A ​vízitündér dala (A Spiderwick Krónika – A folytatás 1.) 59 csillagozás

Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

A nagy sikerű sorozat folytatásának első kötete a napfényes Floridába viszi az olvasót. Nick és mostohanővére, Laurie (aki rajong a Manók könyvéért) a közeli tónál tett kirándulás során megismerkedik egy sebesült vízi tündérrel. Kisvártatva fölbukkannak a Spiderwick krónika első köteteinek szereplői is…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ciceró, Budapest, 2008
174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635396290 · Fordította: Till Tamás · Illusztrálta: Tony DiTerlizzi

kratas P>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Hát ez elég gyengécske első kötet volt, nagyjából bemutatkoznak a történet szereplői és kiderül, hogy mi lesz a küldetésük spoiler. Remélem, hogy a folytatásban kicsit bonyolódik a történet, mert itt most az volt a legizgalmasabb, hogy a sorozat két írója megjelenik a könyvben egy író-olvasó találkozón :)

polimatilda I>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Az eredeti 5 könyvet nagyon szerettem, és mindenképp érdekelt a folytatás. Nem csalódtam, ez is nagyon élvezetes és hangulatos volt, csak egy hangyányival volt gyengébb az elődjénél.

millalilla013>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Aranyos volt. Az eredeti sorozatot nagyon szerettem, és bár nem ugyanazok voltak a főszereplők, ez is tetszett.
Az elején Nick bosszantott, de aztán megkedveltem, Laurie meg végig szimpi volt. És itt volt Jareed:D spoiler
Nagyon-nagyon szeretem Holly fantáziáját és történetmesélői stílusát, a fordítás ügyes volt. Az illusztrációkat meg, mint mindig, imádtam! Tony nagyon ügyes rajzos.
Nem tudom, milyen szinten oszlott meg kettőjük között a munka, mindenesetre szuper lett a közös munkájuk eredménye!:))

Lilla>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Szerintem nagyon ötletes, hogy az 5 eredeti sorozatrésznek van egy folytatása, ami még egy másik sorozatot képez. Az elején nagyon tetszett és varázslatos volt, megvolt a hangulata, ami az eddigi történetekben is annyira tetszett, viszont nekem nem volt szimpatikus Jared és az írók stílusa (ötletes, hogy saját magukat is beleírták a történetbe, de miért tüntették fel magukat ilyen rossz színben?)
Az eredeti 5 könyv jobban tetszett ennél. Valószínűleg folytatom majd ezt a sorozatot is (esetleg hagyományként 1-1 részt mindig Mikuláskor elolvasok), de nem élvez prioritást a többi elolvasásra váró könyvem fölött jelenleg ez a sorozat, ezért kicsit csalódott is vagyok, azt hittem ezt is egyben ledarálom majd és imádni fogom.

HarleyQuinn>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Jó volt újra belemerülni a manók világába.
A szereplők mások,a három testvér jobban tetszett.
A vége felé felbukkant Jared is aminek nagyon örültem.
Az illusztrációk nagyon jók.
Várom a folytatást.

Jeyne_Poole>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Nem volt rossz, de nem volt olyan jó mint a másik sorozat. A szereplők bár nem voltak rosszak, de nem is lettek úgy kidolgozva mint a másikban.

Marée_Noire>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Na ez valahogy jobban elszórakoztatott, mint az eredeti sorozat :) Nem tudom megmondani az okát, de emberközelibb, jobban siklik a történet, talán tapasztaltabbak lettek a szerzők, nem tudom. ;)
Még izgultam is kissé (természetesen csetlő-botló) kis hőseinkért, ami nagy haladás az előzőekhez képest; és valahogy jobban passzoltak az illusztrációk is az egészhez.
Oké, kezd ez alakulni, már olvasom is a következő részt!

NyZita>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Hű de jól sikerült kis könyv lett ez! Nekem személy szerint irtóra tetszett a nosztalgiázós jelleg, hogy az egyik szereplő a Manók Könyve másolatát lobogtatja, hogy felbukkan egy régi ismerős, hogy maguk a Spiderwick-könyvek szerzői is megjelennek írott és rajzolt formában egyaránt.

A mocsaras-lakóparkos floridai helyszín is érdekes váltás volt az előző sorozat klasszikus varázserdejéhez és öreg házához képest. Szóval az új szereplők és az új kaland sem fog csalódást okozni a korábbi regények rajongóinak. Szerintem megéri elolvasni, mert most is lesznek hősies gyerekek, különös lények, izgalmas küldetések, bár a két főhősnek még igencsak össze kell csiszolódnia, mert Jared és testvéreinek viszonya sem volt mindig felhőtlen, de Nick és mostohahúga még ennél is kelletlenebbül vág neki a varázslatos kihívásnak. Mindenesetre jónak ígérkezik!

marae>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A vízitündér dala

Azt hiszem, hogy így az ünnepek között annyira elfogott a nosztalgia, hogy muszáj volt megnéznem ezt a könyvet.
Az eredeti sorozatot kiskoromban olvastam és egyszerűen fantasztikus volt, tehát nem volt semmi negatív dolog, ami befolyásolhatta volna ezt a sorozatot.
Mit mondjak? Nem csalódtam. Igaz, hogy a könyv olvasása közben éreztem, hogy ez már bőven nem az én stílusom.
Nagyon tetszett a könyv világa, és off az írók stílusa is nagyon tetszett. A történet nekem egy kicsit kevésnek érződött, de ez tényleg csak azért lehetett, mert már nem ilyenfajta könyveket olvasok. off
Lehet, hogy ezt a sorozatot meghagyom így kis pihenőnek, két nagyobb könyv között.

millalilla013>!

Csupán hánykolódott az ágyában, amíg a hajnal fényei derengeni nem kezdett, és csak akkor tudott végre álomba zuhanni. Ennek következtében igen későn ébredt. Így tehát most azzal kellett számolnia, hogy a sötétség, amitől minden porcikájában reszketett, ma sokkal hamarabb fog eljönni.

NagyBetty>!

Ám a happy end elmarad,
Mert a történet tovább él,
Egy írónő s egy rajzoló
tollából új életre kél.

NagyBetty>!

– Imádom őket – mondta a lány, miközben gondosan kirakosgatta könyveit a csillogó fehér polcokra. Főleg fantasy történetek voltak és tündérmesék.

Adrirawia>!

Mennyivel könnyebb volt miden, amíg a manók csak a képzeletemben léteztek – pillantott oldalra a lány nagy sóhajtással. – A valóságban minden sokkal zavarosabb.

127. oldal, Nyolcadik fejezet amelyben a terv születik

A Spiderwick Krónika – A folytatás sorozat · Összehasonlítás