Hollywood ​hercege 6 csillagozás

Tony Curtis – Peter Golenbock: Hollywood hercege

Tony Curtis a 20. század második felének emblematikus filmcsillaga. Barátai között tudhatta John F. Kennedyt, Frank Sinatrát, Cary Grantet és más óriásokat. Viszonya volt Marylin Monroe-val. Elvis Presley tőle „lopta” ikonikus hajviseletét. A kor meghatározó figurájaként fotója szerepel a Beatles lemezének borítóján. A 21. század hírnökeként szakmájában elsőként követelte, hogy Sidney Poitier, afroamerikai filmpartnere vele egyenrangúan szerepeljen közös filmjük plakátján. Szereti az életet, imádja a nőket és a művészeteket. És most először elmeséli életét, a bronxi magyar-zsidó srác hihetetlen kalandját, amely a nyomasztó gyermekkorból Hollywood csúcsáig vezet…

Alexandra, Pécs, 2009
320 oldal · ISBN: 9789633709917 · Fordította: Getto Katalin

Tony Curtis

Tony Curtis – Peter Golenbock: Hollywood hercege

Egészen átlagos, szokásos sztáréletrajz. Enyhén beképzelt, önimádó, de ezt elismeri…
Mindeközben az összes ismert sztárbarátrátnak jól odamondogat, és rájuk húzza a vizes lepedőt. Csak Lemnon, Brandó és Moore akit elismer. Marilynről is szépít sokat, amúgy meg minden női partnert „kötelességszerűen” meg… ennyit a „boldog” hollywoodi házasságról, ami valahogy így mindig elromlott. Ő meg a második legjobb pasi Brando mellett…. színészileg is, persze. (haha!).
Szerette, ha körülötte, tőle forog a világ… a szegény zsidó fiú nagy álma, avagy, hogyan lettem mindenáron sztár, mikor melyik filmet kivel forgatta, kivel bújt ágyba.
Többet vártam.

robinson P>!

Ismét Marilynre pillantottam. Nyílt szívű lány volt, így én is őszinte voltam hozzá. Azon az estén tisztán éreztem, hogy mi ketten nagy dolgokat viszünk még véghez ebben a városban.

Niko7>!

A Lepke után majdnem két évig megint a közelébe se jutottam a kamerának. 1974-ben érkezett Elia Kazan felkérése, aki Az utolsó filmcézár (The Last Tycoon) cimű filmjében Rodriguez szerepét szánta nekem. Csodálatos színészekkel dolgozhattam együtt, Monroe Stahr producert Robert De Niro alakította. Amikor Elia felkért, könnyek szöktek a szemembe; korábban azt hittem, tényleg véget ért a filmes pályafutásom.

Kapcsolódó szócikkek: 1974 · Elia Kazan · Robert De Niro
robinson P>!

Pályám elején rajta kívül még egy nagyszerű színészt mondhattam barátomnak: James Deannek hívták.

Kapcsolódó szócikkek: James Dean
robinson P>!

Tony Curtisnek rendkívüli élete volt.

Kapcsolódó szócikkek: Tony Curtis
robinson P>!

Az volt a baj, hogy nem tudtam kimutatni az érzéseimet a szeretteim iránt.

robinson P>!

A turné végeztével visszarepültem Los Angelesbe, ahol Janet várt rám közös, új otthonunkban. Élveztem, hogy feleségem van, bár a házasélet kissé szokatlan volt számomra.

Kapcsolódó szócikkek: Los Angeles
robinson P>!

Miután összeházasodtunk, Janet vitt magával az MGM stúdió összes partijára. A partik látogatása egyébként „munkaköri kötelesség” számba ment Hollywoodban.