3. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
29. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Mesél ​az erdő az állatokról (Mesél az erdő 1.) 193 csillagozás

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Gyerekkorunk kedvenc történeteit vehetjük újra kézbe – hiszen ki ne szerette volna hallgatni, miről is Mesél az erdő –, a szerző eredeti illusztrációival.A sorozat első kötetében az ott élő állatokról: az egérlányok, a sünik, az őzek, a békák, a pelék és Józsi, a holló kalandjairól olvashatunk. Megtudhatjuk, hogyan válhat egy fapapucs remek hajóvá, mi mindenre jó a borsóhüvely, és bekukkanthatunk egy feketerigó-esküvőre is! Tony Wolf bájos mesegyűjteménye és rajzai az erdő lakóinak mindennapjairól a mai óvodásokat is elvarázsolják.

Eredeti cím: Storie del Bosco

Eredeti megjelenés éve: 1983

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2020
94 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033998 · Fordította: Szőcs Zsóka, Todero Anna, Csapody Kinga · Illusztrálta: Tony Wolf
Manó Könyvek, Budapest, 2019
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033998 · Fordította: Todero Anna, Csapody Kinga · Illusztrálta: Tony Wolf
Manó Könyvek, Budapest, 2018
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033998 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf

Rodwin
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Férfiasan bevallom, moly előtt én nem ismertem ezt a mesekönyvet, mint oly sok másikat sem. Milyen jó, ha az ember fiának gyermeke van, és ő is azzá lehet a mesékkel. :)
Nagyszerű kis könyv Tony Wolf fantasztikusan szép illusztrációival. Néha csak néztük a képeket perceken keresztül, kisfiam magyarázott, hogy mi merre van, én meg csak gyönyörködtem benne.
A mesék pedig nagyon jók, tanulságosak, és aranyosak. Az erdő lakói a szívemhez nőttek, biztos nem először olvastam róluk. Józsi a holló az erdő szarkája lett a kedvencem. :) Egy okos kis bölcsisnek már simán mesélhető, de inkább óvodásoknak ajánlott.
Csodaszép könyv! Köszönet a Manó könyveknek, az újra kiadásért.

Manó Könyvek, Budapest, 2017
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033998 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Hintafa P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Véget ért a hajsza, hogy a sorozat hiányzó részeit a használtkönyvek piacán kínlódjuk össze. De az irreálisan magas áron gazdát cserélő, néha megviselt könyvekkel nem csak ez volt a gond. A régi és az új kiadásokat összehasonlítva kiderült, hogy a fordítás felfrissült és az előző megjelenések tévelygései, a régi szöveg kellemetlen döccenései, fordítási következetlenségei, botladozásai elsimultak. Hagyjuk is ennyiben a dicstelen múltat.
Ami viszont cseppet sem változott, az Tony Wolf alias Antonio Lupatelli rajzainak hatása. Az első kötetben a kedves, barátságos és végtelenül békés erdei állatkák tavasztól tavaszig tartó egy évének mindennapjaiban veszünk részt. Csupa ártatlan kis történésnek vagyunk tanúi: medencét ásnak, lagzit ülnek, málnát szüretelnek, csillaghullást néznek. Rövid és egyszerű történetek, de szívvel, kedvességgel vannak megtöltve.
A szerző az állatok közösségét változatosan alkotta meg. Van közöttük lusta, szorgalmas, félénk, házsártos, huncut, akiknek lehet drukkolni, időnként nevetni rajtuk és elámulni furfangjukon.
Természetesen Tony Wolf illlusztrációi adják a mesék igazi erejét. A erdő lakóinak élénk színekben pompázó kedves alakjait a szerző találékony, olykor furgfangos ötletei varázsolják izgalmassá és óvják meg a giccstől. Mély nyomot hagynak a fantáziában, az erdei élet varázslatos hangulatát domborítják ki, ahogy fapapucsból csónakot készítenek, borsóhéjakból hidat, vagy korhadt fából lakályos otthont. Az igazán cifra kalandok pedig a folytatásban várhatók.
Bővebben itt: http://hintafa.blog.hu/2017/09/26/tony_wolf_mesel_az_er…

Kiss_Julianna P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Nagyon szeretem Tony Wolf meséit. Aranyosak, bájosak. Szeretem olvasni, immár kitudja hányadszorra! A rajzok magukért beszélnek.

Katara_Phoenix P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Ez egy hihetetlenül aranyos mese. :) Első ránézésre már annyira tetszett,hogy a keresztlányomat meg is leptem vele. Tele van nagyon szép rajzokkal, és a történetek is szörnyen aranyosak. Az antiszoc énemnek Józsi, a holló lett a kedvence. :D
Az,hogy még folytatása is van, már csak a hab a tortán. :)

Izolda P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Nagyon szép és jók a mesék is. Semmi komolyabb konfliktus, csak kedves mindennapok. Hogy miért maradt ki nekem ez gyerekként?
Ja, előre szólok, hogy akkora cliffhanger a vége, hogy alig bírtam ágyba dumálni a gyereket. Ne az utolsó mese legyen az utolsó estimese, ha rám hallgattok… :D

Zsuzsanna_Makai
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Kezdjük ott, h „a törtènet folytatàsàt megtudhatod a következő könyvünkből”-èrt orrba tudnèk valakit vàgni. Most komolyan gyerekkönyvekkel kell szòrakozni?
Jò, mèly levegő, elengedtem…
Imàdtam! A rajzok csodàsak, a törtènetek aranyosak, a magyar fordìtàs is tetszik, különösen a süntestvèrek nevei: Tüsi ès Böki.

Röfipingvin MP
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Sajnálom, hogy nekem ez kimaradt gyerekként!
De most mindent bepótolok ^^

gab001 P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Tizenhárom kis meséből áll a könyv, melyek időben is egymás után következnek. Ezeken keresztül ismerhetjük a meg az erdő lakóit, akik mind nagyon szerethetőek. A rajzok végtelenül aranyosak és nagyon jól kiegészítik a történetet. Igazán szeretni való mesekönyv.

Ifjúsági, Budapest, 1989
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634229123 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Sisyll
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról

Örök hála az Orosházi Moly Galerinek, hogy a legutóbbi találkozásunkkor téma volt ez a mese. Ugyanis teljesen megfeledkeztem róla… :( amikor fellapoztuk az első kötetet rájöttem, hogy Tom Wolf összes illusztrációja valahol mélyen élt bennem, valószínűleg fiatalabb koromban rengetegszer forgattam a könyvet, mert ha magukra a történetekre nem is, de tényleg az összes képre emlékeztem. Azonban arra nem sikerült rájönnöm, kinél, hol és mikor volt meg (azóta sem találom semelyik családtagomnál). Így hát elbandukoltam a könyvtárba az újabb kiadásért. Nagyon kellemes érzések öntöttek el. Jó volt újra nézegetni a csodás illusztrációkat, s újra megismerkedni a hozzájuk fűződő történetekkel. Tetszik, ahogy az erdő lakói egy közösségként működnek, hogy együtt vigadnak, de a gondokat is együtt vészelik át, s közösen találják meg a megoldásokat a problémákra. Olyan békés hangulatba kerültem ezeket a történeteket olvasva.
Most viszont majd jöhet a folytatás, no meg a saját példányok, mert szeretném, ha többet nem tűnnének el előlem ezek a mesekönyvek, s később esti meseként újraélhetném őket többedmagunkkal.

Röfipingvin MP

A kabócát nem hagyja el a bátorsága. Akármi is történjék, csak gitározik.

Maminti

– Várjatok csak! Mindjárt megmagyarázom – nyugtatja meg őket a teknős. A mérleghinta mindkét végén lesz egy tartály. Abba tesszük a málnát. Miközben hintázunk, kipréseljük a szörpöt.

kedaiyun

A fekete bundájú Elek egér nagyon okos. Az erdőlakók közül neki van a legnagyobb élettapasztalata.

16. oldal Hullócsillagok

nodael

– Nézd csak, mit találtam! – kiáltja az 1. számú hangya a 2. számúnak. A hangyák ugyanis olyan sokan vannak, hogy számot adnak egymásnak név helyett.

A kukoricaszem

Kapcsolódó szócikkek: hangya · névadás
nodael

A szöcske ide-oda ugrándozott, de semmi hasznosat nem csinált. – Nem vagyok ma jól – sajnáltatta magát.

Beérett a málna

Kapcsolódó szócikkek: szöcske
nodael

Ez bizony nem egy szokásos eső. Elek egér kezdi felfogni.

Az árvíz

nodael

A hosszú karaván a domb felé indul. Másnap reggel megszűnik az eső, és az állatok fellélegeznek.
– Na nézd csak! – kiáltja a borz és az égre mutat.
Az esőfelhők továbbhaladnak és egy halvány kis napsugár tűnik elő.

Az árvíz

nodael

Szegény Józsi holló! Való igaz, hogy kopasz a feje búbján?

A tavasz ünnepe

Kapcsolódó szócikkek: holló
nodael

Pakk, pakk – bújnak elő a friss borsószemek egymás után a hüvelyből.

A borsóhüvely

Kapcsolódó szócikkek: borsó
nodael

– Tele van a világ szépséges hollólányokkal. Nem vagyok én rászorulva egy feketerigóra!

Lakodalom feketerigóéknál

Kapcsolódó szócikkek: feketerigó · holló