16. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
53. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Mesél ​az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról… (Mesél az erdő 5.) 101 csillagozás

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról… Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról…

Kedves gyerekek!
Hárman vagyunk összesen, de a törpék szerint annyi bajt keverünk, mintha százan lennénk. Nem értjük, miért haragszanak ránk ennyire, úgy látszik, egyáltalán nincs humorérzékük!
Pedig haragra nekünk lenne okunk. Ugyanis a törpék kivágták azt a fát, amelyben mi sok-sok évig éltünk, így miattuk kellett elhagynunk ősi otthonunkat!
Nem tudtunk hová költözni; a törpék kénytelenek voltak befogadni minket. És a történtek után még csodálkoznak, ha néha egy kis huncutság kieszelésével próbáljuk elfelejteni a múltat.
Bízunk benne, hogy a ti humorérzéketek jobb, mint a törpéké, és velünk együtt nagyon jól szórakotok majd azon a sok-sok tréfán, amit a könyvben olvastok.
Ecetke, Gyömbérke, Borsocska

Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról címmel is megjelent.

Eredeti cím: Storie del Bosco di Gnomi di Gianti di Fate e di Folletti

Eredeti megjelenés éve: 1990

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Juventus, Budapest, 1996
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791507 · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf
Juventus, Budapest, 1994
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 963779140X · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf
Ifjúsági, Budapest, 1990
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634230334 · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf

Zsuzsanna_Makai>!

Kûlönösen ki vagyok hegyezve a manókra, mert az unokaöcsém is Manó. De ezek a manók utàlatosak voltak. A kedvenc képem a focimeccses volt, a kedvencem meg a vége, az egyszarvús.

Felixa P>!

Ezúttal is csak dicsérni tudom sorozatot, ez a kötet pedig egyszerűen zseniális. Az író fantáziája határtalan, az illusztrációk pedig ismét varázslatosak. A manóház képén annyira el lehet nézegelődni, hogy az olvasás után újra odalapoztam, alaposan szemrevételezni a rajzot. A találmányok is fantasztikusan leleményesek. Az új szereplők nagyon feldobják a történetet. Imádnivaló még felnőtt fejjel is… :)

gab001 P>!

Ahol a manók megjelenek, ott kő kövön nem marad. A mesék hemzsegnek a csalafintaságoktól és a különböző tréfáktól. Az írónak ezúttal is szárnyal a fantáziája és mindenféle érdekes megoldást sikerült belecsempésznie a mesékbe. Furfangos rész volt.

Ifjúsági, Budapest, 1990
Ancsúr P>!

Gyermekkorom kedvenc mesekönyve!
A történet gyermek fejjel is érthető és érdekes, ugyanakkor a látványos, színes képek csak még inkább szerethetővé teszik a könyvet a kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A kedvencem volt a manó-nyalóka és a nád belső rostjaiból készült kenyér, míg a manók új otthonát órákig is el tudtam volna nézegetni. Kedvenc történetem pedig a darázsmanókról szóltak.

Banditaa P>!

Ez az a kötet, ahol a történekből semmi nem maradt meg, viszont a manók házára meg az optikai illúziókra tökéletesen emlékeztem. Azt a manóházat, na azt, elfogadnám még felnőtt fejjel is.

Boglárka_Madar P>!

Óóó, hát az pont olyan aranyos mint a tündéres. Néha már sajnáltam a törpéket, hogy ilyen kis naivak, hogy a manók minden csínyének bedőlnek. De hogy mennyi csudijó találmány van ebben a könyvben!

Szávitrí P>!

Azért mégiscsak ez a kedvenc részem a sorozatból. Persze azért, mert nekem csak ez van meg sajátként, és már gyerekkoromban a szívemhez nőtt. A kedvencem mindig is az optikai illúziókkal teli oldal volt.

Juventus, Budapest, 1994
Amrita I>!

Gyerekként aligha volt ez a kedvencem, mert a „pórul járós” történeteket sose szerettem, de ettől függetlenül méltó folytatása a többinek. Igényes rajzok, újabb szerethető szereplők. Úgy emlékszem, annak idején is szerettem a három manót. Van benne egy jópofa utalás a patkányfogóra, ezt egyébként más mese, például a Spiderwick Krónikák folytatásában is használják.
Jól megírt, szépen megrajzolt történetek ezek mind. Valamiért minden kötetet más-más ember fordított, a nevekre nem mindig sikerült figyelni, hogy következetesen használják.

nodael>!

A baj ott kezdődött, hogy a bárka megépítéséhez csak egyetlen fa felelt meg – pont az, amelyiket a manók leghíresebb királya ültetett sok száz évvel ezelőtt.

A bárka

nodael>!

– Ezt nem tehetitek velem! Könyörgök! Neee!!! – rikoltozta kétségbeesetten a papgáj.
De hiába kérlelte őket, a manók szíve nem esett meg rajta: szegényt többször is belemártották a szurokba.

... maga esik bele

Kapcsolódó szócikkek: papagáj
nodael>!

– Először is, az erdő összes görénye hozzon ide annyi tejet, amennyit csak nélkülözni tud!

... maga esik bele

Kapcsolódó szócikkek: görény
nodael>!

Kihívjuk őket egy labdarúgómeccsre! Előbb azonban meg kell tanulnotok, mi is az a labdarúgás.

A mérkőzés

Kapcsolódó szócikkek: futball
nodael>!

A darázsmanók áldozataikat mérgezett nyílhegyekkel tették ártalmatlanná. A nyílvesszők készítéséhez a pitypang termését használták fel, majd a nyílhegyeket alaposan átitatták valami ismeretlen, altató hatású méreggel.

A darázsmanók

Kapcsolódó szócikkek: méreg · pitypang
nodael>!

Másnap reggel aztán még a szájuk is tátva maradt! Gólyaorr nyomában ugyanis egy fából készült robottörpe lépegetett.

A robottörpe

Kapcsolódó szócikkek: robot
nodael>!

Aztán pontosan éjfélkor mindhárman arra ébredtek, hogy valaki kopogtatja a tojást. Kis idő múlva a tojáshéj megrepedt, és a résből egy szarv, majd egy aranyos hófehér fejecske bújt elő.

Az egyszarvú

Kapcsolódó szócikkek: egyszarvú · tojás