Az ​egyiptomiak 6 csillagozás

Kalandos időutazás
Tony Wolf: Az egyiptomiak

Játékos, izgalmas időutazásra hívunk! Kukkants be a könyv kihajtható ablakai mögé, fedezd fel az ókori Egyiptom titkait, lakóinak mindennapjait, lenyűgöző kultúrájukat.

Ventus Libro, Budapest, 2009
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639701984 · Fordította: Nagy Mónika

Lilla_Miko>!

Tony Wolf: Az egyiptomiak Kalandos időutazás

A könyv hatalmas. :D Hazafelé muszáj voltam kézben hozni, mert nem fért bele a táskába. Viszont így szépen el vannak rendezve az oldalakon a dolgok. Betekintést nyerhetünk, hogyan nézett ki egy falu, milyenek/kik voltak a fáraók, milyen isteneket imádtak. off Láthatjuk a piramisokat, és hogy miket helyeztek el benne, illetve megismerkedhetünk az ősi írásokkal is.
Ami nekem nem nagyon tetszett, bár tudom, hogy ez a gyermekek miatt van, hogy állatokként ábrázolják az embereket, mert így kicsit zavaros lehet.

gab001>!

Tony Wolf: Az egyiptomiak Kalandos időutazás

A Mesél az erdő után muszáj volt az írótól még olvasnom. Bevallom, kicsit csalódott voltam, amikor a könyvtárban a kezembe vettem a könyveket, mert nincs igazán története. Legalábbis azt gondoltam. Viszont nagyon élvezetes volt ezeket a kis elrejtett füleket kinyitni és mindenféle érdekes dolgot megtudni az egyiptomiakról. Tudom, hogy kisgyerekként imádtam volna ezt a könyvet. Micsoda kaland volt!

Ventus Libro, Budapest, 2009
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639701984 · Fordította: Nagy Mónika
Katica12>!

Tony Wolf: Az egyiptomiak Kalandos időutazás

Nagyon szeretem azokat a könyveket, amelyek a gyerekeknek játékosan mutatják be a történelmet. Az egyiptomi történelem nagyon érdekes, izgalmas, ráadásul a kinyitogatós lapocskákkal még élvezetesebb olvasmány a könv. Rövid szövegek, de mind mind olyan érdekességeket írnak le, amely megszeretteti a törénelmet és további olvasásra sarkallnak.