Elmetérképezés ​mesterfokon 8 csillagozás

Így használd az univerzum leghatékonyabb mentális eszközét!
Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon

Alkalmazd ​ezt a csodálatos tanulási módszert, hogy kreatívabb és sikeresebb légy, mint valaha álmodtad volna!
-Jegyezz meg bármit!
-Érd el, hogy előléptessenek!
-Oszd be magadnak az időt!
-Tervezd meg álmaid jövőjét!

Az Elmetérképezés felsőfokon a módszer feltalálójának öt évtizednyi kutatását és fejlesztését foglalja össze. Egyaránt szól azoknak, akiknek a fogalom még teljesen új, és azoknak is, aki már használják a módszert, de szeretnék fejleszteni tudásukat.
Célja, hogy bemutassa, hogyan lehet a segítségedre egy jó elmetérkép, hogyan növekszik, tágul és fejlődik folyamatosan, hogy alkalmazásával az új kihívásokkal is sikeresen megbirkózhass.
Készíts elmetérképet akár kezdő, akár haladó szinten:
-a következő heted megtervezéséhez
-a vizsgádra való készüléshez
-a karriered alakításához
-egy zűrös kapcsolat rendezéséhez
Fedezd fel az elmetérképezés izgalmas, új lehetőségeit, próbáld ki
-az… (tovább)

Bioenergetic, Budapest, 2018

DittaV P>!
Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon

Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon Így használd az univerzum leghatékonyabb mentális eszközét!

Nem tudom, miért, nekem ez bejött. Biztosan azért, mert vizuális típus vagyok és úgy érzem, hogy nekem működni fog majd ez a módszer. Sok szabálya van és még sokszor át kell néznem a példákat, hogy pontosan megértsem, de bele fogok vágni. Az Emlékezz mindenre című könyv miatt döntöttem az elmetérképezés komolyabb megismerése mellett és nem bántam meg. A könyv nem szőrszálhasogató, de kitér mindenre, ami fontos. A példák érthetőek, színesek és megmutatják, hogyan működik az elmetérképezés. Nem tagadom, a nyelvtanuláshoz szeretném tanulni, mivel az angol szókincsem gyér és nem megy a szavak megjegyzése. Megnézem ezzel a módszerrel és remélem, hogy bejön a végén. Szorítsatok :)

Annamarie P>!
Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon

Az élethosszig tartó tanulás (longlife learning) eszméje manapság már maximálisan elfogadott. De ha már tanulni kell, mi lenne, ha ezt a lehető legjobban oldanánk meg. A tanulásmódszertani segédletek egyik kitűnő példáját ismerhetjük meg Tony Buzan könyvében, mely az úgynevezett elmetérkép rejtelmeibe vezeti olvasóját.
Az már mindenki számára teljesen világos, hogy általánosságban a tanulás alatt a bal agyféltekés tanulást értjük. Az elme ezen oldalán történik az írás, olvasás, matematikai képességek elsajátítása, a memorizálás, közismerten a magolás. A jobb agyfélteke felelős a kreativitásunkért, a fantáziánkért. Ez a színek, a mozgás, a játék birodalma. Ha a tanulást a lehető legkevesebb energiabefektetéssel szeretnénk elérni, akkor az a legjobb, ha ezt a két agyféltekét összekötjük.
Az elmetérképek használata ennek egy lehetősége.

Könyvözön >!
Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon

Tony Buzan műve könnyen a gimnazisták Bibliájává válhat…

Az elmetérképezés módszere, biztosan sokatok számára ismerős lehet. A módszer lényege, hogy az olvasott szöveg helyett, az elraktározni kívánt információt képek segítségével vigyük be a hosszútávú memóriánkba.

Bővebben itt olvashatsz erről a könyvről:

amedeclair>!
Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon

Nagyon érdekes és színes, jól használható elmetérképek gyártására és a motiváció fenntartására. A sok példa egyáltalán nem volt zavaró, bár azokban a részekben nem volt sok új infó. Egyből csináltam is belőle egy elmetérképet, hogy mindig emlékezzek a tartalmára. Azzal nem értek egyet, hogy, ami NEM elmetérkép (pókdiagram, fogalomdiagram), az nem ér semmit, valamikor lehet, hogy éppen arra van szükségünk, de bizonyított, hogy ezek nehezebben megjegyezhetők. Eddig is csináltam elmetérképeket, de ebben az is szerepel, mit kell csinálni, ha nem működik és mitől lehet nem működő az elmetérképünk.

Dr_Patrikusz>!
Tony Buzan: Elmetérképezés mesterfokon

A könyv kissé félrevezető. Nagyon sok benne a „rizsa” és nagyon kevés benne a gyakorlati tudás, amit lehetne hasznosítani.