Manók ​könyve (A Spiderwick Krónika 1.) 107 csillagozás

Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Amikor a Grace gyerekek beköltöznek Lucinda nagynénjük Viktória-stílusú házába, felfedezik a Manók könyvét, különleges lényekkel találkoznak, és ezzel megkezdődnek valószerűtlen kalandjaik.

Eredeti mű: Holly Black – Tony DiTerlizzi: The Field Guide

Eredeti megjelenés éve: 2003

Tagok ajánlása: 11 éves kortól

Ciceró, Budapest, 2004
104 oldal · ISBN: 9635394713 · Fordította: Till Tamás · Illusztrálta: Tony DiTerlizzi

Navi P
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Még moziban láttam a könyvekből készült filmet, s mivel nagyon tetszett, meg is szereztem. Évekig csak itt volt a polcomon, de most hála @KillerCat kihívásának, kézbe vehettem :) S egyáltalán nem bántam meg. Látszik, hogy első kötet, rengeteg lehetőség van benne. Nekem nagyon tetszettek benne a rajzok, kifejezetten szép, igényes könyv, amit majd szerintem a gyerekeim kezébe is bele fogok adni, amikor már abban a korban lesznek. Egyszerűbb nyelvezet, könnyen értelmezhető mondandó, kifejezetten gyermek könyv :)

Edina_Varga
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Egy kihívás miatt került a polcomra. Rövid, velős, aranyos kis történet. Három rosszcsont gyerkőc főszereplésével. Talán túlságosan is rövid, mire az ember belelendül vége lett. Gyerekeknek, az olvasást megszeretendő kis könyvecskeként tudom ajánlani.

Angele P
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Nekem ez a sorozat könyvbe, filmbe is tetszett.
Aki csak a filmet látta érdemes elolvasnia a könyveket is, mert van azért sok plusz benne. Kicsi, rövid könyvek. Kisgyerekeknek önálló olvasásra is alkalmas.

Siberian_girl
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Egyik barátom ajánlotta nekem. Szerencsére.
A szövege gyermekbarátiasabb mint amienre számítottam. Igazából ez egész könyv teli volt meglepetésekkel, furcsaságokkal és valami megfogalmazhatatlan dologgal…
Az illusztrációk nagyon jók, remekül át tudják adni a könyv hangulatát. Bárkinek, bárhol tudom ajánlani, nem fog benne csalódni, az tuti ;))

Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Mivel a Gyerekkönyvtárból vettem ki, gyanítottam, hogy nem igazán nekem való – de tévedtem. Nagyon is tetszett! Valahogy minden megvan benne, amire épp szükségem van: egy könnyed kis olvasmány, kedvelhető szereplők és egy kibogozásra váró rejtély. A manós téma igazából nem áll közel hozzám, de hát ez van, attól még tetszik. :)

tees06
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Tetszett az első könyv, de csak azért nem adtam 5 csillagot, mert érezhetően ez csak egy bevezető kötet volt. Megismertük a főbb szereplőket és megtudtuk, hogy miről lesz szó a későbbiekben. Biztos vagyok benne, hogy igazán izgalmas sorozat lesz belőle, amelyet az is alátámaszt, hogy nagyon olvasmányos kötetről van szó.

Sabinomi
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Hát… Nem volt valami ez a Spiderwick könyv. Már több gyerekkönyvet olvastam, így nem mondhatom azt, hogy azért nem tetszett ez a könyv, mert gondom van a műfajjal.
A könyvet azért tettem várólistára, mert még gyerekkoromban láttam a filmet, és akkor nagyon tetszet… Rájöttem, hogy ma már sok film nem tetszik azok közül, így nem tudom, milyen lenne a kapcsolatom 23 évesen a filmmel… De mivel szerettem a filmet, gondoltam elolvasom a könyvet is.
Hát ez a könyv túlságosan gyerek nekem. Szinte semmi nem történik, és ha volt valami, az sem kötött le. Az a gond, hogy egy Geronimo Stilton könyvben több minden történik, és érdekesebb is.
A testvérek sem lettek szimpatikusak, és a manók világa sem keltett bennem érdeklődést. Szerencsére a könyv nagyon rövid, így nem kellett sokat bajlódnom vele. De ennyi elég volt belőle, ez a sorozatot nem nekem találták ki.

Avely
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Manók könyve

Év vége felé sose szeretek egy hosszú könyvbe belekezdeni, ezért alternatívaként találtam rá erre a kötetre. A filmet régen láttam, ha emlékeim nem csalnak talán tetszett is, a könyvvel sincs ez másként. A maga kategóriájában nagyon jó könyvnek számít, egy fiatal elmének nagyon lefoglalhatja a fantáziáját, nekem csak könnyed kikapcsolódás volt. Talán majd eljutok egyszer a sorozat végére, de olyan ritkán fejezek be sorozatokat, hogy ez 10 év múlva is megtörténhet.

victoria_m997

Kawaiiiiiiiii ⌒.⌒
Nagyon tetszett, aranyos könyv volt, az illusztrációkat pedig élvezet volt nézni.
Mégis azért érzik rajta, hogy egy bevezető kötet, ennek ellenére tudom, hogy a manókat imádni fogom. Jaj, de sajnáltam, hogy ilyen rövid volt!

Börtöntöltelék P

Na, ez a történet cuki.
Erre azt mondom, hogy Arizónából jött.
Mert… cuki. Édi.
Holnap meg megyek a többi részeiért a könyvtárba! :)

mrsp

Jaredet a könyv lapjai egyre beljebb és beljebb vitték a furcsa élőlényektől hemzsegő erdők és patakok világába, ahol a hableányok olyan közel kerültek hozzá, hogy szinte megérinthette sima, pikkelyes testüket. Tisztán érezte a koboldok forró leheletét, és hallotta a törpék kovácsműhelyeiből kiszűrődő kalapácsolást.

Vajon tejfogad
Hová repül?
Barát vagy ellenség
kezébe kerül?

mrsp

Azért, mert én nem gondozok egy rakás ostoba állatot, még nem jelenti azt, hogy nem lehetek elfoglalva.

mrsp

A mumusok élvezettel kínozzák azokat, akiket korábban védőszárnyaik alatt tartottak – megsavanyítják a tejüket, csapkodják az ajtóikat, lesántítják a kutyáikat, és még sok egyéb gonosz csínyt eszelnek ki ellenük.

mrsp

Az egereknek nincs semmi haszna,
ha jégbe vannak fagyasztva.

Lahara ISP

Abban a törzsben megleled
Mi a titka az embernek
Ha igaz vagy hamis ugyanaz
A hírnevemnek jót tesz az
Csak tovább, egyre meg és meg
Barátom, sok szerencsét

mrsp

Miközben a bőröndöt az ebédlő felé vitte, New York-i kis lakásukra gondolt és a válás előtti családik életükre. Szerette volna, ha ez csak egy bolondos kirándulás lenne, és nem a valódi élet színtere lenne ezentúl.

mrsp

Láttam, hogy az egyik vívótőrével feküdt le az ágyba. Én nem szívesen húznék újat vele.

greenjojó14

A barna bőrön domborított betűkkel a következő cím állt: Arthur Spiederwick gyakorlati útmutatója a bennünket körülvevő fantasztikus világról.

greenjojó14

A hártyavékony lapokat hajtogatva a fiú egyre több új dologról értesült.Lehet,hogy tényleg vannak manók a házban.Koboldok az udvarban,sellők a ház mögötti patakban.A könyv valósnak tűnő leírást adott róluk.

A Spiderwick Krónika sorozat · Összehasonlítás