Szép, ​fiatal feleségem 47 csillagozás

Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Mostanra ​sajnos nyilvánvalóvá vált, hogy a felesége és az ő éveinek száma tragikus erőtan szerint hat egymásra. Ruth az életkorához igazodott, ahelyett hogy az egyéniségéhez igazodott volna. Szomorú, de ez történt: a lány idősebb lett általa, ő pedig még öregebb lett a lány mellett. Kínosan ügyelt rá, nehogy lehajoljon meztelenül Ruth jelenlétében, mert a felsőteste előredöntésekor úgy érezte, a hasa és a melle leválik a csontvázáról, hogy alaktalan redőkben zúduljon alá; hajolás helyett inkább letérdelt, úgy szedte fel a fogkrémes tubus kupakját. És próbált nem nyögni közben.

Edward, a negyvenes éveit taposó biológus, teste hanyatlásának és romlásának megszállottjává válik. Kivételes szerencsének tekinti, amikor megismerkedik a tizenöt évvel fiatalabb Ruthtal: a lány gyönyörű, intelligens és normális, Ed valósággal újjászületik általa.
Legalábbis kezdetben. Az esküvő után csak gyötrelmeik sokasodnak. Ruth képtelen elfogadni a férje munkájával járó, erkölcsileg… (tovább)

Libri, Budapest, 2015
134 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633104736 · Fordította: Wekerle Szabolcs
Libri, Budapest, 2015
134 oldal · ISBN: 9789633105108 · Fordította: Wekerle Szabolcs

Bélabá>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Szerintem vannak írók, akiknek akadnak jó történeteik, de nem tudják teljesen jól kidolgozni azokat. Tommy Wieringát is ebbe a csoportba helyezném. Ő nem olyan, aki mintegy a művészi lényét éli ki (Például Knausgard olyannak tűnt nekem) hanem csak megír egy sztorit szinte sallangmentesen. Ez a kisregény is ilyen.
Egy virológus professzor magánéletébe, munkájába nyújt bepillantást, de mint írtam elég részlethiányosan. Ez volt vele a bajom. Tetszettek viszont a kutatói munkáról szóló részletek (madárinfluenza- és AIDS-kutatás), viszont ebből kevés volt. Még jobb könyv lehetett volna, ha ezt a témát kifejti illetve a magánéleti részleteket úgyszintén. Utóbbinál sokszor csak említett ezt-azt, csapongott néha. Jobban tetszett volna, ha kikerekíti a regényt dupla ennyi terjedelemre. Mert nem olyan rossz történet ez a spoiler, a korkülönbség által okozott lelki vívódással. Érdemes olvasni a kortárs irodalom kedvelőinek.
4 csillag (4,2).

Yvonne4 P>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Egyszuszra elolvastam. Kíváncsi voltam, érdekelt, de sajnos nem adott semmit…. Volt mikor azt éreztem, hogy egymás alá írt mondatokat olvasok és nem egy könyvet. A történet egy házaspár története, mely a nagy korkülönbség problémáit hivatott bemutatni, a férj szemüvegén át vizsgálva. Ez az ötlet lehetett volna jó táptalaja a könyvnek, de szerintem nem lett…. A különbség meglátásom szerint nem volt olyan drasztikusan nagy, mint azt az író képzelte és emiatt a problémák sem voltak „hihetők” miszerint ez a válság csupán a korkülönbség mértékének tudható be. Nekem hiányzik belőle valami…..
off

Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

A téma nagyon jó lenne, de a stílus agyon vágja. Szóval, könnyen, gyorsan fogyasztható – a végén mégis van egy kis fránya mellékíz. Nem, nem csömör és nem hányinger – csak olyan nem az igazi.

Hajnalcsillag>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Nem is gondoltam volna, hogy tizenöt év korkülönbség is már ekkora problémákat jelenthet egy kapcsolatban, ahogy olvastam a könyvet nekem ez a tényleg jelentős, húsz-huszonöt év korkülönbség leírására illett volna inkább rá. Legalábbis az én eddigi tapasztalataim szerint.. a könyv stílusa, meg maga a történet is elég furcsa, valahogy nem az igazi, pedig több lehetett volna benne…

Georgina77>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Házassággal kapcsolatos történetet, számtalant olvastam már. Házassági nehézségekkel kapcsolatosakat is. Olyanokat is, amelyek egyszer egyik, másszor másik házastárs szemszögéből ecsetelik az átélt krízist, mutatják be az ahhoz vezető kitérést a párhuzamosból. A párhuzamosból, ami a jól működő (bármilyen) ember-ember közötti kapcsolat optimális síkja lenne. Bárminemű lelki rosszullét, bármelyik fél részéről, akár mindkettő esetében, azonnal kilengeti a képzeletbeli, együttműködési vonal útját/irányát.
Ebben a regényben is egy ilyen, a párhuzamosból való kilendülést ismerhetünk meg. Nem érzem kimagaslónak, kirívónak. Ilyen jellegű sztorikat lehetett/lehet olvasni másoktól. Igazándiból, nem érzem azt, hogy eltérbe az átlagtól, hogy különösebb extatikus hatást kellett volna kiváltania.
'Ezt is olvastam' kategória – nekem.

katka99>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Nekem ez a kis könyvecske sokkal jobban tetszett, mint azt az előttem írt értékelésekből gondoltam volna. Kevés volt. Kidolgozatlan is, ahogy már többen is jelezték elbírt volna még pár (száz) oldalt is, de nekem így is érdekes volt. Témája a korkülönbségből adódó problémák egy kapcsolatban, házasságban a férfi szemszőgéből bemutatva. (Én kíváncsi lettem volna a nő véleményére is.) Sokkal jobban tetszett volna, ha egy kicsit többet ír a pár lelki vívódásairól, hétköznapi életéről.

herlil>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

A (rövidke) regény központi témája a korkülönbség és egy ezzel „terhelt” párkapcsolat, majd házasság problematikája. Az olyan párkapcsolat/szerelem/házasság, melyben a felek között tizenöt, húsz vagy akár annál is több évnyi korkülönbség van, aktuális kérdés, boncolgatása sosem lesz időszerűtlen – hiszen ez a jelenség mindig is létező volt és az is marad. Wieringa azonban ezt az egyébként igen sok nézőpontból megközelíthető és szerteágazó témát mintha inkább elkenné és csak kapargatná a felszínét. Egy-egy rádöbbenésre, halványabb felismerésre azért lehetőséget ad (öregség és a vele járó testi változások, lanyhuló házasélet; a nő változása az anyaság következtében), a mondanivalója viszont számomra nem lesz több annál a klisénél, miszerint a legszebb nőt is unja (otthon) valaki.

matka>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Nem nagyon tudok most mit írni…
Ez valahogy olyan kurta-furcsa volt, kicsit kidolgozatlan, kicsit befejezetlen, kicsit logikátlan.
Pedig a téma nagyon jó, kíváncsi lettem volna a történetre. :-)

J_Ivi>!
Tommy Wieringa: Szép, fiatal feleségem

Véletlen került a kezembe egy újságoknál. Egy nap alatt elolvastam. Nem írnám le ugyan azt, amit az előttem szólók. Kicsit fura volt az elején és egy kis hiányt éreztem a végén. Bennem maradt a kérdés , hogy de mi történt mindenkivel ezután ? Mi lett a feleséggel , gyerekkel? Hogy élt tovább Ed? Összeségében nem volt olyan rossz, mint ahogy lehúzták és csinos kis könyv. Kemény táblás, szép betűs , vékonyka, könnyű. Igazi táskában hordós :) És még passzol is az e havi NIOK-ba :) Egy női arc a borítón !

robinson P>!

Vannak szavak, amelyek jóvátehetetlenek. Miután elhangzanak, és feloldódnak a levegőben, minden egy csapásra megváltozik.

Kek P>!

Előbb-utóbb mindenhez hozzászokunk, és mi a megszokás, ha nem a halál előszobája?

Kapcsolódó szócikkek: megszokás
Kek P>!

Az igazság kimondása az erősebbek előjoga.

Kapcsolódó szócikkek: igazság
robinson P>!

– Való igaz, van köztünk néhány év – válaszolta.
– Ez semmiképpen nem ideális, de… Én sajnálom a legjobban, hogy be kellett töltenem a negyvenet, mire rátaláltam a lányára.
– Ő azt mondta, negyvenkettő.
Edwardnak égett a füle.

robinson P>!

Az első napok az újszülött gyerekkel. Törékeny és filigrán boldogság.

robinson P>!

A lány készséges odaadása mámorító érzéssel tölti el. Torkában érzi az elragadtatást, ilyen fiatal test, tündöklő folt az avaron. Sóvár sietség költözik a mozdulataiba, éhség.

Kek P>!

Vajon, ahogy olvasta valahol, az ember tényleg csak egyszer képes igazán szeretni, vagy kaphat még egy esélyt? Lehet az élet ennyire nagyvonalú?

robinson P>!

Idővel aztán rájött, hogy a szépség is képes fájdalmat okozni, épp a szépség: hogy úgy vág, mint az éles fény.
Kinyitja a szemét. Az ő szép, fiatal felesége.

Londonna >!

A nő, akivel hét éve élt együtt, mindvégig magában hordozta ezt a másik nőt is, akit Ed egyáltalán nem ismert, akinek korábban nyomát sem látta.

Londonna >!

Arrogáns, zsémbes embernek ismerték, ráadásul majdnem mindig igaza volt, ami végképp elviselhetetlenné tette.