A ​kedvenc feleségem 53 csillagozás

Tony Parsons: A kedvenc feleségem Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Bill ​Holden fiatal ügyvéd, van egy szép és okos felesége meg egy négyéves kislánya, továbbá hatalmas kölcsön a házán. Épp a legjobbkor küldik ki családostul hatalmas fizetéssel Sanghajba. Asztmás kislánya azonban nem bírja az ottani mocskos levegőt, a felesége pedig majd beleőrül a tétlenségbe. Ők hazautaznak Angliába, Bill pedig unalmában a szomszédság életét kezdi figyelni. Mint kiderül, ott van a kínai második feleségek gyűjtőhelye. A sok szép fiatal lány péntek este kicsípi magát, és várják a gazdag, öreg pasit, aki nagy sportkocsival jön értük. Talán kedden vagy szerdán meglátogatja még a másodikat, ha el tud szakadni az elsőtől. Bill érdeklődésének tárgya éppen elvesztette a férjét, és van ideje Billel foglalkozni Az ügyvédi iroda, ahol Bill dolgozik, ingatlanbefektetéseket is intéz. Úgy tűnik, egy korrupciós ügyben Bill is érintetté válik. Egyszer csak tehát a házassága is, az állása is veszélybe kerül, pedig olyan jól kezdődött ez a sanghaji kiküldetés. A méltán népszerű… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Európa, Budapest, 2012
420 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630795500 · Fordította: Bencsik Júlia
Európa, Budapest, 2010
416 oldal · ISBN: 9789630788915 · Fordította: Bencsik Júlia

anett86 >!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Nagyon más világ ez, amivel találkozhattunk ebben a könyvben. A kitartott barátnők, a lelketlen ügyvédek, akik segítenek a gazdagoknak, hogy még gazdagabbak legyenek és kihasználják a szegényeket. Se Bill, se a felesége nem voltak szimpatikusak ebben a történetben. Még annak ellenére sem, hogy a végén az ügyvéd megpróbálja jóvá tenni a bűneit.

barbesz93>!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Tettünk egy 360°-os fordulatot a történetben, elindultunk az első kockáról és visszaérkeztünk ugyanoda a történet végére. Londonból Shanghajba vezet az útja egy családnak munka miatt. Sikerül egy olyan környékre kerülniük, ahol az úgynevezett kanárikat tartják. Nos az egyik kanári „berepül” Bill életébe. Innen kezdődik a bonyodalom, a felesége mellett már barátnője is lesz és próbál a két lét között szlalomozni, kisebb nagyobb sikerrel. Természetesen, ahogy ez az esetek legnagyobb részében szokott lenni, a kanári elrepül, a család megmarad…

Félix>!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Mielőtt elkezdtem volna olvasni a könyvet, elolvastam a kritikákat. Tulajdonképpen rosszabbra számítottam. Voltak benne kifejezetten izgalmas, érdekes részek és természetesen unalmas részek is.

Maria_Santa>!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

A cím nekem kicsit megtévesztő, eleinte evidensnek tünt, hogy Billnek a hites felesége a kedvenc, de a regény olvasűsa során kicsit elbizonytalanodtam. Igaz, hogy Bill kicsit naivan igyekezett mindenkit megvédeni, úgy európaiasan, de szerintem túlzottan kezdett sokat jelenteni neki a kinai lány.
Ha nem jön közbe az a korrupciós ügy nem lehet tudni, hogy kitartott volna-e Becca mellett.

Tercia>!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Ez már csak ragozása az előző könyveknek, amit igen sajnálok, mert pl. az apafia-történet nekem nagyon tetszett.
Valahogy fáradt az egész.

dióhéj>!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Aránylag tetszett, a történet is, ahogy leírja az is, kicsit unalmas és humortalan, de hát istenem. Nem értek nagyon a világgazdasághoz, de amennyire meg tudom ítélni jól írta le a Kínában lévő viszonyokat, jó volt ebbe egy kicsit bepillantani. Nem csalódtam benne, nagyjából ezt vártam, az alapján, amiket már olvastam tőle, nem egy nagy katarzis, nem nyújtott különösebb irodalmi élményt sem, de esténként jól elvoltam vele.

verve63>!
Tony Parsons: A kedvenc feleségem

Szerelem,házasság,barátság és hát a mai Kína , számunkra szinte elképzelhetetlen ország. Az biztos hogy nem szeretnék ott élni , ettől függetlenül tettszett a történet és hát Tony Parsons remek író.

RandomSky>!

Azt hiszem, hogy a férfinak és nőnek, a férjnek és feleségnek, újra és újra egymásba kell szeretniük. Ez a jó kapcsolat lényege.

jmolnar>!

Ha helyet kell találnia egy új gyerek számára az életében, a szívében, a szabad idejében, az nyilván azt jelenti, hogy Hollynak kevesebb marad. Vagy ez nem így működik? Lehet, hogy a régit is ugyanúgy tudja szeretni az ember és felfedez egy tárhelyet a szívében az újnak? Lehet, hogy a szív tágítható?
Igen, biztosan így működik, …
A szív kitágul.

pelika_Bp>!

Doris szentül állította, hogy az akupunktúrás kezelés mennyeien pihentető érzés, de Billnek úgy tűnt, hogy semmivel sem lehet pihentetőbb, mint a foggyökérkezelés.

jmolnar>!

Semmi sem valódi, talán csak az anyánk – mondta. –Régi shanghaji mondás.

jmolnar>!

De ki ő, hogy fintorogjon mások álmain?

jmolnar>!

Kínában a fontos emberek mindenkit gyűlölnek a korrupció miatt, kivéve önmagukat.

jmolnar>!

-De mi fog történni Kínában? – kérdezte. – Maga ügyvéd. Hogy látja ezt egy értelmiségi?
Nancy bólintott. – Az öregek meg fognak halni – mondta. – Ez az egy biztos. Az öregek meg fognak halni. De ki tudja, mikor? Vannak öregek, akik nagyon sokáig élnek.

jmolnar>!

Ez volt az, amit Billt legjobban megijesztette. A félelem teljes hiánya. Mintha JinJin el sem tudná képzelni, hogy rosszra fordulhatnak a dolgok.

jmolnar>!

Bill úgy látta, hogy a lányok a Suzy Too-ban nem egyszerűen a testüket árulják, hanem álmokat adnak el, és le merte volna fogadni, hogy bár a kőkemény szexkereskedelem éppúgy hozzátartozott a Suzy Too-hoz, mint a füst, sörszag és Eminem legújabb slágerei, jó néhány férfi mégis bedőlt az itt kínált álmoknak.

Kapcsolódó szócikkek: Eminem
Chillingó>!

A rossz dolgokra kell emlékezni, gondolta. Csak úgy tudja túltenni magát rajta. Csak úgy tud továbblépni. A jó dolgokra nem gondol az ember. Letagadja őket. Elfelejti őket. Csak így lehet túllépni rajta. Csak így lehet folytatni az életet.