) kötet…

JustOneMorePage

Életem egyik legjobb és legszeretettebb alkotása, folyton álmodtam az oldalai közt. Szerettem a világot, a rajzokat, és mindent ami csak volt a könyvben. Örök kedvenc :)

Röfipingvin MP

Azt hittem, hogy a sárkányok miatt majd ez lesz a kedvenc részem, de csak azt éreztem, hogy erőltetett és fáradt már a mese… sajnálom.

Amrita IP

És igen, befejeztem a nosztalgia sorozatot. :D Hamarosan érkezik blogbejegyzés a Mesél az erdőt illetően. Később remélhetőleg sorra kerülnek egyéb gyerekkori kedvenceim is. Nagyon jó hangulatú könyvek ezek, az ember lánya a végén még meg is ölelgeti némelyiket, mi előtt visszatenné a polcra. Tetszett a sárkányos is. :)

e98ff

Imádtam gyerekként, a történeteket is, a rajzokat is. Azóta is belevésődött az elmém .rom_data szegmensébe ez a kis konstans szöveg: „Mákvirág, a fekete törpe” :)

nodael

– Ha a többi hernyó is vállalkozik rá, az egyszarvú ejtőernyővel ledobhatna minket a sziklára.

Az ellentámadás

Kapcsolódó szócikkek: egyszarvú · ejtőernyő · hernyó
nodael

Ahelyett, hogy háborúznánk, rendezzünk a Mesélő Erdő és a sárkányok Birodalmának lakói között egy kötélhúzó versenyt.

Háború!

Kapcsolódó szócikkek: kötélhúzás, kötélhúzó verseny
nodael

Tarajos sárkány minden sárkánynapon (a Sárkányok Birodalmában így nevezik a szombatot) elmegy egy bizonyos fához, és hoz egy érett kókuszdiót a családjának.

Mákvirág, a fekete törpe

Kapcsolódó szócikkek: kókuszdió · szombat