A ​Törpekirály fogságában (A Spiderwick Krónika 4.) 111 csillagozás

Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Az amerikai sikerlistán előkelő helyet elfoglaló Spiderwick Krónika 4. kötetében Mallory Grace iskolai vívóversenyén megjelenik egy titokzatos hasonmás, aki miatt Jarednek meggyűlik a baja az iskola igazgatójával, majd nem sokkal később nővére, Mallory eltűnik. Jared és Simon a keresésére indulnak – a nyomok egy elhagyatott, váratlan veszélyekkel terhes kőbányába vezetnek…

Eredeti megjelenés éve: 2004

Ciceró, Budapest, 2005
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 963539490x · Fordította: Till Tamás · Illusztrálta: Tony DiTerlizzi

HarleyQuinn>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Ez volt a legizgisebb kötet idáig.
Az ikrek igen bátran viselkednek amikor elindulnak nővérük kiszabadítására.
A koboldok és törpék csatája.
A főgonosz megjelenése.
Zörgető cuki vol.

Vaklarma P>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Fokozódnak az izgalmak, és sötétedik a történet. Egyre több a rejtély… most már kíváncsi vagyok mi lesz a vége!

Allanon>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Egyre érdekesebb és izgalmasabb. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a vége.

Bee_bookworm>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Úgy látszik mindig feltűnik egy lény, akit nagyon lehet szeretni anélkül, hogy túl sok szerepe lenne. Imádtam Zörgetőt!

NyZita >!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Válogatott izgalmak a régi kőbányában! Fogságba esés, sötét járatok, gonosz alakváltó, fémből kalapált kutyák, macskák, madarak. Ismételten érdekes kalandban lehet részünk a Grace testvérek oldalán, pedig szegény Mallory inkább csak a vívással foglalkozna, Simon az állatait pátyolgatná, Jarednek pedig bőven elég az a sok galiba, amibe a hétköznapi életben is belekeveredik, nem hiányoznak neki még a gonosz törpék, koboldok, óriások is…

A lezárás pedig szokás szerint nem lezárás: mintha csak egy fejezet ért volna véget, nem pedig egy könyv. Lehet izgulni, kit kaptak el a kis szörnyek és vezettek zsákkal a fején a barlangba, és lehet aggodalmaskodni, mi mindent tervez a gaz óriás, Mulgarath…

tees06>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Bár már a múlt héten fejeztem be a regényt, de akkor is emlékszem rá, hogy mennyire jó volt olvasni. Olvasmányos a sorozat, és valójában csak pozitívumot tudok mondani erről a kötetről. Ez sokkal izgalmasabb volt mint az előző kötetek, és tetszett az a kevés mesebeli utalás is, ami volt benne. Bővebben:

Chris>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Hasonlóan a 3. részhez, ebben is zajlanak az események, és jobban megismerkedünk ezzel a világgal, ami a könyvet jellemzi, ráadásul a vége nem lezárja, hanem előkészíti a nagy finálét, természetesen a 9-10 éves gyermekek igényeihez igazítva mindazt.

Adrirawia>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Az eddigi könyvek közül szerintem ez volt a legizgalmasabb. Törpék, koboldok, és megjelenik a fő gonosz is a végén, akitől ugyan nem ráz ki a hideg, de egy kisgyereknek (aki tegyük fel, hogy nem butítja le az agyát a valóságshow-val, vagy normális gyerekkort él, és nem gépezik állandóan) annak szerintem rémisztő lehet. Nyüsszentyűt imádom :3

koppy>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Nagyon jó volt olvasni ezt a kötetet is. Szeretem, hogy rövid,mégis szórakoztató és izgalmas. Ez erre a kötetre még inkább igaz. Jared és Simon fiatal koruk ellenére nagyon talpraesetten viselkedtek a veszélyes helyzetekben is. Még felnőtt fejjel is remek kikapcsolódás.

victoria_m997>!
Tony DiTerlizzi – Holly Black: A Törpekirály fogságában

Tökéletes bevezető a következő kötethez, és Mulgarath-hoz, akinek a személye oldalról oldalra jobban izgat. Nagyon kíváncsi vagyok már rá.

kanga021>!

Innen egy óriási helyiségbe jutottak, ahol egy vaskos fa nőtt a magasba, itt, a föld alatt. Széles törzse egyre feljebb kúszott, míg el nem tűnt a ráboruló ágak árnyai közt.
-Ez nem lehet valódi fa – jegyezte meg Jared. – Itt nincsenek napsugarak, amelyek a fotoszintézishez nélkülözhetetlenek. Jared a törzsét fürkészte: -De hisz ez fémből van. Aztán azt is észrevette, hogy a leveleket ezüstből kovácsolták. A magasból, a fa lombjai közül egy rézmadár szállt alá, mereven csapkodva a szárnyait, és ékköves szemével hidegen mérte őket végig.
– Ez az első, vasból készült fa – szólalt meg az egyik törpe. – Nézzétek, ti halandók, ezt a csodát, melynek szépsége sohasem enyészik el!
Jared ámulattal pillantott fel a fára – el sem tudta képzelni, hogyan tudták fémből kikovácsolni a fa durva kérgét és az összefonódó ágakat, ráadásul a gallyak a legfinomabb kézműves eljárást igényelték. Minden ezüstlevél egyedi volt, egészen a finom erezetig.

A Spiderwick Krónika sorozat · Összehasonlítás