Nem ​akarok lefeküdni! (Kis királylány) 22 csillagozás

Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

„- Miért kell lefeküdnöm olyankor, amikor nem is vagyok álmos, és felkelnem, amikor pedig álmos vagyok? – kérdezte a kis királylány. – NEM AKAROK LEFEKÜDNI!” A kis királylány (mert a királylányok már csak ilyenek) valamit mindig nagyon akar – vagy épp ellenkezőleg, valamit nagyon NEM AKAR. Ebben a mesében például lefeküdni. A király és a királynő hasztalan próbálkozik – a kis királylány (mert a királylányok már csak ilyenek) hajthatatlan. Ezernyi kifogás után nagy nehezen elalszik. Ám az utolsó jó éjt puszinál az ágy már megint üres… A történet valószínűleg sok szülőnek ismerős: nincs család, ahol ilyen vagy ehhez hasonló dolgok ne esnének meg – ahogy persze nincs olyan család sem, ahol ne lenne egy ilyen akaratos és bájos és rosszcsont és gyönyörű kis királylány – vagy legalábbis egy kis királyfi.

Pagony, Budapest, 2006

Zsuzsanna_Makai>!
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

A filozòfiai kèrdèse miatt adtam csak rà 4 csillagot.
„Mièrt kell lefeküdnöm olyankor, amikor nem vagyok àlmos, ès felkelnem olyankor, amikor pedig àlmos vagyok?”

B_Bri>!
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

Kiskirálylány mindig nagy kedvencem volt, de most már nekem is van egy kiskirálylányom, így már sok dolgot másképpen látok a főhőssel kapcsolatban :D .
A rajzok annyira rondák, hogy már tetszenek, a kislányom is imádja. A történet semmi extra, egy dacos kislány, de aki ismeri, annak úgysem kell bemutatni :) .

Paulina_Sándorné P>!
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

A figurák még mindig furák a számomra. A kis királylány nagyon makacs, de a gyerekek hasonlóan viszonyulnak az alváshoz. A történet aranyos volt.

repe993 P>!
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

Ezt a mesét nem értettük, se Kiskrampó, se én. Talán amiatt, hogy a nem akarok lefeküdni nem az esti repertoár része. Voltak apró-cseprő próbálkozások, de azokat csírájában elfojtottuk, és egy éjszakai fénnyel és egy nyitott ajtóval orvosoltuk.
Remélem, aprónép nem merít ötleteket ebből a könyből a jövőre nézvést.

pandikornis>!
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

Arányos kis mese :) pont jó a hosszúsága és viccesek a képek.

Mesepatika>!
Tony Ross: Nem akarok lefeküdni!

Egy nagyon egyszerű mese egy dacos kislányról (aki egyébként akár kisfiú is lehetne). Talán pont ettől működik: a dacos gyerekeknek is kell egy hős, aki mindenre nemet mond, akárcsak ők, és aki mindenen puffog, akárcsak ők. A minimalista szöveg mellé nagyméretű, karikatúra-stílusú rajzok társulnak, szintén a szerzőtől, na, azok zseniálisak. Sajátus humorukkal adnak egy többlet réteget a történetnek. – Igazság szerint ebben a könyvben a képek mellé kell olvasni a szöveget, segítségként, és nem pedig fordítva.

Képek itt: https://www.instagram.com/p/CLkW16DF_DB/