Mesél ​az erdő a manókról (Mesél az erdő 5.) 26 csillagozás

Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról

A népszerű sorozat legújabb részében az erdő lakói összebarátkoznak a manókkal, akik végre előbújhatnak a fatörzsből, ahova eddig be voltak zárva. Sok móka és nevetés vár a törpékre, hiszen újdonsült barátaik mindig valami turpisságon törik a fejüket. Az elragadó, vidám illusztrációk remekül kiegészítik a kedves történeteket.

Tony Wolf: Mesél az erdő az állatokról, törpékről, óriásokról, csodatündérekről, manókról… címmel is megjelent.

Eredeti cím: Storie del Bosco di Gnomi di Gianti di Fate e di Folletti

Eredeti megjelenés éve: 1990

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2018
88 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634035718 · Fordította: Todero Anna · Illusztrálta: Tony Wolf

Trixi
Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról

Mesél az erdő részei közül eddig ez tetszett a legjobban. Finoman szólva: nagyon cukiiiiiiiii :) Az elején a csintalan manók rosszalkodásai megmosolyogtattak, pl: nyaklevesosztó gép (ez néha jól jönne a mi világunkban is :D ). Aztán jöttek a félelmetes guzznagok, akik a túszért cserébe tortát szerettek volna kapni :D, és végül nagyon tetszettek az optikai illúziók (ebből nem lehet kinőni). Remélem Ecet jól látta a sárkányokat, mert kíváncsi vagyok rájuk! ;)

obietero
Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról

Gyerekkoromban imádtam a könyvet, a leleményes manókat, a szemfényvesztő feladványokat. Nagy nosztalgiával kezdtem a sorozat új kiadásának felvásárlásába, hogy majd egyszer leendő gyerekeim kezébe adhassam, és alig vártam, hogy elérkezzek ehhez a részhez. Aztán valahogy nem kaptam meg amit vártam, valami elromlott, elveszett a varázs. Egyrészt nyilván felnőttem, de másrészt úgy érzem, ez a mostani kiadás valamit elvesztett az eredetiből, amit nem tudok meghatározni, hogy mi lehet. Majd a távoli jövőben leendő gyereke(i)mmel újraolvasva kíváncsi leszek, őket is ugyanúgy elvarázsolja-e, mint egykor engem, az lesz az igazi teszt.

kamububu P
Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról

Ezt a történetszál nekem most annyira nem tetszett, de egyébként hozza a kötelező cukisági szintet a könyv.

Tóth_Danci

Csodás mese!
Ahogy haladunk a könyvekkel úgy érzem,mintha egyre nagyobb gyerekeknek íródna. Nyílván a megjelölt (4+) korosztály számára is érthető, de vannak már benne olyan dolgok, amit a nagyobbak jobban megértenek. Ezt a sorozat fejlődésének tudnám be, hiszen ahogy haladunk, egyre nőnek és okosodnak azok a gyerkőcök, akik mondjuk az első résztől,sorban nyomon követték az erdő eseményeit.
A rajzok alapos nézegetesére, továbbra is perceket szánok(nem tudok csak úgy elmenni mellettük) . :)

Dolostiel
Tony Wolf: Mesél az erdő a manókról

Azt hiszem eddig ez a kedvenc részem. :)
A rajzok szokás szerint csodásak, a történetek aranyosak és tanulságosak.
Imádtam a kis csíntalan manókat, kedveltem a tréfáikat. :)
Egyedül azt sajnáltam, hogy a vége picit összecsapottnak érződik, de megértem, nem lehet a végtelenségig elnyújtani a történeteket.

Mesél az erdő sorozat · Összehasonlítás