Mesél ​az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról… (Mesél az erdő 5.) 87 csillagozás

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról… Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról…

Kedves gyerekek!
Hárman vagyunk összesen, de a törpék szerint annyi bajt keverünk, mintha százan lennénk. Nem értjük, miért haragszanak ránk ennyire, úgy látszik, egyáltalán nincs humorérzékük!
Pedig haragra nekünk lenne okunk. Ugyanis a törpék kivágták azt a fát, amelyben mi sok-sok évig éltünk, így miattuk kellett elhagynunk ősi otthonunkat!
Nem tudtunk hová költözni; a törpék kénytelenek voltak befogadni minket. És a történtek után még csodálkoznak, ha néha egy kis huncutság kieszelésével próbáljuk elfelejteni a múltat.
Bízunk benne, hogy a ti humorérzéketek jobb, mint a törpéké, és velünk együtt nagyon jól szórakotok majd azon a sok-sok tréfán, amit a könyvben olvastok.
Ecetke, Gyömbérke, Borsocska

Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról címmel is megjelent.

Eredeti cím: Storie del Bosco di Gnomi di Gianti di Fate e di Folletti

Eredeti megjelenés éve: 1990

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Juventus, Budapest, 1996
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791507 · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf
Juventus, Budapest, 1994
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 963779140X · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf
Ifjúsági, Budapest, 1990
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634230334 · Fordította: Pappné Varga Zsuzsa · Illusztrálta: Tony Wolf

Zsuzsanna_Makai

Kûlönösen ki vagyok hegyezve a manókra, mert az unokaöcsém is Manó. De ezek a manók utàlatosak voltak. A kedvenc képem a focimeccses volt, a kedvencem meg a vége, az egyszarvús.

Felixa P

Ezúttal is csak dicsérni tudom sorozatot, ez a kötet pedig egyszerűen zseniális. Az író fantáziája határtalan, az illusztrációk pedig ismét varázslatosak. A manóház képén annyira el lehet nézegelődni, hogy az olvasás után újra odalapoztam, alaposan szemrevételezni a rajzot. A találmányok is fantasztikusan leleményesek. Az új szereplők nagyon feldobják a történetet. Imádnivaló még felnőtt fejjel is… :)

gab001 P

Ahol a manók megjelenek, ott kő kövön nem marad. A mesék hemzsegnek a csalafintaságoktól és a különböző tréfáktól. Az írónak ezúttal is szárnyal a fantáziája és mindenféle érdekes megoldást sikerült belecsempésznie a mesékbe. Furfangos rész volt.

Ifjúsági, Budapest, 1990
Ancsúr P

Gyermekkorom kedvenc mesekönyve!
A történet gyermek fejjel is érthető és érdekes, ugyanakkor a látványos, színes képek csak még inkább szerethetővé teszik a könyvet a kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A kedvencem volt a manó-nyalóka és a nád belső rostjaiból készült kenyér, míg a manók új otthonát órákig is el tudtam volna nézegetni. Kedvenc történetem pedig a darázsmanókról szóltak.

Banditaa P

Ez az a kötet, ahol a történekből semmi nem maradt meg, viszont a manók házára meg az optikai illúziókra tökéletesen emlékeztem. Azt a manóházat, na azt, elfogadnám még felnőtt fejjel is.

Boglárka_Madar P

Óóó, hát az pont olyan aranyos mint a tündéres. Néha már sajnáltam a törpéket, hogy ilyen kis naivak, hogy a manók minden csínyének bedőlnek. De hogy mennyi csudijó találmány van ebben a könyvben!

Kuckókapitány P

A manóház a kedvencem! Kályhával fűtött ágyikót akarok. A manókat a fenekelőgépbe tettem volna inkább, kicsit sok volt a csibészségből. A nevük viszont tetszett: Borsocska, Ecetke és Gyömbérke. A rajzok továbbra is meseszépek.

Luca87 I

A szüleimnél, anyu polcán találtam ezt a könyvet. Amikor elköltöztem otthonról, majdnem minden könyvemet magammal vittem, de hagytam ott néhány gyerekeknek valót, hogy anyu tudjon mit olvasni az unokaöcsiknek. Most rábukkantam a Mesél az erdőre, és úgy örültem neki! Az elején még bejegyzést is találtam, ebből kiderült, hogy négyévesen kaptam karácsonyra egy most már kb. ezer éve külföldre költözött és azóta sem látott rokontól, el is kezdett hiányozni az illető.

Sok képre emlékszem gyerekkoromból, pl. a focimeccsre határozottan. Gyönyörűek a rajzok, nagyon részletgazdagok, hosszasan el lehet nézegetni őket. A gyerek el is volt velük, mindig mutogatta a különböző figurákat, hozzátette, hogy „ö”, és nekem meg kellett nevezni, mit lát. A mesék hihetetlenül aranyosak, szívet melengetőek. Kedvencet nem tudnék említeni, annyira jó mind, de tetszik a sok kis csíny, és az is, hogy sosem okoznak nagyon nagy galibát a manók, és a darázsmanók gonoszkodása sem brutális. Nagyon szerettem a találmányokat is, plusz a pedálos zuhany illusztrációja mindent visz.

Szerencsére azóta még egy kötetet megtaláltam otthon ebből a sorozatból, úgyhogy hamarosan abból is pesti esti mese lesz.

Amrita I

Gyerekként aligha volt ez a kedvencem, mert a „pórul járós” történeteket sose szerettem, de ettől függetlenül méltó folytatása a többinek. Igényes rajzok, újabb szerethető szereplők. Úgy emlékszem, annak idején is szerettem a három manót. Van benne egy jópofa utalás a patkányfogóra, ezt egyébként más mese, például a Spiderwick Krónikák folytatásában is használják.
Jól megírt, szépen megrajzolt történetek ezek mind. Valamiért minden kötetet más-más ember fordított, a nevekre nem mindig sikerült figyelni, hogy következetesen használják.

nodael

A baj ott kezdődött, hogy a bárka megépítéséhez csak egyetlen fa felelt meg – pont az, amelyiket a manók leghíresebb királya ültetett sok száz évvel ezelőtt.

A bárka

nodael

– Ezt nem tehetitek velem! Könyörgök! Neee!!! – rikoltozta kétségbeesetten a papgáj.
De hiába kérlelte őket, a manók szíve nem esett meg rajta: szegényt többször is belemártották a szurokba.

... maga esik bele

Kapcsolódó szócikkek: papagáj
nodael

– Először is, az erdő összes görénye hozzon ide annyi tejet, amennyit csak nélkülözni tud!

... maga esik bele

Kapcsolódó szócikkek: görény
nodael

Kihívjuk őket egy labdarúgómeccsre! Előbb azonban meg kell tanulnotok, mi is az a labdarúgás.

A mérkőzés

Kapcsolódó szócikkek: futball
nodael

A darázsmanók áldozataikat mérgezett nyílhegyekkel tették ártalmatlanná. A nyílvesszők készítéséhez a pitypang termését használták fel, majd a nyílhegyeket alaposan átitatták valami ismeretlen, altató hatású méreggel.

A darázsmanók

Kapcsolódó szócikkek: méreg · pitypang
nodael

A darázsmanók a tisztáson egy totemoszlopot táncoltak körül.

A merész vállalkozás

Kapcsolódó szócikkek: totemoszlop
nodael

Másnap reggel aztán még a szájuk is tátva maradt! Gólyaorr nyomában ugyanis egy fából készült robottörpe lépegetett.

A robottörpe

Kapcsolódó szócikkek: robot
nodael

Aztán pontosan éjfélkor mindhárman arra ébredtek, hogy valaki kopogtatja a tojást. Kis idő múlva a tojáshéj megrepedt, és a résből egy szarv, majd egy aranyos hófehér fejecske bújt elő.

Az egyszarvú

Kapcsolódó szócikkek: egyszarvú · tojás