19. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Mesél ​az erdő az állatokról… (Mesél az erdő 1.) 104 csillagozás

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról… Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról… Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Kedves Gyerekek!

Tüsi vagyok, a sün. A barátaimmal itt lakom az erdőben.
Szívesen elmesélem nektek kalandjaimat. Ha érdekelnek benneteket ezek a történetek, olvassátok el a könyvet, és mindent megtudtok az életünkről. Látni fogjátok, mi sohasem akarunk rosszat.
Egymáson is mindig segítünk, így kacagva legyőzzük a bajokat! Nem csoda hát, hogy életünk nagyon vidám. Sőt, az ünneplésre is mindig találunk okot.
Elmesélem nektek, hogyan történik ez nálunk. Meglátjátok, jól fogtok szórakozni.

Sok örömöt és jó mulatást kívánok nektek!

Tüsi, a sün

Eredeti cím: Storie del Bosco

Eredeti megjelenés éve: 1989

Manó Könyvek, Budapest, 2017
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634033998 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Juventus, Budapest, 1996
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791469 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Juventus, Budapest, 1993
46 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637791221 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf

Hintafa P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Véget ért a hajsza, hogy a sorozat hiányzó részeit a használtkönyvek piacán kínlódjuk össze. De az irreálisan magas áron gazdát cserélő, néha megviselt könyvekkel nem csak ez volt a gond. A régi és az új kiadásokat összehasonlítva kiderült, hogy a fordítás felfrissült és az előző megjelenések tévelygései, a régi szöveg kellemetlen döccenései, fordítási következetlenségei, botladozásai elsimultak. Hagyjuk is ennyiben a dicstelen múltat.
Ami viszont cseppet sem változott, az Tony Wolf alias Antonio Lupatelli rajzainak hatása. Az első kötetben a kedves, barátságos és végtelenül békés erdei állatkák tavasztól tavaszig tartó egy évének mindennapjaiban veszünk részt. Csupa ártatlan kis történésnek vagyunk tanúi: medencét ásnak, lagzit ülnek, málnát szüretelnek, csillaghullást néznek. Rövid és egyszerű történetek, de szívvel, kedvességgel vannak megtöltve.
A szerző az állatok közösségét változatosan alkotta meg. Van közöttük lusta, szorgalmas, félénk, házsártos, huncut, akiknek lehet drukkolni, időnként nevetni rajtuk és elámulni furfangjukon.
Természetesen Tony Wolf illlusztrációi adják a mesék igazi erejét. A erdő lakóinak élénk színekben pompázó kedves alakjait a szerző találékony, olykor furgfangos ötletei varázsolják izgalmassá és óvják meg a giccstől. Mély nyomot hagynak a fantáziában, az erdei élet varázslatos hangulatát domborítják ki, ahogy fapapucsból csónakot készítenek, borsóhéjakból hidat, vagy korhadt fából lakályos otthont. Az igazán cifra kalandok pedig a folytatásban várhatók.
Bővebben itt: http://hintafa.blog.hu/2017/09/26/tony_wolf_mesel_az_er…

Röfipingvin MP
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Sajnálom, hogy nekem ez kimaradt gyerekként!
De most mindent bepótolok ^^

gab001 P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Tizenhárom kis meséből áll a könyv, melyek időben is egymás után következnek. Ezeken keresztül ismerhetjük a meg az erdő lakóit, akik mind nagyon szerethetőek. A rajzok végtelenül aranyosak és nagyon jól kiegészítik a történetet. Igazán szeretni való mesekönyv.

Ifjúsági, Budapest, 1989
44 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634229123 · Fordította: Szőcs Zsóka · Illusztrálta: Tony Wolf
Gabye
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Nekem ez a sorozat gyerekkorban kimaradt, de @PuPilla ajánlására sort kerítek rá.. És nem bántam meg. Bűbájos mese ezúttal az állatokról, az Ő összetartó közösségükről. Apró nüansznyi hibák vannak, pl a málna és az áfonya szeptemberben már sehol sincs, illetve szemet szúr az állatok méretének zanzásítása, de elnézem, mert nagyon szerethetőek a történetek és a rajzolás igazán szemet gyönyörködtető.

Felixa P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Egyszerűen szemet gyönyörködtetőek a lapok rajzai! Annyira részletgazdag és aprólékos, színes és elbűvölő, hogy kétszer is átlapoztam a látvány kedvéért. A történetek kedvesek, néha kicsit viccesek, de összességében nagyon kreatívak. Összegezve: annyira szerethető!…

Nyctea P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Gyerekkorom egyik kedvenc mesekönyve volt. Pár napja belefutottam valahol a neten, ezért kedvem támadt újra átlapozni. Szinte visszaváltoztam gyerekké, végig széles vigyorral olvastam a könyvet és a cukiságtól olvadozva nézegettem a képeket. Ezek a mesék annyi melegséget, kedvességet, otthonosságot árasztanak! Nincs igazán negatív szereplő (még Józsi, a zsörtölődő holló is szerethető, vicces figura), és a történetek arra tanítanak, hogy szeretettel, összefogással és egy kis kreativitással minden probléma megoldható.
A rajzok pedig egyszerűen tüneményesek! Órákig el lehetne böngészni ezeket a részletgazdag képeket, mindig fel lehet fedezni bennük valami újdonságot.

Roni_olvas
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Ez volt a legelső könyv életemben, amit saját zsebpénzből vásároltam. :-) Ezzel kezdődött minden…
Még ma is emlékszem rá, nagyon szerettem, elbűvölt a borsóhéjból készült hajók versenye , és a tölgyfaházikó – mind olyan dolgok, melyek beindítják egy gyerek képzeletét…imádtam!

Banditaa P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Gyerekkorom kedvenc mesekönyv sorozata, valószínűleg ez a kötet is nagy szerepet játszott abban, hogy megszerettem az olvasást meg a könyveket. A történetekre már nem annyira emlékeztem, de a rajzok még mindig döbbenetesen gyönyörűek és képes vagyok hosszú percekig bámulni egy-egy képet.

Trixi_Adzoa P
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Az hiszem ez volt a legkedvencebb mesekönyvem…de lehet, hogy ma még legalább 5 ilyen értékelést fogok írni :-)

Lahara ISP
Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról…

Ebben a kedvenc részem az volt, amikor málnaszörpöt készítenek és az is, amikor mindenféle felhasználási módját fundálják ki a borsóhéjnak. Sokszor olvastam.

Röfipingvin MP

A kabócát nem hagyja el a bátorsága. Akármi is történjék, csak gitározik.

kedaiyun

A fekete bundájú Elek egér nagyon okos. Az erdőlakók közül neki van a legnagyobb élettapasztalata.

16. oldal Hullócsillagok

Mesél az erdő sorozat · Összehasonlítás