Lucinda ​titka (A Spiderwick Krónika 3.) 116 csillagozás

Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

A koboldokkal és az óriáskobolddal folytatott küzdelem, valamint Nyüsszentyű újabb cselvetései után a Grace gyerekek elhatározzák, hogy fölkeresik Lucinda nénit, a múlt egyetlen élő tanúját. Csakhogy közben a Manók Könyvének nyoma vész.

Eredeti megjelenés éve: 2003

Ciceró, Budapest, 2005
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635394799 · Fordította: Till Tamás · Illusztrálta: Tony DiTerlizzi

milkshakee_books>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Kétségkívül a Krónikák legviccesebb része!

Eddig is nagyon viccesnek tartottam a könyveket, de amikor a drága Fukka megérkezett…valami elszakadt bennem és kitört belőlem a sírva röhögőgörcs. Az a teremtmény maga a jókedv. Bár mit várunk egy Fukka nevű lénytől?

Nem sok újat tudok írni a történetről, ugyanis a véleményem megegyezik a többi kötet értékelésével, talán annyit fűznék hozzá, hogy imádom Lucinda nénit! Egy igazi nagynéni, akivel a gyerekek mindent megoszthatnak. Nagyon szeretem az ilyen karaktereket!

HarleyQuinn>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Egyre több a titok és a kaland.
Új lények bukkannak fel a varázslatos világban amit csak a gyerekek látnak, na meg Lucinda néni.
Mellesleg imádtam az öregasszonyt.
A manók könyve igazi kincs én sem adnám oda senkinek.
Nyüsszentyű igazi kis csinytevő manó.

Börtöntöltelék>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Nincs okom kevesebbet adni. :D A maga nemében jó volt.
Van egy jó kis idézet:
„ – Amit a szerző nem tud, az egy teljes könyvet megtöltene (…)”
Így igaz! De eskü ez volt a legmélyebb gondolat benne, és még ez is baromságként van leírva. :'D
spoiler
Nem tudom, csak én lepődök meg mindig, hogy „Hopp, vége a résznek!” Mivaaan, hogy nincs tovább?? :D persze, van 4.rész, szerintem el is fogom olvasni, de… :D

Chöpp >!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Nagyon szeretjük ezt a sztorit. Juditka is rajong érte. Az ő szavaival élve: „Anya, én nem tudom, miért, de nagyon szeretem ezeket a Grace gyerekeket!” :)

Vaklarma P>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Na! Végre kezd valamerre tartani a történet! Ráadásul több csavar is megjelenik, amire nem számítottam, így kellemes meglepetést okozott. Néha azért kicsit soknak érzem néha, de továbbra sem én vagyok a célcsoport.

Allanon>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Még mindig nagyon tetszik a sorozat. Egyre több lényt ismerhetünk meg, és egyre érdekesebb dolgok történnek a testvérekkel.

Amrita I>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Több csillag, mint az előzőekre, mert több szó van benne tündérekről. :P És a tündéreket szeretem, pláne, ha egészen azok alapján a szabályok alapján viselkednek, amiket már más forrásokból tudok róluk. :))) Érdekes volt ezt ilyen szemmel olvasni, hogy néha „értettem”, mi miért történik a gyerekekkel. Azért még mindig ambivalens érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban, mert a szereplők döntései, viselkedése néha nem egészen olyan, amit helyeselni tudnék. Egy csomó kiaknázatlan lehetőséget látok ebben a könyvben, ahol egy-egy kedves jelenet, hosszabb békés rész lehetne, és helyette civakodás, verekedés, botrány van. Nagyon jó az ötlet, de elbukik a megvalósításon. Nekem gyerekkönyvben még mindig a Szigetkék, a Tündér Lala meg Lázár Ervin könyvei azok, amik finomságukban és hangulatukban megfelelő szintet hoznak. Sajnos ez a könyv, bár színesebb a világa, nem ilyen. Tudna nagyon jó lenni, mégsem az. :(( Azokat a vádakat érzem igaznak lenni rá, mint amik a Harry Potttert érték, (és arra, legalábbis az első pár könyvnél még haragudtam is, hogy miért bántják) sajnos erre a sorozatra teljes mértékben igaz. Pörgős cselekmény, színes világ, könnyen olvasható, de nagyon nem jó dolgokhoz szoktatja hozzá aki ezt kapja először a kezébe könyvként.

Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

– Ha az ember keres valakit, azt is tudnia kell, hogy valóban meg akarja-e találni (…)

A kötet megérdemli az 5*-ot. Ez volt a legjobb, és a legviccesebb is. És mindez Fukka úrnak köszönhető, akinek hála könnyesre röhögtem magam. Bár az „izgalmi szint” is most érte el számomra az emelkedő szakaszt, akkor is. A humor mindent vitt. még mindig kevés a rajz…

Bee_bookworm>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Lucinda néni nekem nagyon szimpatikus volt, ellenben a tündérekkel. Szeretem, hogy az ikrek ennyire különbözőek, és mégis mennyire megértik egymást – már amikor.

Chris >!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: Lucinda titka

Az egyik legjobb rész a sorozatban. Kellően izgalmas, misztikus és a cselekmény is a megfelelő léptekben halad előre.

Lahara IP>!

– Azt hiszem, ez egy fukka, vagyis alakváltoztató manó – mondta Jared. – Igen, emlékszem, hogy olvastam róluk az útmutatóban.
– Veszélyesek? – kérdezte Simon.
– Rendkívül! – szólt közbe a fukka, miközben a fejével élénken bólogatva helyeselt.
– Azt hiszem, nem – felelte Jared bizonytalanul.

victoria_m997>!

– Vagyis hát… ő már nagyon régen eltávozott. Már majdnem hetven éve. Mi csak azt szeretnénk megtudni, hogy mi történt vele.
– Bárki elélhet ennyi ideig, csak arra kell vigyáznia, hogy ne haljon meg!

victoria_m997>!

– Ha az ember keres valakit, azt is tudnia kell, hogy valóban meg akarja-e találni […]

victoria_m997>!

– Amit a szerző nem tud, az egy teljes könyvet megtöltene […]

Agymanó>!

– Hát persze! Te vagy Melvina lánya. Hát meg kell hogy mondjam, idősebb vagy, mint amilyennek gondoltalak!

tamachan>!

– Mi nem vagyunk állatkák – szólt közbe Jared.
– Hát akkor mik vagytok? – kérdezte a furcsa lény.
– Én fiú vagyok, ő pedig a nővérem. Ő lány – magyarázta Jared.
– Lány nem lehet, mert nem visel szoknyát.
– A szoknya már rég kiment a divatból – mondta Mallory kárörvendően.

A Spiderwick Krónika sorozat · Összehasonlítás